Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó kondiban van a staffordom?

Jó kondiban van a staffordom?

Figyelt kérdés

Még áprilisban magamhoz vettem egy akkor 12 hetes staffi kant.Ismerősünk összepároztatta két staffiját, mert akart egy almot a szukától.Borzalmas körülmények között élnek a kutyái: egész nap egy kis kennelben vannak összezárva, gyűlölik a többi kutyát, harapnak mindenre.

A szuka rántott levest kapott a vemhesség alatt, le se sz*rták, 13-at ellett, abból 7 (!!) elpusztult rögtön ellés után, mert nem fejlődtek ki rendesen a szegényes táplálkozás miatt.

Én elhoztam tőle az utolsó kölyköt, mert nem bírtam nézni, hogy kenyeret és vizet kapnak már 6 (!!!!!) hetes koruktól (a srác nem akarta, hogy sokáig szoptasson az anya, merthogy akkor lógni fognak az emlői).5 hetesen elvitték mindet (belegondolnom is rossz), ez az egy kicsi náluk maradt 3 hónapos koráig.

Elhoztam, borzasztó állapotban volt: 2 kiló 10 deka volt, minden csontja kilátszott, férges és bolhás volt, a szeme csupa genny.Az első 2 napon szó szerint rongyokat kakilt a kölyök, mert már akkor vadította és verte (el is magyarázta, hogyan kell bevadítani a kiskutyát).

Most már 23 kiló, 9 hónapos, a marmagassága 41 centi.Nagyon jól eszik, gyorsan tanul.

Az lenne a kérdésem, hogy a volt körülményeihez képest most már megnyugodhatok, hogy felnőtt korában nem lesz vézna?Nem akarok izomgépet, csak egy szép, egészséges kutyát.

OFF: az idióta megint ellette a szukáját...De több kutyát nem tudok tőle "megmenteni", így is van kettő. :S



2013. okt. 1. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
"Izomgépet":-D. A kérdésedre nem tudok válaszolni, de szerintem nagyon nagy dolog, amit ezért a kutyáért tettél. A mi szomszédunkban két bordói dog volt, azok is kenyéren és vízen éltek többségében, ez egyikük már elpusztult:-S. Nesze neked, felelős állattartás. Gyereke, kutyája, egyenlő szavazati joga mindenkinek lehet, ott is tartunk...
2013. okt. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szép dolgot tettél, remélem egészséges felnőtt kutya lesz belőle.

off: Nem tudod feljelenteni ezt a szemetet hogy így bánik a kutyáival?

2013. okt. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szép dolog volt amit tettél:-)

Én a helyedben jelenteném az esetet a helyi jegyzőnél, esetleg a tetovält állatmentőknél. A nevedet nem adhatják ki, de nem megfelelő tartás miatt elvehetik tőlle a kutyákat. Az adatok alapján jó a kutyus kindija, esetleg tudsz képet feltenni?

2013. okt. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

[link]

Ez a kép 1 nappal azután készült, hogy elhoztam.Ijedt volt és zavart, maga alá pisilt, ha csöngettek. :(


[link]

Ez a kép kb. 3 hete készült, már szépen ki van gömbölyödve, de a horpasza még mindig lapos sokszor.


[link]

Ez egy viszonylag friss kép, kb. másfél hete csináltam. :)


Vajon ha feljelenteném, tanulna belőle?Még vállalnám is a nevemet, mert gyötrelem, ahogy a kutyákat tartja.

3 gyereke van, 26 éves az illető.Ha nincs mit enni a gyerekeinek, fogja magát, és elmegy bulizni, csajozni, nem dolgozik, másokon élősködik.

2013. okt. 1. 10:03
 5/13 A kérdező kommentje:

Érdre, a Kutyabaj-Macskajaj rendelőbe vittük, ott is kérdezte az orvos, hogy mit tettek ezzel a kutyával, honnan hoztuk.

Ismerősöm 13 hetes vizslája olyan gömbölyű, hogy jó ránézni.Ez a szerencsétlen meg kis híján elpusztult, csak azért, mert a szaporítója egy elmebeteg gennyedék.

Az a bajom még, hogy a két hátsó lába nagyon csámpás: amikor lép, a bokái kifelé fordulnak, mint amikor egy olyan nő billeg tűsarkúban, aki nem tud benne járni.

Aggaszt a lába, sokat is fáj neki.

2013. okt. 1. 10:10
 6/13 anonim ***** válasza:
Hogy fog e tanulni belőle azt nem tudom. De egy próbát megér. Ha mást nem is de a kutyáit elveszik talán, és ennél csak jobb lehet nekik. Szép a kutyusod, szerintem rendben van:-)
2013. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szépen fejlődik.Grat sokat tettél a kutyusért! :)


Ezt a roh@dékot meg tényleg fel kéne jelenteni,mert ez kínzás a szukának :(

Plussz a rossz etetés miatt a szuka is elpusztulhat!

2013. okt. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
szerintem most teljesen jól néz ki, ne akard, hogy kövér legyen, az sem tesz jót neki. egy éves koráig hagyd ilyen kondiban, aztán kezdheted mozgatni.
2013. okt. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A lábaira esetleg adj zöldkagylót, vagy ezt a terméket [link] Nállunk nagyon jól bevált izületi és porc problémákra, fájdalmakra.
2013. okt. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jaaaj, cuki, nagyon jól néz ki. :) Az én kutyám egy ilyen staff keverék lány, ő 23 kilósan került hozzánk, őt se etették túl. De már 28 kiló a versenysúlya. Nem tudom, megnyugtató-e számodra, de ebből a 28 kilóból úgy 25 tiszta izom. :D
2013. okt. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!