Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám babesiosis-t kapott...

A kutyám babesiosis-t kapott kullancstól. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Viszonylag hamar észrevettük a tüneteket és elvittük orvoshoz ahol megkapta az első kezelést.

Kb. 2 max 3 napja volt furcsa, kevesebbet evett és bágyadt lett.

A szeme még nem volt sárga, láza 40,5 volt.

Ma kapta az első kezelést, holnapután kapja a következőt.

A kutyusunk 10 hónapos.

Mire számíthatunk?

Az előző kutyánk fél éve halt meg hasonló tünetekkel (de öreg volt) amni rettentően megviselte a családot.

Ha ő is elpusztul nem tudom mi lesz velünk, nagyon szeretjük....

Szerintetek túléli?


2013. szept. 30. 17:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és a kullancs lehetséges, hogy márt 1 hete benne volt, de ez nem biztos.
2013. szept. 30. 17:39
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha úgy van ahogy leírtad, korán észrevettétek és elkezdődött a kezelés akkor már is nőtt a valószínűsége hogy túléli! Persze van kockázat, a következő 3 nap kritikus lesz.
2013. szept. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem értem. bocsi most én is kérdezek. az én kutyám is az volt de nem volt neki több kezelése a doki be adta az injekciót mást nem csinált vele. több kezelés is van ? ( lehet hogy az a jó csak nekünk a dokink nem foglalkozott vele, szal ez csak egy kérdés ne adj rá vidd el a dokihoz ahogy mondta )
2013. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Fajtától is függ.

Az én pit keverékem 8 hónaposan lett babéziás, és már a lépe 3x-osára duzzadt, mire orvoshoz értünk. Későn mutatta a tüneteket. Teljesen felgyógyult. 1 év múlva szintén babéziás lett, akkor picivel hamarabb észrevettem, ebből is felgyógyult. Most 4,5 éves, egészséges.

De azt mondta a dokim, az is hozzájárult ehhez, hogy erős, strapabíró fajta.

De mivel kapja a kezelést, jó esélye van.

2013. szept. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi viszonylag későn vettük észre,már véres volt a vizelete,az akkor csupán 4(!) hónapos kiskutyámnak.A doki adott neki egy imizolt,semmi mást és 2 nap múlva már jobban lett,semmi mást nem kapott.Persze lehet,hogy mi kivételes eset vagyunk.:)
2013. szept. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nállunk is véres volt már a vizelet, de cak egy injekciót kapot. 2 nap mulva nem volt semmi baja:-)
2013. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4.-es vagyok, az én kutyám elsőre tablettákat is kapott az imizol mellé, másodjára meg infúziót is. 3 napig vittem dokihoz.
2013. szept. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Akiteki ***** válasza:
Mire a második kezelésre viszed, már vidám, jókedvű lesz és nagyon fog tiltakozni a szuri miatt. Időben észrevettétek, nem lesz semmi gond!
2013. szept. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok.Azt még hozzátenném,hogy kutyám egy bolognese,tehát nem éppen a legkeményebb immunrendszerrel rendelkezik (főleg nem 4 hónaposan) Szerintem nem lesz nálatok se semmi baj.:) Viszont én nagyon ellenzem,hogy egyes dokik 'tű párnát' csinálnak egyes kutyákból..Ha jól lesz,feleslegesnek tartom a további szurikat.
2013. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

ma 21:11

Az, hogy a gazda szerint "jól " van a kutya, még nem biztos, hogy orvosilag is úgy van.

A babéziás kutyák állapota sem egyforma. Az orvos tudja egyedül megállapítani, milyen mértékben van megfertőzve az adott kutya.

Pl a lép megnagyobbodik fertőzésnél. Ha a kutya látszólag jól van, de a lép még nem tökéletes állapotú, azt a gazda sosem fogja megállapítani.

Aki pedig úgy véli, az orvosa tűpárnának használja a kutyáját, az rosszul választott orvost. Ma már nagyon könnyen találhat mindenki számára hiteles állatorvost.

2013. szept. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!