Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etetésnél (mikor belenyúltam...

Etetésnél (mikor belenyúltam a tálkájába) belémharapott. Tanács?

Figyelt kérdés

4,5 honapos komondor. Elvettem tőle a kaját, nagyon gyengén rácsaptam (tudom, erősebben kellett volna)és nagyon leszidtam (szidás közben hátrált, mintha tudta volna, h hibás).

Ez a dominancia jele, ugye?

Meg fogja ismételni?

Mit tanácsolsz? Pl az jó, ha mellete ülök etetésnél? Mondjuk akkor meg elviszi a kajáját előlem... Ezt hogyan tudom kivédeni?

Mennyiszer kell hetente a kajájába nyúlkálni etetésnél?

És demonstációevést csinálni?


2013. szept. 30. 20:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Minden kajánál,amíg rá nem jön a lényegre.
2013. szept. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ja, és etetés előtt mindig leültetem. Mikor mondom, hogy a tiéd, nem megy oda rögtön enni, igyekszik megvárni, hogy elomenjek. Ez mit jelent?
2013. szept. 30. 21:05
 3/22 Akiteki ***** válasza:
100%
Evés közben többször vedd el tőle a tálat, kicsit tartsd magadnál és úgy add vissza.
2013. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
31%
Ha oda harapott,én előszőr más területen kezdeném szilárdítani a tekintélyem,nem egyből a táljában kotorásznék.
2013. szept. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nem elég az ha többször elveszed előle a kaját, ilyenkor mindig csinálj úgy, mintha beleennél.

Az pedig, hogy nem eszik előtted, szerintem itt ugyanúgy el lehet játszani a 10 perces szabály, miszerint ha nem eszi meg akkor vedd el és csak következő etetésnél adj neki újra. 10 percet te is tudsz ott állni, így legalább a kutyának is leesik, hogy te birtoklod az ő ételét is, nem pedig fordítva.

2013. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Éreztesd a kutyáddal, hogy a te kezed nem elvesz, hanem ad. Ettől függetlenül akár a kutya torkából is ki kéne tudjad kotorni a kaját.

Még elég fiatal a kutya, még könnyen tudod rendezni a dominanciát. Ha rádmordul (vagy rosszabb, harap), azonnal büntesd meg: csapj az orrára, de az a legjobb, ha a hátára fekteted. Olyankor teljesen védtelen, kiszolgáltatott pozícióban van, a kutyák és farkasok gyakran így hódolnak be az alfának.

Az etetésről annyit, hogy esetleg evés közben egy karika szalámit vagy párizsit (az a lényeg, hogy legyen finom és legyen szaga)

(Nekem német juhász - rottweiler keverékem van. Etetésnél nyugodtan matathatok körülötte, a táljába is belenyúlhatok, sőt, akár a szájából is kivehetném az ételt, ha lenne okom rá. Az ételt a kezemből nagyon finoman veszi el. Ha csontot kap, a többi kutyától eléggé agresszívan védi, de ha meglát, önként dobja el és szalad üdvözölni :D)

2013. szept. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ez már elég nagy gond.4,5 hónaposan már oda is harap,akkor valami nagyon rosszul működik nálatok.


Szerintem nem a fizikai erőszak alkalmazása a legjobb módszer,egyszerűen vedd el tőle az ételt.Jól írta valaki,hogy nem csak a kaja résznél kell erősítened a dolgot,mert ez túl komplex ahhoz.Nem csak attól nem vagy falkavezér,hogy rosszul etetsz.

Valószínű sok dologban hibázol,ezért hiszi a kutya,hogy ő a főnök és ő joggal beléd haraphat.Ez teljesen elfogadhatatlan.

2 éves elmúlt a staffordom,de életében nem gondolt rá,hogy akár csak megmorogjon!A harapás meg már a kút legalja.


Kezdd el nevelni a kutyát,a falkavezér szabályokat betartani és komondor lévén,külső segítséget is igénybe vehetnél.A komondor egyébként sem könnyű eset.

Kutyasuli-ovi felkeresése ajánlott!

2013. okt. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Járunk kutyakiképzőhöz. Már korábban is megmorgott etetésnél, de a kiképző azt mpndta, nem haraphat belém, mert kicsi. Khmm...


Egyébként ma reggel nem volt hajlandó enni úgy, hogy a kezem a tálkájában volt, de kézből szépen evett, és a húst is el tudtam venni tőle úgy, hogy előtte szóltam neki. Ilyenkor jutifalatot kapott.


Az viszont nagyon nem tetszik neki, hogy ha a kezem a tálban van. Csak ül ott, nézi a tálat, és többször pacsit ad ( pacsival kér - simogatást, játékot, most azt, hogy hagyjam egyedül a kajával).


Az etetés legvégén megpróbáltam megint úgy etetni, hogy a kezem a tálban volt, de csak ült és várt, hogy húzzak el. Elvettem tőle a kaját.

2013. okt. 1. 08:28
 9/22 A kérdező kommentje:

Az egyik válaszoló írta, hogy fektessem a hátára. Hát erre nekem soha nem lesz esélyem. 2 hete mértük, 30 kg volt akkor.


Egyéként várom még a válaszokat, hozzászólásokat, nagyon örülök az eddigieknek, jó lenne, ha a többi dologra is válaszolnátok az eredeti kérdés mellett, sokat segítene..

2013. okt. 1. 08:31
 10/22 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni a trükkjét, és akkor egy 70 kilós kutyát is a hátára guríthatsz. :)

Én úgy csinálom, hogy megragadom a gereznáját (a bőrt, nem a szőrt, mert csak kitéped), és a fenekét.A térdemet behajlítom, pont úgy, hogy eltaláljam a horpaszát.Így három helyen tudom lenyomni erősen.Ezután rátérdelek az oldalára (persze nem helyezem rá az egész súlyomat), és a nyakán tovább tartom a bőrt.Mindezt abban a pillanatban, amikor nagyon rosszat csinál.Lendületből, energikusan.

Lehet, hogy kicsit brutálisan hangzik, de ha felnő, és lesz +60 kiló, nehezebb lesz nevelni.És ha akkor harap, mehetsz a sebészetre.

Etetés: egy fóliát ráfeszítesz a tálka tetejére, majd ráteszel egy nagyon illatos falatot, ami után még neked is a nyálad csorog.Négykézlábra állsz, és szép lassan elkezded enni a falatot.Ha odajön, tiltod vagy morogsz.Lényeg, hogy jelen esetben "kutyaként" védd tőle a falatot.Én is ezt csináltam a kan staffimnál, és bejött, azóta nem is kunyerál: egyet rámordulok, és megy is a helyére.

2013. okt. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!