Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez hogyan helyes?

Ez hogyan helyes?

Figyelt kérdés

Többször előfordult, hogy lementünk a szuka kutyámmal futtatóba, aki most 5 hónapos. És egy idő után a "játékot" felváltotta az hogy, a partner fiú kutya elkezdte őt"leteperni" illetve hágó mozdulatokat tenni rá.

Ma is történt egy ilyen eset, és én szedegettem le a kutyámról a másikat...

Nekem furcsa ez, mert szerintem nem nekem kellene erre figyelnem... ma ilyet mondott egy illető, valami kistestű fajta jellegű kutyával, hogy: szóljak rá az enyémre hogy ne hagyja. :O Néztem kicsit, hogy ez hülye.

De volt olyan is, hogy egy nagy "dög" akarta leteperni a kutyámat, leszedtem róla... szólok a gazdájának, hogy csináljon valamit, erre válasz: "ez teljesen normális" :S


Biztos sok mindent nem tudok, illetve kezdő vagyok még...

De kissé elszomorítanak az ilyen esetek.

Mi a véleményetek erről?



2013. szept. 30. 17:51
 1/7 A kérdező kommentje:

Illetve, nem az, hogy "nem nekem kellene erre figyelnem"

Csak valahol abnormálisnak érzem, hogy játék, ismerkedés, futkározás helyett az van, hogy xy dög leteperné a kiskutyámat, és a gazdája b*szik rá. Elnézést a kifejezésért.

Ilyen környezetbe inkább nem is vinném kölyökként, és később sem. És szívesen odaengedem bármilyen kutyához, de 10ből 9 szer azt látom, hogy nem kellett volna.

2013. szept. 30. 17:54
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt látod, hogy a kutyádnak kellemetlenné válik a játék, és a másik kutya gazdája a kérésedre sem hajlandó reagálni, akkor neked kell tenni ellene sajnos. Sajna sok a nagyon magabiztos, de valójában hozzá nem értő gazda.
2013. szept. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Szólj csak a gazdájának, hogy szóljon a kutyájára. Nekem se tetszene, ha egy kan kutya folyton ezt csinálná a kutyámmal és a gazdája nem is reagálna rá sőt még bizonygatná, hogy normális.
2013. szept. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez két dolog lehet:


Ha tüzel a kutyád (ami ilyen korban még nem nagyon lehetséges), vagy ha a másik kutya az erejét akarja fitogtatni. Ha a másik kutya ki akarja fejezni a fölényét ezt is csinálhatja és igy, ami normális, de hagyni nem szabad!!! Azért, mert ez emberre nézve tiszteletlenség a kutyától és a gazdája, a vezére jelenlétében ő nem dominálhat le kutyát. Mondd csak meg szépen a másik kutya gazdájának, hogy ezzel tessék foglalkozni és tiltsa a kutyát. Te pedig mindig szedd le a tiedről, bár rá nincs nagy hatással.

2013. szept. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat. Naná hogy leszedem, ez nem is kérdés.

Kezdő kutyás vagyok még, és furcsa, hogy mekkora mellénnyel jönnek egyesek, aztán a legapróbb szituációkkal nem tudnak mit kezdeni ill. nem érdekli őket.

2013. szept. 30. 19:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Na, ha szerintük ez normális, akkor modd meg, hogy az is normális, ha ilyenkor a segítségeddel repül az ő kutyájuk a tiedről.
2013. szept. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szereld le a kutyákat a kutyãdról.Hágó mozdultoknak nincs helye,a gazdának kellene lezavarnia a kutyáját több okból is.Viszont ha tüzel,addig nem illik más kutyák közé vinni,bár még kisebb kutyákra sem jellemző hogy tüzelnének öt hónaposan.
2013. szept. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!