Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajták javasoltak...

Milyen kutya fajták javasoltak kezdőknek?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok házas. Gyereknevelébe még nem szivesen fognék bele, kezdés képpen kutyára gondoltunk a párommal. Nem szeretnék házi kutyát, sem kicsit. Pl.: németh dog félékre gondoltam de nem vagyok tapasztalt ezenn a térenn szeretnék egy barátságos k normár nagyságú kutyát. Köszönöm előre mindenkinek.
2013. szept. 30. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
ha nincs konkrét elvárás, akkor elmehettek egy menhelyre is kinézni egy szimpatikus lelencet
2013. szept. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Deliverance válasza:
51%
A Golden Retriever tökéletes kutya mindenkinek. Normál termetű, jó természetű. Elég okos, könnyen tanítható kutya. Kertben érzi jól magát és rendszeresen kell sétáltatni, de ezenkívül nincs vele gond. És ha még nem is most, de később a gyerekek mellett is jól ellenne. Mindenképpen ezt a fajtát ajánlanám. :)
2013. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Golden retriever
2013. szept. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha van sok időtök sétáltatni, foglalkozni vele, akkor vizsla. De én elfogult vagyok. A retriever vagy a labrador tényleg jó választás. :)
2013. szept. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha már említetted a német dogot... ha el tudod tartani, akkor én úgy tudom, hogy jó kezdőknek, mert nyugisak, alapjában jó természetűek. Persze a fajta nem minden, almon belül is jól kell tudni választani.
2013. szept. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%

A menhelyt ajánlom!


1. Elmondod az igényeidet, gyakorlatilag egy "testre szabott" kutyát kapsz.

2. Ingyen van. (azért jó néven veszik, ha adsz egy pórázt/zacskó kutyatápot)

3. Megmenthetsz egy életet.

4. A keverék kutyák általában kiegyensúlyozottabbak és egészségesek a fajtiszta kutyákhoz képest. (Utóbbinál nagyon meg kell válogatni, hogy jó vérvonalból vegyél kutyát. Lásd: Csau-csauból plüssmackót csináltak, a dobermannok idegbetegek, a csivavák mikroszkopikus méretűek, a genetikai betegségekről nem is mondok semmit)

5. A megmentett állatok roppant hálásak tudnak lenni. (Megmentettünk egy tacskó-vizsla keveréket - úr isten, ez meg hogy jött össze - az utcáról, és egy kiscicát a szomszéd kutyája elől. Mind a kettő hízeleg, ahogy csak bírják)

2013. okt. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlok neked konkrét fajtát, mert véleményem szerint majdnem az összes fajtát lehetne első kutyának venni, ha előtte megfelelően tájékozódsz, utánaolvasol dolgoknak, mire megérkezik a kutyus rendelkezel legalább egy minimális elméleti tudással. Ha meg ott a kutyus, és eljársz vele kölyök korától kezdve kutyasuliba, és betartod azokat a szabályokat, amiket felállítasz, illetve amiket a kutyasuliban tanítanak, és megfelelően lemozgatod a kutyát, akkor teljesen mindegy, hogy milyen fajtát választasz. Ha meg 0 tudással magadhoz veszel pl egy általában ilyen kérdéseknél 90%-ban ajánlott fajtát(pl golden, vagy vizsla) akkor az a kutya is a fejetekre fog nőni. Teljesen mindegy a fajta, a kutyának irányítóra van szüksége, és ha erre képtelen vagy, akkor lehet neked a világ legjámborabb goldene is, akkor is a fejedre nő.

Én huskyval kezdtem a pályafutásomat, de előtte is meg azóta is folyamatosan tájékozódok, rögtön mentünk kutyaoviba, és manapság a csodájára járnak, hogy ők ilyen huskyt még nem láttak, mert valami eszméletlen okos, millió egy trükköt tud, kifejezetten engedelmes, és kezelhető. Holott ezt a kutyát sehol nem ajánlják első kutyának, pedig csak következetes nevelésre vagy szükség.

Úgyhogy kérdező, ha német dogot akarsz, vegyél német dogot, csak tájékozódj előtte mindenről.

2013. okt. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!