Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apportírozás?! Miért nem...

Apportírozás?! Miért nem érdekli? Lent.

Figyelt kérdés

Van egy keverék,másfél éves szuka kutyám. Imád fogócskázni,megkeresni ha elbújok,de valahogy a labda/bot/plüss visszahozása nem érdekli.

Ha eldobom neki a labdát,van hogy ránéz,de semmi mást nem csinál,de van hogy nem is figyel fel rá.

Lehet,hogy őt nem érdekli az ilyen játék? Esetleg meg tudnám neki még valahogy tanítani,hogy hozza vissza amit eldobok? Próbáltam már,de nem megy.Pedig olyan jó lenne vele ilyet játszani,és biztos neki is tetszene:) Előre is köszönöm a segítséget !



2013. okt. 2. 09:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Én menhelyről hoztam a kutyimat (1 éves). Eleinte őt sem érdekelte, de jobban mondva nem tudta, hogy mit várok el tőle. Volt, hogy nem is érdekelte, hogy elhajítottam neki a labdát, volt, hogy utánafutott de visszahozni már nem akarta. Aztán vettem neki kötelet is, mert elég hiperaktív kutya. Nekünk a kötél vált be. Imádja a kötélhúzást, sőt egy hét múlva már vissza is hozta. Szerintem próbáld ki te is. Minden kutya más és más, ráadásul kb 2 éves korig a kutyák imádnak rágcsálni is, mert addig gyereknek számít egy kutyi :)
2013. okt. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Neki nem lenne jó :D lehet rá tanítani az egyik nekem is csak tanulta de közel nem az az élmény mint a másikkal aki ha meglát egy labdát akkor olyan mint ha betépett volna :D


A játékban a fontos hogy mindketten jól érezzétek magatokat, van még nagyon sok fajta játék amivel lehet játszani. Az a kutya aki ben olyan zsákmányos annak sokszor feladat a labdázás nem kikapcsolódás. Persze idővel ezt át lehet lőni de az sose lesz olyan.

2013. okt. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha veszel neki egyet, akkor eleinte csak lóbáld előtte, hogy elkapja. Ezzel akaratlanul is előhívód belőle az ösztönét, mert mozgó tárgy ugrál a szeme előtt, ami zsákmánynak számít. Én is így kezdtem, aztán vettem neki egy össze-vissza pattogó labdát és megértette végre hogy mik az elvárásaim :) (előző voltam)
2013. okt. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ilyet vegyél. Töltsd meg szagos száraztáppal, vagy ha az kevés, akkor apróra vágott májjal/virslivel. Eldobod neki - utána fog menni. Majd megpróbálja egyedül kiszedni belőle a kaját, de mikor látja, hogy nem megy, tőled fog segítséget kérni. Ekkor engedd, hogy egyen a dummyból, de amit kiszór a földre, kapkodd fel gyorsan. Csak pár falatot egyen, aztán dobd el megint. Ha elég éhes, rájön, hogy gyorsabb, ha ő viszi vissza neked, de ha mégsem, akkor hívással érd el, hogy visszavigye hozzád, s ha ez sikerül, csak akkor kapjon belőle enni. Én tudok olyat, aki a kutya napi táp adagját ezzel adja ki a kutyának, mert mindent ezzel jutalmaz.

Ha már rendre visszahozza neked a dummyt, akkor hozzákötheted a "hozd" vezényszót, és eztán már elvileg más eldobott tárgyra is mehet. Van olyan kutya, akinek külön minden tárgyra meg kell tanítani azt, hogy hozza, de nekem az egyik kutyám amit eldobok, visszahozza - telefon, kulcscsomó, labda, kötél, bármi.

2013. okt. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet neki tanítani mint feladatot, de attól még nem fog neki tetszeni, legfeljebb csak neked. :) Ha neki tetszene, akkor csinálná magától is. Nem minden kutya apportos. Az enyém se. Ettől még megtanítottam neki, és a kedvemért visszahoz ezt-azt, de minden tárgyat külön-külön újra kell neki tanítani. Sőt, mostmár egy bizonyos labdával tényleg szívesen játszik, azt már zsákmánynak tekinti és látszik rajta, hogy lelkesedik érte. Ezt nekünk 4 évbe telt elérni.
2013. okt. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ezzel a dummys módszerrel fejleszthető az a zsákmányosság, amiről a többiek már írtak. Persze, így se lesz olyan, mint egy igazi labdamániás kutyánál, de nem is biztos, hogy akarod, hogy a kutyád valódi mániás legyen. :D
2013. okt. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat,nagyon rendesek vagytok :) Hasznos volt minden válasz !!!
2013. okt. 2. 10:08
 8/17 anonim ***** válasza:
46%
Úgy tudom, hogy ha a kiskutyát nem viszik rendszeresen sétálni, új helyekre, erdőbe stb, akkor nem fejlődik ki az apportírozás.
2013. okt. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

nem sok köze van egymáshoz a kettőnek..


Ha egy kutya zsákmányos akkor szeret apportírozni ha viszed sétálni erdőbe ha nem... :D

Ha egyáltalán nem zsákmányos akkor viheted a himalájába is sétálni akkor se fogja olyan hú de élvezni az apportot.

2013. okt. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Tanítani lehet,de ha nincs meg benne alapból,nem fogja szeretni.Ha ilyen ugri bugri,akkor viszont jó lenne neki az agility.Azért próbálkozni lehet,mondjuk rongyozz vele és ha nagyon belemelegedik,kezdetben dobjad el mellé.Van kutya,amelyik soha nem lesz apportos,de van akinek leesik és megszereti.
2013. okt. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!