Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 9 hónapos német juhászkutyám...

A 9 hónapos német juhászkutyám ha eszik morgással elkergeti a 4 évest tehát morog a kicsi a nagyra ha a nagy közelít a táljához. Ez normális?

Figyelt kérdés
de ha én megyek vagy a családból valaki akkor simán eltudja venni a tálját belenyúlhat stb nem morog . csak a másik kutyára. ez így normális ? és ezt miért csinálja ezt? Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 30. 19:40
 1/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Tiszteletlen az idősebbel szemben és a másik hagyja is, vagy nem veszi komolyan. Vagy elszakad a cérna az idősebbnél és torol feltéve, ha egy súlycsoportban vannak, vagy egy pipogya és hagyja, hogy a 9 hónapos eluralkodjon rajta.
2013. szept. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Viszont a nagyobb kutyát ne engedd a 9 hónapos közelébe ha eszik. Az az övé.
2013. szept. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Akiteki ***** válasza:
Ne menjen oda a másik kutya a táljához, ő sem megy az övéhez. Igaza van. Nálunk sem tolerálja senki, ha a másik kutya bele akar enni a kajájába. Ha Tőled nem félti, akkor semmi gond.
2013. szept. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az első válaszom nem jó mert nem olvastam végig.
2013. szept. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Normális a viselkedés,védi az ételét.


Lesz olyan,aki azt mondja,hogy ez neveletlenség.Szerintem nem az,mert csak a másik kutyára morog,és a másik kutyával nincs azonos rangban.Szóval attól lehetsz te a falkavezér,a nj alsóbb rangú a 4 éves kutyád meg még alatta lehet.


Nálunk évek óta megvan a sorrend,a család a vezér,az idősebb kutyánk a 2. a kicsi kutyus a fiatal,meg a 3.

Ő is figyelmeztetően morog az étele közelében,de a családnak bármit megenged és abszolút nem tiszteletlen senkivel.


De mondom,nyilván lesz olyan válaszoló,aki szerint ez rossz.


Szerintem,ha egyébként veletek minden oké,és amúgy mind2 kutyát tudod irányítani egyszerre is,akkor nincs baj.

2013. szept. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát azért nem egykönnyű eset még a kicsi , nem tudom teljesen irányítani pl ha egy vadról macskáról biztos nem hívnám vissza. meg vannak egyéb gondjai . de a szabályokat betarja ami az enyém azt nem bántja , nem megy be olyan helyre ahonnan kivan tiltva , de még sok munka van vele, a nagy az teljesen rendben van de ő nem kemény fejű kutya , ö okos enged szamár szenved típus :D
2013. szept. 30. 20:33
 7/10 A kérdező kommentje:
ismeri a nem szabad parancsot , de ha elkapja az ösztön akkor vége :D
2013. szept. 30. 20:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd akkor fogja ismerni a nem parancsot, ha elkapja az ösztön és mégis betartja , hogy "nem".
2013. szept. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A morgást állítsd le,a nagyobb kutyát meg küldd el a kicsi táljától.Te vagy a főnök,a te dolgod rendet tartani.A kölyök szemtelen,nem érzi magát pozícióban az idősebb kutya alatt.Ha keményebb,később nagyon elnyomhatja az öregebbet,ezért jobb,ha megelőzöd az ilyen szituk kialakulását a helyzet kezelésével.
2013. szept. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez a helyzet volt.Két staffim van, egyik 3 éves, a kisebb 9 hónapos.A kicsi elkezdett morogni, vicsorogni a nagyra evés közben, pedig a nagy csak a konyhába jött be, mert kihívtam.A kicsitől azonnal elvettem a tálat, rámorogtam, úgy tettem, mintha beleettem volna, majd 2 percig nem adtam vissza.Leültettem, leraktam a tálat, a nagyot pedig megint hívtam, mert időközben beszaladt a szobába. :D Ezt addig-addig ismételtem, amíg meg nem tanulta, hogy én vagyok az alfa, én osztom szét a kaját, és én tartok rendet a csapatban.

És a kicsi úgy morgott a nagyra, hogy az csak elment mellette, bele sem nézett a tálba!Ha közelebb megy el, szerintem meg is csípte volna a fiatalabb.

2013. okt. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!