Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről az egész...

Mit gondoltok erről az egész helyzetről?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem, leginkább az elején. Néhány éve elhoztunk egy kisebb testű kutyust a menhelyről, aki anyumat választotta falkavezérnek, így én is szerettem volna egy "sajátot". Én inkább a nagytestű kutyákat szeretem, így találtam egy szimpatikus németjuhász keveréket, de a menhelyen azt mondták, nagytestű kutyát nem adnak panelba, főleg másik kutya mellé. Elfogadtam, végül vettünk egy rottweilert. Sokat sétáltunk, úsztunk, bicikliztünk, stb, végül 2 évesen eltávozott... Pár hétre rá unokatesómék akartak kutyust, így elmentem velük a menhelyre, ahonnan az első kutyánkat hoztuk el. Ott természetesen rögtön beleszerettem egy kutyába, de anyum hallani sem akart erről. (Öreg, és szívbeteg kutya volt.) Hallottam, ahogy anyum beszél az egyik menhelyes csajszival, aki azt mondta, nem látja jónak, hogy kutyám legyen, így sikerült meggyőznie anyumat, hogy ne legyen több kutyánk... Szépen lassan belebetegedtem az egész helyzetbe, mostmár ágyban fekszem, nem tudok menni sehova. Ezt látva anyum (mintha direkt kicseszne velem), most megengedné a kutyát, ami még mindig hatalmas vágyam, de nem tudnám úgy ellátni, ahogy kéne.

Bocsi, hogy hosszú lett.


2013. okt. 1. 23:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

"Hallottam, ahogy anyum beszél az egyik menhelyes csajszival, aki azt mondta, nem látja jónak, hogy kutyám legyen"


ez pontosan hogy történt, és mit mondott az illető?

2013. okt. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
"Nem tartom jó ötletnek, hogy xy-nak (én) új kutyája legyen."
2013. okt. 1. 23:17
 3/28 anonim ***** válasza:
Mivel indokolta? Miért nem?
2013. okt. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Gondolom odamentél megkérdezni, ha már rólad volt szó.
2013. okt. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ez már a beszélgetés vége, épp csak ennyit hallottam meg.
2013. okt. 1. 23:19
 6/28 anonim ***** válasza:
Mi változott, amiért már nem tudnád ellátni?
2013. okt. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
A betegség miatt. Örülök, ha havonta 1-2x sétálok egyet a ház körül.
2013. okt. 1. 23:25
 8/28 anonim ***** válasza:

Hát, én azt gondolom, hogy ha már valaki rólam beszél a hátam mögött úgy, hogy hallom, legalább megkérem, világosítson fel engem is, mi a problémája velem.

A "nemvaló neked kutya mert én azt mondom" az nem indok. :)


Én depressziósan, kissé paranoásan vállaltam kutyát, szóval bki mondhatta volna, hogy nem való nekem.

Azóta sokat segített, már beszélgetek másokkal, kicsit nyitottabb lettem az emberekre, futtatóban is látok olyanokat, akiktől lehet tanulni, a közelükben tudok oldottabb lenni... többet sétálunk, kirándulni viszem. Stb.


Belebetegedni azért nem kell :D Inkább járj utána a dolognak, hogy miért vannak rólad olyan véleménnyel, amilyennel. Ezek legtöbbször csak felszínes észrevételek egyébként. Aztán ha úgy érzed, tényleg gondját tudnád viselni, vinni mindenfelé, esetleg kutyasuli, ahol megtanulsz kicsit az ő nyelvükön "beszélni", akkor ne törődj vele ki mit mond.

2013. okt. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Ő. Bocsi, később írtam , és utána olvastam amit előzőleg írtál. Mindenesetre ebben a kérdésben neked kell döntened, nem másoknak helyetted.
2013. okt. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen dolgokba az ember nem betegedik bele.Más bajod van alapból,nem kutya hiánya.
2013. okt. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!