Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne egy problémám, mit...

Lenne egy problémám, mit tegyek? /Bullterrier/

Figyelt kérdés

Van egy féléves szuka bullterrier kutyum. Lusta mint a föld. Semmit nem akar csinálni, csak amihez kedve van. A séta kín-szenvedés.


Fent nem bír magával, mindent "ellop", szétakar rágni, mászkál, olyanokat akar piszkálni, amit nem szabad neki.


Leviszem, kb lesz*rik mindent, többek közt engem is. Dobálom neki a labdát, játékait, nem fut utána, szólók neki, b*szik rám, csak szagolgat, megy mindenfele. Futkosok előle, csak néz kb ennyi..


Nem akartam leírni, de most írom. HASZNAVEHETETLEN.


Szörnyen idegesít, hogy nem tudok vele elmenni sétálni, nem tudok vele lemenni játszani, mert b*szik mindenre.


Falkavezérség már kialakult, ha rosszat csinál, felemelem a hangom, már takarékra teszi magát. Sétáknál úgy-ahogy jön, de lassú mint egy lajhár.


Múltkor átengedett minket egy autós, erre lefekszik az út közepén békába.


Mit tegyek? Mit csináljak?


Az olyan válaszolok kíméljenek, hogy " ez a bullterrier, aki ilyen kutyát akar, az tudja, mire vállalkozik" "tipikus bullterrier" Az ilyen válaszokra nem igen vagyok kíváncsi. Jutival tudom motiválni, de egy idő után csak a kaját várja.


Amúgy szeretem, imádom! Most is itt állatkodik' mögöttem, hempereg az ágyon, imádom, de mégis csak zavar, hogy egy tacskóval több mindent lehet kezdeni.


Köszönöm a válaszaitokat!


Szép Napot Nektek.



2013. okt. 2. 11:56
1 2 3 4
 1/36 sippara ***** válasza:
92%
Így végigolvasva a leírásodat, nincs azzal a kutyával semmi baj. Van energiája is, van esze is, csak éppen te marhára nem érdekled, nem tudod motiválni, nem tudod felkelteni a figyelmét - márpedig ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. Kutyasuli nektek is.
2013. okt. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 Sn0wf0x ***** válasza:
100%
Menjetek egy egy kutyaiskolába. Azon túl, hogy pár hasznos tanácsot is kapsz, a többi kutya majd magával húzza a tiédet is ne aggódj. A falkavezérség nem alakult ki, ha mindent ellop és szétrág. Ha te lennél a falkavezér hozzá sem merne nyúlni ahhoz, ami a tiéd :)
2013. okt. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 Imola Ágnes ***** válasza:
92%
Orvos megvizsgálta? Nincs izületi probléma, vagy szív vagy valami? Mert az én kutyám is "lustaként" volt kategorizálva, míg rá nem jöttünk, hogy a lába fáj, megműtötték, és azóta energiabomba lett belőle...
2013. okt. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

JÁRUNK KUTYASULIBA! Teljesen jól elvan, ügyesedik, okosodik.


Ha beveszi a szájába a papucsot, annyit mondok, "HÉ", már ledobja és otthagyja.


Elvileg semmi ilyen, voltunk már állatorvosnál kontrollon :)


Kutyákkal eljátszik, szimplán nemnormális' elvan jól.

2013. okt. 2. 12:04
 5/36 anonim ***** válasza:
23%

Nekem is ez ugrott be, hogy lehet hogy valami baja van, meg kéne nézetned akár több állatorvossal, hogy nincs-e valami izületi betegsége. Gondolom nem tenyésztőtől vetted (= nincs törzskönyve), szóval bármi lehet a háttérben.

Emellett pedig érdemes lenne elmenni egy jó kutyasuliba.

2013. okt. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Kedves első! Nem írok csúnyát, nem szeretek "nethuszárkodni".


KÖRÜLBELÜL 50 emberből 50 emberre B*SZIK RÁ!

2013. okt. 2. 12:05
 7/36 A kérdező kommentje:
TENYÉSZTŐTŐL VETTEM, TÖRZSKÖNYVES, SZERZŐDÉSES KUTYA! SZŰRT SZÜLŐK, MINDEN OLTÁS, MINDEN MEGVAN! BUDAPESTEN EGY KENNELBŐL VÁSÁROLTAM!
2013. okt. 2. 12:07
 8/36 A kérdező kommentje:
AZ APJA PEDIG TÖBB VERSENYEN, DOBOGÓS EREDMÉNYT ÉRT EL! ENNYIT ERRŐL.... :)
2013. okt. 2. 12:08
 9/36 sippara ***** válasza:
83%
Az enyém például rajtam kívül mindenkire "baszik", legtöbbször még a páromra is. Sőt az első együtt töltött kb. fél évben én is olyan gyönyörű ívben voltam lesz.@.rva, hogy csodálatos. Ez nem jelenti azt, hogy a kutya a sz.@.r - mint ahogy sosem a kutya a sz.@.r.
2013. okt. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

megkérdezhetem melyik kennelből való? (akár privátban is megírhatod)


Ha tényleg úgy van ahogy mondod, akkor elképzelhető még, hogy ez a kamaszodás velejárója. Ilyenkor a kutyák szeretik feszegetni a határaikat és próbára tenni a gazdi türelmét. De én a helyedben elvinném még azért 1-2 orvoshoz, biztos ami biztos alapon.

2013. okt. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!