Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meglehet tanítani felnőtt...

Meglehet tanítani felnőtt korban a kutyát, hogy a nagy dolgát csak egy helyen végezze?

Figyelt kérdés

Szobatiszta kutyáról van szó, panelban lakunk ,Ő ki lett szokatva az erkélyre mikor terveztük babócát így ,ott van neki kutyaháza ,tálja ,játék stb. eléggé megszokta és a szobatisztaság is megmaradt neki :D-ennek lassan 2éve már.

Viszont költözünk kertesbe ,így neki is jobb lesz,de nem tudom meglehet e tanítani vele,hogy nem úgy mint séta közben oda pottyant ahova akar,hanem egy bizonyos helyre csak-így nekünk se kell mindig körbe járni a kertet,hogy hol a "bomba" :P :) (3éves lesz )

Köszönöm előre is.


2013. okt. 1. 13:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet erre a természetellenes dologra megtanítani. Ettől függetlenül a legtöbb kutya egy idő után magától is a terülthatárra szarik, nem össze-vissza. Legalábbis egy nagyobb, de jól körülhatárólható területre. Annyit segíthetsz a szoktatásban, hogy egy-egy kupacot mindig otthagysz, ahová a következő kupacot is szeretnéd. Ettől még lehet, hogy 3 méterrel arréb rakja le, de legalább nem 30-cal arrébb.
2013. okt. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%
Meg lehet. Még régebben láttam egy kutyás műsorban, valami Victoria nemtudomki (póráz két végén a sorozat címe) pont ilyen probléma miatt hívták. Úgy csinálta, hogy kérte a gazdát, hogy a kert egyik sarkát látványosan kerítse el botokkal, vagy bárhogy. Naponta többször tegye pórázra a kutyát és 10-20 percet legyen vele ott az elkerített területen. Ha azalatt "csinál valamit" akkor dicsérje meg, jutifali, minden, ha semmit, akkor meg ne legyen ingerült, ne szidja meg. Kevesebb mint 1 hét alatt megértette a kutya, hogy azt várják tőle, hogy csak oda vécézzen.
2013. okt. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ismerősömék is kertesbe költöztek két kutyával, akik teljesen ahhoz voltak szokva, hogy séta közben végezzék el a dolgukat. Nos, ez a kertesben is megmaradt és csak séta közben hajlandóak kakálni. Szóval nem tudom mennyire fognak átszokni, de biztosan meg lehet szoktatni vele.
2013. okt. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Második, ehhez az kell, hogy az a kutya bent éljen a lakásban és csak a gazdi jelenlétében és pórázon jöhessen ki a kertbe, különben ott és akkor fog üríteni, ahol ő gondolja, de semmiképp se akkor, amikor épp pórázon van. Nem túl életszerű helyzet. Ráadásul némely kutya nem is vécézik pórázon. Az enyém sem, mert nekem meg az volt az elvárásom, hogy pórázon nincs vécézés.
2013. okt. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Egyébként alap esetben természetesen meg lehet tanítani neki, hogy csak az udvar bizonyos részére végezze a dolgát, mert másik ismerősöm kutyája is megtanulta, de a hogyant azt nem tudom.
2013. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Igen, amit a harmadik írt, az sokkal könnyebben kivitelezhető, de akkor tényleg naponta sokszor vinni kell a kutyát sétálni, különben átszokik a kertre.


Természetesen léteznek kizárólag egy helyre ürítő kutyák, akiket sikeresen rászoktatott erre a gazdájuk, de ritka.

2013. okt. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Lehet,kerttisztává nevelhető egy kutya.Legyen egy fedett,homokkal teli helye a kert egyik részébe.Előzőleg szagmintát tegyetek neki oda,ha máshova pottyant azonnal szedni kell és odarakni.De a leg egyszerűbb,hogy naponta legalább két alkalommal kiviszed sétálni,a kert amúgy sem tudja pótolni ezt az élményt.
2013. okt. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A homokos kutyavécéről csak annyit, hogy a környék összes szuicid hajlamú macskája oda fog járni (főleg ha a kutya nem bántja) a kutya meg örömmel fogja csemegézni a számára ilymódon összegyűjtött macskaszart. :)
2013. okt. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 sippara ***** válasza:
61%
Szerintem az idióta ősanya gazdi által erkélyre kib.@.szásnál annyival jobb lesz a kert, hogy bármire hajlandó lesz - mondjuk olyan szempontból problémás, hogy ahhoz, hogy megtanulja, foglalkozni kéne vele, ami gondolom, ha a gyerek érkezésekor büdös volt, most se lesz "jobb szagú".
2013. okt. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám,hogy macska wc-vé válna,nálunk se potyiznak oda a cicák.
2013. okt. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!