Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 kan juhászkutyát együtt...

2 kan juhászkutyát együtt tartani?

Figyelt kérdés
Adott két különböző fajú juhászkutya, akik kiskoruktól kezdve együtt lesznek nevelve(Német juhász, Border Collie). Lesz velük probléma? Nehezebben vagy könnyebben lesznek nevelhetőbbek? Elválaszthatatlanak lesznek? Utálni fogják egymást? Szerintetek hogy reagálnak/hatnak majd egymásra életük folyamán?

2013. szept. 30. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fajtától függetlenül ivarérett korukban lehetnek problémák. Nevelés hiányában előbb is.

Ivartalanítás és képzés mellett valószínűleg semmilyen probléma nem lesz. Viszont két kölyköt egyszerre nevelni nem egyszerű feladat. Talán jobb lenne egyszerre csak egyet vállalni.

2013. szept. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Két kan kutya össze fog szokni ivartalanítás nélkül is. Az esélyes, hogy időnként lesz köztük némi nézeteltérés, de azért esélyes, hogy nem az lesz a jellemző. :)
2013. okt. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
juhászkutyák, nem balhésok. szerintem ha odafigyelsz, akkor tarthatóak együtt. mondjuk egyedfüggő.
2013. okt. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igaz 2 kutyát vállalni egyszerre nem kis feladat. De igyekszek majd kölyökkorukban rendre tanítani őket.
2013. okt. 1. 09:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak arra figyelj oda ha te kevesebb időt tudsz velük tölteni mint amennyit ők ketten egymással. Akkor idővel majd háttérbe szorulsz pl ha ők a nap 24 órájából 20-at együtt töltenek. Te pedig 2-2 órát foglalkozol velük külön-külön. Akkor nagy rá az esély, hogy felnőttként is egymással foglalkoznak, töltenek időt szívesebben. Szerintem sem a legjobb ötlet két kölyköt vállalni egyszerre. Inkább vegyél egyet foglalkozz vele minőségien és ha olyan 2-3 éves lesz és megvan köztetek a megfelelő kapcsolat akkor jöhet a következő. De te tudod. Nevelni szerintem azért mert ketten vannak nehezebb lesz őket bár ez nem a nemüktől függ. Igen elválaszthatatlanok lesznek. Mivel kölykök utálni biztosan nem fogják egymást, de ha együtt nőnek fel nem te leszel nekik az "első".
2013. okt. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem simán bevállalható egyszerre. az a lényeg,hogy 2 össze illő párost válassz!4 A természetüket figyeld meg. nálam jól működik :) 4 év alatt csak 3 x volt balhé,akkor is a szomszéd szuka miatt. Te legyél talpon köztük :)
2013. okt. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!