Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek "meghal" a kutyája az...

Akinek "meghal" a kutyája az mit érez?

Figyelt kérdés
Azzal egyet értek, hogy ha elpusztul, akkor elvesztette egy darabját, az élete egy részét és sajnálom. Ha "meghal", az nem azt jelenti, hogy emberszámba veszi, hanem azt, hogy az embereket ugyanoda sorolja, mint a háziállatait. A kutyáját többre tartja, jobban tiszteli, mint az embertársait.

2013. okt. 1. 08:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
???? ... Ez nem jelenti azt ,hogy a kutyáját többre tartja mint az embereket és az embereket állatnak nézi . Én semmi elitélendőt nem tartok abban ,hogy a meghal szót használja ,mikor elveszti a kutyáját . Ami megszületik meg is hal ,tök mindegy ember vagy állat !
2013. okt. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 mantis religiosa ***** válasza:
78%
Én is mindig ezt mondtam, amikor valamelyik kutyám az örök vadászmezőkre tette át a székhelyét, és Engem is sokan megszóltak emiatt, hogy csak emberekre mondjuk, hogy meghal, az állatok megdöglenek. Én mindannyiszor kiálltam az igazam mellett. és elmondtam, hogy Nekem sokat jelentett a kutyám, és úgy érzem, ez a helyes szóhasználat. Aki nem kutyás, úgysem tudja ezt átérezni.
2013. okt. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 klopusz ***** válasza:
70%

Nekem eddig három kutyám halt meg és a szóhasználat nekem teljesen elfogadott.

Nem tartom, nem tarthatom fontosabbnak a kutyámat, hiszen valóban nem ember, de jó barát, aki éveken át élt mellettem. Sose vert át, sose okozott csalódást, csak szeretett és ragaszkodott hozzám feltétel nélkül.


És mégis, valahol igazad van. A kutyát/kutyákat sokszor jobban szeretem, mint "ember"társaimat, akikben a fenti tulajdonságok szikrája sincs meg. Sajnos sokan vannak, akik bár embernek születtek, semmi tisztelnivalót nem találkok bennük.

2013. okt. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Imola Ágnes ***** válasza:
80%
Azt hiszem saját személyes jogom úgy érezni a kutyám iránt, ahogyan akarok. Ha jobban gyászolom, mint egy embert, az is magán ügy. Mindaddig, míg ezzel nem sértem mások jogait megtehetem, és senkinek nincs köze hozzá. Ha én jobban szeretem az állatokat, mint az embereket, azt is megtehetem, senkinek nincs joga megszabni nekem, hogy ki iránt hogyan kell érezzek. Úgy érzem, legalább ehhez jogom van, a saját érzelmeimhez...
2013. okt. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
45%
ImolaÁginál a lényeg!
2013. okt. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem a szóhasználaton van a lényeg, hanem az érzéseken.

Habár a szóhasználat "nem elfogadott", de nekem a macskám meghalt, a nevelőapám megdöglött (alkoholista volt, sokszor még gyerekként is meglopott, elvette a zsebpénzemet...). A macskámat bizony sokkal jobban tiszteltem és szerettem.

Mekkora dolog már: a cicám kb. másfél-2 hónappal azután került hozzám, hogy nevelőfater az első "alkoholista pofonját" adta nekem. És a cica 2 hónappal az alkesz után halt meg.

2013. okt. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nem a saját jogaidról, a saját érzelmeidről van szó, ezt te is nagyon jól tudod! A kinyilatkoztatással van baj! Példa: Ha valaki gyűlöli a zsidókat, a cigányokat, az magánügye! Ha azt mondja és le is írja, hogy ezek az emberek nem meghalnak, hanem megdöglenek, az már diszkrimináció, mert különbséget tesz az emberfajták között!

Ha valaki emberszámba veszi a kutyákat, az magánügy! Ha valaki le is írja, az már azért diszkrimináció, mert az embereket veszi egy kalap alá a kutyákkal! Én tudom, hogy most az is lehet válasz, hogy különb a kutyám, mint néhány ember, de attól még az emberek is a kutyák közé vannak sorolva. Ha 2=1+1, akkor 1+1=2! Ez ilyen egyszerű! Ha a te kutyád meghal, és a Mátyás király is meghalt, akkor ők ketten neked egy kategória, ami nálam (meg sok más egészséges embernél is) azt jelenti, hogy Mátyás király neked nem volt több, mint a kutyád...

2013. okt. 1. 11:00
 8/25 anonim ***** válasza:
84%

"Ha a te kutyád meghal, és a Mátyás király is meghalt, akkor ők ketten neked egy kategória, ami nálam (meg sok más egészséges embernél is) azt jelenti, hogy Mátyás király neked nem volt több, mint a kutyád..."


Fordítsunk a dolgon:

Szerintem ez a lényeg: A kutyám a szememben olyan megbecsült mint Mátyás király...


Akkor most mi a probléma?

2013. okt. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%
Nekem pont nem több Mátyás király mint a kutyám. Viszont nem mondanám rá, hogy megdöglött miért tenném? Meghalt kész. Innentől engem nem izgat. Alapvetően nem érdekelnek az emberek persze van pár kivétel akiket rajongásig szeretek, de a többiek nem izgatnak. Nekem a kutyák is meghalnak vagy az emberek is megdöglenek sőt nekem a szúnyog is meghal. Miért kell a szavakon lovagolni? Ugyan azt jelenti nem? Miért gondolod, hogy te mint ember különb vagy egy házisertésnél? Ja igen és ha viszont annyira felsőbbrendűek vagyunk akkor, hogy lehetnek emberek képesek arra, hogy állatokat kínozzanak? Szánt szándékkal pl autó után kössenek egy kutyát? Élve felboncoljanak egy macskát? A pulykákat a vágóhídra szállításkor úgy tapossák bele a ládába? Hogy vehetnek feleségül majd erőszakolhatnak halálra egy 8 éves kislányt? Hogy tarthatnak fogva évekig évtizedekig nőket kiszolgáltatva pincékben? Hogy mérgezhetik feleségek a titokban a férjeiket, gyerekeiket? Hogy lehet az, hogy a felsőbbrendű ember képes ilyenekre? Képes az irigységre, szadizmusra, haragra, bosszúra. Ha innen nézzük valóban felsőbbrendű. Mert ilyen érzések nincsenek az állatvilágban. Viszont ki az aki nekem meghalt? A kutyám aki jóban rosszban 12 évig mellettem volt vagy az a cigány aki hátulról fojt meg egy családos édesanyát majd pedig megerőszakolja? El lehet gondolkodni... Egyébként pedig szólásszabadság van.
2013. okt. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Imola Ágnes ***** válasza:
83%
Figyelj...ha egy tisztelséges emberre azt mondom, hogy tolvaj cigány...nyilván megsértődik.... ahogyan az ember is, ha azt mondom, hogy megdöglött. Ha egy cigányra mondom, hogy tisztelséges ember, akkor az az én minősításem, lehet igaz, vagy nem igaz, attól még nem sértettem meg egyetlen tisztességes embert sem, szerintem. Ha én úgymond pozitívan "diszkriminálok" valakit, az nem jelenti azt, hogy a pozitív jelző eredeti használatát leminősítem, csak azt, hogy a pozitív diszkrimináció személyét felminősítettem, mert saját érzelmi alapon így gondoltam. Az, hogy ha én azt mondom egy cigányra, hogy becsületes, azt váltja ki az összes becsületes emberből, hgy őket lecigányoztam, azt hiszem egyáltalán nem az én hibám. Amúgy szólásszabadságot élvezek, mindaddig, míg nem sértem ezzel senki jogait. Azt hiszem ha azt mondom, a kutyám meghalt, az engem minősít és a kapcsolatomat a kutyámmal, nem mást. Ezt a minősítést pedig vállalom, nyiltan.
2013. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!