Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meglehet tanítani a kutyáknak...

Meglehet tanítani a kutyáknak a parancs szavakat idegen nyelven?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, hogy:


gyere ide,

marad,

ül,

fekszi,

lábhoz meg stb.


Például mikor jönnek azok az öreg nénik és elkezdenek neki gügyögni, hogy "gyere ide" meg ilyenek ilyen parkban,


így ha elvileg más vezény szót használnék hasonló dolgokra nála akkor nem menne oda idegenhez.


Remélem nem kérdezek hülyeséget de engem rohadtul idegesít, mikor kérdezés nélkül oda hívják magukhoz és gügyögnek neki meg ilyenek.


Igen múlik rajtam is és a tanulási szinjétől de ezt a jelenlei kutyámnál "elb@asztam." De lesz mellé egy társa, és őt lehet így kezdeném el rögtön tanítani. Lehetséges az ilyesmi?



2013. szept. 30. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, egyik nyelvet sem beszéli, hogy zavarja.
2013. szept. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt is megteheted,hogy a brekekére ül le.Teljesen mindegy,milyen nyelven oktatod.
2013. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Akiteki ***** válasza:
55%
Szerinted egy orosz vagy egy kínai megtanul magyarul, hogy behívhassa a kutyáját?
2013. szept. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

A legtöbb kutya szereti az izgatott hangnemet.Ha a nénik azt mondanák fa papucs izgatott hangnemben akkor is oda mennének.Nagyban függ a kutya jellemétől is a dolog,az egyik kutyánk nagyon nem szereti az idegeneket.Bármit mondhatnak neki,kajával is kínálhatják rá se bagózott az emberekre :D a másik kutyánkat meg minden jönt ment eltudná csalni.

Szóval az hogy idegen szavakkal tanítod a dolgokat neki nem lesz jobb szerintem.

2013. szept. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, meg lehet tanítani.

Nálunk a házban sok külföldi lakik, és németül/angolul beszélnek a kutyához.

Magyarsországon is sok rendőrkutyát képeznek ki más országok részére, nyilván nem (csak) magyarul.

2013. szept. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szóval,hogy ne értse,mit akarnak?Reménytelen,mert a hagszín meg a gesztusok nyelvét tökéletesen értelmezi a kutya.
2013. szept. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
én nagyon sok parancsot angolul használok, mert hangsúlyosabb és rövidebb. szóval nyugodtan, bármit használhatsz, csak légy vele következetes.
2013. szept. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
És igen, a kuyta hanglejtésből is sokat levesz. Hugóm kutyája Brúnó, de ha olyan hangnemmel mondom neki, hogy vöröshagyma, akkor is ugyanúgy rohan :)
2013. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat. :D
2013. szept. 30. 21:40
 10/13 anonim ***** válasza:
A volt kutyám sokat pukizott, amikor fingott a közelemben mindig büdös dögnek neveztem, később csak a BÜDÖS DÖG-re volt hajlandó lábhoz jönni. Parkban elég furán vette ki magát mikor kiabáltam: BÜDÖS DÖG hol vagy?
2013. szept. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!