Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Demény a kötsög. Káros vagy...

Demény a kötsög. Káros vagy hasznos?

Figyelt kérdés

Nagyon népszerű blog lett a Demény nevű vizsla. Már rádióműsorok és tv felvételek készülnek róla.


A minap beleolvastam a blogjába, ahol az vált ki felháborodást a Demény hívekben, hogy egy pórázon sétáltatott tacskó gazdija szóvá tette, hogy Demény - aki egyébként nem behívható, a gazdáját nem tekinti falkavezérnek - póráz nélkül rárontott. A deményisták szerint ez vicces és a pórázasok bénák, nincs életterük. Akkor mit írt volna a blogjába, ha Deményt szétszedi egy kuvasz miután odarohant hozzá? Az is vicces lett volna?


Az tényleg vicces, ha egy kutya nem hallgat a nevére és a 4 sávos úton rohangál? Az tényleg poénos, ha kiskutyákra ráront a parkban, stresszeli őket? Ne az lenne a normális, ha a parkban , ha más és a saját kutyám védelme érdekében pórázon sétálna???

Nem viszi el ez a tulajdonképpen neveletlen kutya rossz irányba a kutyás társadalmat? Mert van ami vicces, de van ami káros. Csak megfogalmazás és nézőpont kérdése.



2013. szept. 30. 16:12
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/144 Akiteki ***** válasza:
71%

Ezentúl a vizslák lesznek a világ diktátorai? Hagy döntse már el mindenki saját maga, hogy akarja-e hogy rá vagy a gyerekére ugráljon egy kutya, illetve hogy milyen kutyákkal szeretném ha játszana és milyenekkel nem.

Az agresszív kutyával és az autó gázolásával való példálózás nem fenyegetés, csupán előrelátás. A gyerekem kezét is megfogom a zebránál még akkor is, mikor már tudom hogy elég nagy hozzá, hogy ne rohangáljon a kocsik között. A kutya pedig sosem lesz felnőtt, akinek meg tudom magyarázni, miért ne tegye mindig azt, amit épp szeretne. Például ezért használ az ember pórázt az úton.

(Bocsánat a központozásért, én már megszoktam, hogy használom.)

2013. okt. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/144 A kérdező kommentje:

Kedves Császár Vera! Sajnálom, hogy nem olvastad el a korábbi 70 kommentet, akkor láthatnád, hogy érdemben elbeszélsz a kérdés mellett.


MINDEN kutyára KÖTELEZŐ a póráz közterületen Magyarországon. Nem az agresszívekre, nem a tüzelőkre, hanem a pici chihuahuákra és a dándogokra is kortól nemtől függetlenül. Itt a pont. Két teljesen ártalmatlan kutya is összeharaphat egy kis félreértett semmin és ha nincsenek pórázhoz és gazdihoz kötve, akkor csökkenek az esélyeik a szétválasztásra vagy a megelőzésre. Nem véletlenül találták ki. Aki a pórázhasználókat fikázza egy közösség előtt, az nálam elrúgja a pöttyöst.


Az, hogy valaki kiviszi a mezőre ahol nincs másik kutya, Istenem, tegye. Legfeljebb szürke pontként nézheti ahogy távolodik, ha szerencséje van pirkadat előtt begyűjti. De mi most Budapest belvárosáról beszélünk! Miért gondolják egyesek, hogy a magyar vizslának nagyobb jogai vannak mint mondjuk egy pulinak?

Kérlek olvasd el a problémát töviről hegyire, mert így csak a sötétben lövöldözöl.

2013. okt. 1. 20:01
 83/144 A kérdező kommentje:

Ez így van. A kutya ösztönlény. Azt kijelenteni, hogy őt nem fogja elgázolni egy kocsi sem ha rohangál az úton, az kb. az orosz rulettel egyenértékű.


Vannak jól nevelt, megbízható, KÉPZETT kutyák akik póráz nélkül is gyönyörűen mennek, de képzés nélkül ez csak a szerencse kérdése, hogyha meglát valamit nem vált ritmust és irányt. Egy képzetlen, neveletlen kutyát meg kvázi gyilkosság kivinni közterületre póráz nélkül. Nem lehet arra bazírozni, hogy majd mindig leáll a kedvéért a forgalom.

2013. okt. 1. 20:04
 84/144 anonim ***** válasza:
83%

Érdemes volt felkelni. Ma már azt is megtudtam, hogy azért, mert utálom, ha rámugrálnak a kutyák, ki is dobnám őket az autóból. Na legyen csak egyszer egy autóm, tucatszámra fogom kidobálni belőle a kutyákat. De mondok egy még csúnyábbat: azt is utálom, ha a menhelyi kutyák ugrálnak rám.

Ja és volt egy komment facebookon, amiben azt írta a kommentelő, hogy Demény azért neveletlen, mert mentett kutya. Ha valaki, hát én aztán mélyről indultam a huskymmal. Hónapokig nem lehetett elengedni, mert amint lekerült a póráz róla, szökni akart. Nulla kötődés, nulla szocializáció. És ma? Póráz nélkül sétáltatom, és nem rohan oda más kutyákhoz.

2013. okt. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/144 Akiteki ***** válasza:
82%
Összemosom már, vagy tényleg azt is olvastam, hogy azért eszik szart mert menhelyi kutya? Nekem volt 2 kutyám is, akinek ez volt a mániája, de leszoktattam őket róla. Pedig nem menhelyiek voltak.
2013. okt. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/144 zsuzsabazsa ***** válasza:
74%

A hebrencs szónak ennyi megfelelője van


Szétszórt, hebehurgya, szeleburdi, kapkodó, kelekótya, meggondolatlan, hóbortos, bolondos, esztelen, figyelmetlen, ütődött, kerge.


Ez mind vonatkoztatható a Demény Kötsög-re azaz a Kemény köcsögre.

Az írásai és a fotói rendhagyóak. Érdekesek, szerintem jól bemutat egy fordított világot. Parodisztikus és ezért nem kell véresen komolyan venni.

De a célját így is elérte itt a gyíkon keresztül is és lehet, hogy a kérdező is suttyomban erre játszott.

Mennél többen válaszolnak a gyíkon annál többen nézik a blogot és ez is egy reklám.

2013. okt. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/144 A kérdező kommentje:
Minden nevelés kérdése. Van ami alázatot és időt, türelmet igényel, van ami könnyen megy és van ami sosem rögzül teljes egészében. Minden emberből ki lehet hozni egy fizika 2-est, de senkit nem lehet a kvantumfizikára rákényszeríteni. De ha egy tök neveletlen, futkosós, nevére nem hallgató kutyát elengedek a pórázról, az olyan mintha egy 4 elemi végzett kisdiákkal akarnék felépíteni egy részecskegyorsítót.
2013. okt. 1. 20:29
 88/144 Császár Vera válasza:
6%
Atyaég,pórázt minden kutyára,mert póráz nélkül kontrollálhatatlanok és óriás veszélynek van kitéve mindenki!!!! :)))))) Ösztönlények ez igaz,de ha ismered a kutyapszichológiát,akkor igenis tudod hogyan lehet a kutyát kontrollálni!Mert a pórázzal biztosan nem!Láttatok már vadászt,aki pórázon rángatja a kutyát,vagy pórázon dolgozó juhászkutyát?Csak ismerni kell a módszert,ismerni kell a KUTYÁT,hogy ezt elérhesd!A póráz a legegyszerűbb legkényelmesebb megoldás arra,hogy semmit se kelljen csinálni,csak lógni a kutya után!Ettől eltekintve én nem a pórázasok ellen beszélek,velük semmi bajom,hozzánk nap mint nap jönnek oda kutyák,de mivel én ismerem a kutyákat,azt nézem HOGYAN jön oda,mert a TESTBESZÉD árulkodik mindenről,nem csinálok belőle ügyet!Jöttek oda hozzánk óriás kaukázusik,pitek,póráz nélkül,tök barátságosak voltak,de én nem fröcsögtem hanem örültem hogy vannak még jól szocializált,normális kutyák,és baromira nem érdekelt hogy póráz nélkül vannak,mert nem jelentenek veszélyt senkire!A kutyám meg ne harap vagy kap oda,mivel bízik bennem,hogy tudja,megoldom a helyzetet!Pórázas életre száműzni,és ennek KÖTELEZŐ voltát hangoztatni szerintem viszont cseppet sem kutyabarát!Ellenben pórázon a kutya ugyanúgy tud harapni,plussz nyomorult szocializálódni is képtelen,plussz nem értem hogy tud egy kutya a világból bármilyen infót gyűjteni,tanulni,egy egy méteres madzagról!Hozzáteszem,nem ítélek el senkit emiatt,de engem és a kutyámat biztos hogy SENKI sem kötelezhet erre,és szomorú hogy pont kutyabarátnak tituláló,kutyát tartó emberek kardoskodnak emellett!!!És mi továbbra is városban sétálunk póráz nélkül,hatalmas forgalomban,emberek,gyerekek,kutyák között,óriási veszélynek kitéve a társadalmat! :) És minden nap megyünk kirándulni, a kutyám fut,rohan,élvezi az életet,és még sosem hagyott el! :) Ja és a kutyám nem "képzett",speciális kutya! :) Az elég szomorú ha a kutya és a gazda között az egyetlen "összetartó" erő a póráz,és emiatt nem szalad a kutya világnak!Szerintem a sok okos látogasson el szabad idejében egy juhászhoz,és beszélgessen el vele,hogy lehet az,hogy a kutyái,az ösztönlények PÓRÁZ NÉLKÜL követik és engedelmeskednek neki!Hozzáteszem,ha az én kutyám egy másik kutya érdeklődő szimatolására félelemmel,agresszióval reagál,keressen fel egy szakembert,mert akkor ott valami nagyon nincs rendben,mert erre egy normálisan szocializált kutya nem így reagál!Szóval engem nem érdekel hogy pórázon vagy nem pórázon,nekünk is rengeteg pórázas kutyabarátunk van,de hogy a pórázasnak,csak mert az ő tudását meghaladja ez a dolog,PÓRÁZRA akarja kényszeríteni a nem pórázosokat saját félelmei miatt,egy vizslától,aki érdeklődve odament,az szerintem annál kevésbé szimpatikus és ostoba dolog! És fröcsögjetek továbbra is másokra,ez is minősíti a kutyás és úgy általában a társadalmat sajnos!Vajon kit nyugtat meg egy pórázon a kutyája után lobogó gazdi látványa,akit a kutyája arra visz amerre akar?Rám úgy általában a frászt hozza!Szép estét!
2013. okt. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/144 Császár Vera válasza:
31%

"Két teljesen ártalmatlan kutya is összeharaphat egy kis félreértett semmin és ha nincsenek pórázhoz és gazdihoz kötve, akkor csökkenek az esélyeik a szétválasztásra vagy a megelőzésre!"

Erre azért még reagálnék!NEM,a póráz ezekben az estekben olaj a tűzre,sokkal kevésbé balhéznak a kutyák póráz nélkül,pont mert a gazdi nem lóg a póráz végén,kvázi megerősítve a kutyát!És NEM,ártalmatlan,normálisan szocializált kutyák nem kapnak össze semmiségeken!A megelőzés csak a gazdik fejében van,mert nagy százalékban ők generálják a feszkót meg a támadásokat,tudtukon kívül!Azért megnézném hogy lehet két verekedő kutyát pórázzal!!!! szétválasztani!Max kihúzom az egyiket a másik szájából,ezzel súlyos sebeket ejtve rajta,ahogyan ezt már számtalanszor láttam!Inkább olvassunk utána dolgoknak,ha valamihez nem értünk,de ne támadjuk a másikat,csak mert ő el tudja/meri engedni a kutyáját!Reménykedem egy szebb kutyás jövőben! :)

2013. okt. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/144 A kérdező kommentje:

Oké, te így látod, szeretjük az optimista embereket.


Vasárnapi facebook poszt:

Demény átvágott egy 4 sávos úton, mert meglátta a pótgazdit.


Erre mit lépsz? Ugye milyen jó, hogy nem volt rajta póráz! 1 perccel tovább tartott volna az út!

2013. okt. 1. 21:05
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!