Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám kint van tartva kölyök...

Kutyám kint van tartva kölyök kora óta. Télen bent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tacsi keverék kutyám most hét hónapos,és mindig kint van tartva. Elég kerge kutya,rohangászik ,mint az őrült,ugrál stb... Próbálom nevelni,dehát.. Na mindegy. Télen mibe tdnám bhozni a nagy hidegekbe? Nem szobatiszta. Jó lenne ha lenne valami ötletetek amiben kényelmesen el van bent,de nem nagyon tud kijönni,mivel akkor háborús helyszín lenne a házból. Mondjuk csak éjszakára ha bevinném ,vagy délutántól akor hogy tudnám ezt megoldani?


2013. okt. 2. 11:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

ne próbáld nevelni hanem neveld..


Box jó lenne de gondolom nem igen van beleszoktatva úgyhogy elősző azt kéne.. és boxba beviheted estére.. bár nem ez a legjobb megoldás.

2013. okt. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
9%
csináljatok neki normális kutyaólat és akkor nem kell bevini
2013. okt. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
20%

Télen tök jól elvan kint, ha van egy jól szigetelt, méretre hozzá illő ólja, kutyaajtóval/hőszigetelő függönnyel.


Ismerősöm tacsija is kint volt tartva, semmi baja sem volt.

2013. okt. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Diesel: Hát igen ,szerintem se biztos,hogy az a legjobb megoldás.Az lenne jó,ha egy jó nagy kartondobozból nem jönne,ki mert tényleg ott helye is van rendesen,meg meleg is van. És a szobatisztasággal mit kezdjek? Meghát a kartondobozból simán kijön.
2013. okt. 2. 11:32
 5/18 sippara ***** válasza:
91%
De miért nem opció a nevelés? Szobatisztaságra nevelés, meg úgy általában nevelés, hogy ne szedje szét a házat - amit amúgy sem értek, napi 2-3 normális séta és tanulás mellett nem nagyon hiszem, hogy egy 7 hónapos tacsinak lenne még energiája rombolni.
2013. okt. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Van neki szigetelt kutyaháza,szval van rendes kutyaól eg minden,de azért mínuszokban gondoltam nem biztos hogy nem fázna.
2013. okt. 2. 11:40
 7/18 A kérdező kommentje:
A nevelés opció! Csak hát a 2-3 séta naponta nem megy. Csak max.2 . Vagy 1 + az udvarban futkérozás,játszás. Meg hát minden nap tanítom neki a behívást.
2013. okt. 2. 11:42
 8/18 sippara ***** válasza:
85%
Az a helyzet, hogy ha nincs napi 2-3 alkalommal 1-2 órád a kutyára, akkor nem hiszem, hogy bármerre haladni fogtok, vagy hogy egyáltalán szükséges volt oda az a kutya, pláne egy kölyök, kamasz, akinek most kéne megtanulnia mindent - nem rosszallásból, nem csesztetésből, egyszerűen ez a véleményem.
2013. okt. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy nem szobatiszta, ha még sohasem tartottad bent a lakásban???
2013. okt. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Sippara: Mi? 1-2 órám? Annál többet szoktam vele foglalkozni naponta,és még akkor is amikor csak 1 sétára megyünk, Hiszen attól ,hogy egy séta,még lehet hosszú. Eleve az már egy óra/másfél óra. Akkor DU. játsszok vele 1 órát,este eg tanítgatom. Jó,nem mindig ebben a sorrendben csinálom,csak most leírtam így. Plussz még van mikor kimegyek hozzá,csak úgy, simogatni meg vele lenni.

Utolsónak: Hát nem tudom,de én azt hittem ,hgy minden kutyát szobatisztaságra kell tanítani. Mondjuk igazából én is olvastam ,hogy a kint tartottak eleve kint vgzik el a dolgukat,mert ahhoz szoktak hozzá. Amúgy kan kutya. Nem fog a lakásban jelölgetni?

2013. okt. 2. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!