Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon vissza esett a falkavez...

Nagyon vissza esett a falkavezérségem. Vissza kaphatom még?

Figyelt kérdés
van egy 2 éves német juhászom akit nagyon tudtam kezelni , fegyelmezett volt mindig és szót fogadott , de most majdhogynem kezelhetetlen nem fogad szót vagy fél éve pedig az előtt bármiről vissza tudtam hivni ha rá is mozdult valamire. az én hibámból történt, elhanyagoltam , tiszta stresszes voltam/vagyok , most a kutyám elkezdte utálni az embereket pedig azelőtt tök barátságos volt velük. sztem félelmi agresszió , pedig nem volt negativ élménye egy emberrel sem hacsak nem az hogy én elhanyagoltam .na és nem engedelmeskedik csak ha olyan a kedve. mit tegyek ? azt amit az elején legyek határozott legyek nyugodt ember, az segít?
2013. okt. 1. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez tetszik: " visszaesett a falkavezérségem".

Ha tudtad "kezelni" a kutyádat fél évvel ezelőtt, akkor tedd azt most is.

2013. okt. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A kutya úgy érzi, hogy neki kell a falkavezérnek lennie, mivel te nem viselkedsz annak megfelelően. Ez egy teher számára, erősödik a domináns viselkedése, bizalmatlanabbá válik az emberekkel. Olvass utána a témának(pl. Jan Fennel Kutyapszichológia) és viselkedj annak megfelelően, hamar rendeződni fog a viszonyotok.
2013. okt. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy csak két évesen bekeményedett és nagyon rosszkor voltál gyenge.. amúgy persze simán helyre lehet hozni. Sok kis lépésben legyél következetes mint előtte és kb kész is.
2013. okt. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Először magadat tedd rendbe.
2013. okt. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!