Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász vagy Magyar Vizsla?

Németjuhász vagy Magyar Vizsla?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sürgős segítségra, tanácsra lenne szükségem!

Szeretnénk egy kiskutyát venni,de em tudjuk, melyik fajta a megfelelőbb számunkra. Nagy kertes házban lakunk, de elég sok ember járkál át a kerten (vendégek,...). Van két testvérem (12 és 7 évesek). (Én 15 éves vagyok.) Nem szeretnénk agresszív, harapós kutyát, aki esetleg rátámadhat a testvéreimre vagy az emberekre. Volt már egyszer egy kan, puli kutyánk akinek a nevelése sajnos nem volt elég eredményes. (Sok ember meg is harapott, köztük engem is. Ekkor én kb 5, öcsém 2 éves lehetett. ) Tehát viszonylag kezdő gazdik vagyunk. Leendő kutyusunkat viszont taníttatnánk és tanítanánk. A szomszédban van három kissebb és egy közemes termetű kutya akikkel minden nap találkozna , így nem lenne ismeretlen egy kutya jelenléte a parkban. Van két cicánk is akikhez alkalmazkodni lenne jó.Nem akarok senkit becsapni, és magamat sem, tehát : Én és a testvéreim is iskolába járunk. Nekem idén kell felvételiznem, elég sok a tanulnivaló. Nem tudom mennyi időm lenne egy kutyára. Nem azt mondom hogy nincs egy szabad percem sem, de azt sem hogy a nap 24 órájából 20- at a kutyussal tudnám tölteni. Anyukámnak a tesóimnak kell segítenie és dolgozik is ( persze, nem az ő felelőssége lenne a kutya). Apukám nincs itthon és ő is dolgozik.

Ezzel csak arra akartam utalni, hogy mennyi idő lenne egy kutyára. Persze tudom, hogy ahogy ezt ide leírtam kb úgy hangzik mitha a leendő kutyusnak az lenne a sorsa hogy egyedül búslakodjon a kertben. Rendesen foglalkoznánk vele!

Tudom, hogy a németjuhász nagyon munkaigényes kutya akinek állandóan adni kell valamilyen feladatot es foglalkozni kell vele. Olvastam róla rémtörténeteket, hogy hány gyereket ölt már meg és hogy több embert támadott meg mint bármely más fajta. Én viszont úgy gondolom, azokat a kutyákat nem tanították es nem foglalkoztak velük. Egy olyan okos, kedves és értelmes kutya, mint a németjuhász nem hiszem hogy csupán szórakozásból harap meg embereket, főleg ha rendesen tanították és szocializálták. Gyerekek mellé nem tudom mennyire alkalmas.

Én egyértelműen a Nj pártját fogom, de a szüleim ( főleg anyukám) a Vizsla mellett állnak. Leginkább arra hivatkozott, hogy nem bízik meg abban hogy rendesen meg tudja tanítani és nem támad rá a gyerekeire ha kimennek hozzá játszani(nj). Én megértem az aggodalmát(gyerekek alatt nem engem félt mert "en mar nagy vagyok"), de nem hiszem hogy a nj megharapna egy gyereket akivel már egy hónapos kora óta együtt él. Szeretném megnyugtatni és esetleg " rábeszélni" erre a fajtára, mert szerintem okosabb és bátrabb mint a Vizsla ( persze a vizsla is az!) és ő is szereti ezeket a kutyákat.


Köszönöm ha végigolvastátok.


Szakértők, kevésbé hozzáértők és kutyatartók tanácsait,(értelmes) hozzászólásait várom és nagyon- nagyon megköszönöm!

Nagyon fontos lenne, hogy segítsetek!!!

Előre is köszönöm!



2013. okt. 2. 16:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Számomra nem igazán derült ki, hogy végülis mennyi időt tudnátok a kutya lemozgatására, szellemi fárasztására szánni. Mind a német juhászkutya, mind a magyar vizsla elég mozgékony fajta, így a napi 1-2 óra intenzív mozgásra szükségük van, emellett pedig még szellemi fárasztásra is. A német juhász talán kicsit jobban elvan egyedül, de ha elhanyagoljátok, akkor könnyen rombolhat és lehetnek vele problémák, nem beszélve arról, hogy jó német juhászt nehéz kifogni, kevés a jó kennel, tenyésztő, akik pedig jók, azok munkavonalas kutyákat tenyésztenek, akiknek nem elég a napi 1-2 óra foglalkozás, így én ezt a fajtát nem javasolnám nektek.


A magyar vizslát kicsit könnyebb tanítani, ugyanakkor nagyobb szüksége van arra, hogy a lehető legtöbbet veletek legyen, nem árt, ha a házba bejárhat, főleg télen. Persze, ha sokat vagytok kinn télen is és máskor is, akkor kinti kutya is lehetne, egy megfelelően szigetelt ól ellenében. Bár, ahogy írod, túl sok időtök nincs :/

Ami azért is aggasztó, mert akármelyik fajtát választjátok, egy kölyökkutyát nem lehet 2-3 óránál tovább magára hagyni, mivel 4-szer kell egy nap etetni, majd 6 hónapos koráig 3-szor, aztán kétszer, stb., illetve hát kölyök kutyát egyébként sem tanácsos hosszú ideig magára hagyni.


Az, hogy rátámad-e bármelyik fajta is a gyerekre, vagy bárkire, nagyban függ attól, hogy honnan származik a kutya, hogy van nevelve, mennyit van vele foglalkozva, hogyan van vele foglalkozva (hiszen ugye ez sem mindegy), stb., stb.

2013. okt. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Intenzív mozgatást persze felnőtt koruktól értettem, kölyök és növendék korban oda kell figyelni a mozgatásukra, főleg a német juhásznak. Csak annyit mozogjanak ebben a korban, amennyi nekik jólesik, futtatni, ugráltatni pl. nem lehet/szabad őket. De a napi játék, foglalkozás elengedhetetlen.
2013. okt. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én egyiket sem ajánlom nyugodt szívvel.


Német juhász- napi 2-2,5 óra intenzív mozgás kell neki plusz 1 óra agyi lefárasztás (trükk tanítás és miegyébb).Kemény munka kutyák! Egy határozott magabiztos vezetőre van szükségük! A német juhászok nem igazán torelálják,hogy idegenek ki be járkálnak a területén,így tuti gondok lennének,ha már felnőtté válik,míg kölyök nincs mitől félni,de később félhetnek a vendégek okkal!


Vizsla- napi 3 óra intenzív mozgás kell nekik plussz nekik is agyi lefárasztás,különben rombolnak!! Vadász kutyák magas energia szinttel.

Viszont teljesen agressziótól mentes.Idegeneket nem bántaná és a gyerekeket sem.


Én inkább ajánlok egy barátságos menhelyi kutyust,aki napi 1-2 óra sétával beéri.

2013. okt. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mindkét fajta nagyon kedves.

Én a németjuhászra voksolnék, nekem ők szimpatikusabbak.

Lehet csak én látom így, de mintha embercentrikusabbak lennének. Úgy értem, bárkivel kedvesek és érdeklődőek.

A vizslák pedig vadászkutyák. Akiket én láttam, ők valahogy jobban "elvoltak a saját dolgukkal" szabadon.

Nagyon sok foglalkozást igényel mind2 fajta.


Persze nem ismerek minden vizslát és németjuhászt, szóval ez teljesen szubjektív. :D

2013. okt. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az hogy a kutya támad e emberre, vagy sem, agresszív lesz e vagy sem, elsősorban nem a fajtán múlik.

Hanem a kutya gazdáján.

Ezért indokolatlan tartani a németjuhászoktól, vagy bármilyen fajtától.

2013. okt. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy pont ez a két fajta jön szóba? Mindkettő fantasztikus fajta, de nem sok közös van bennük. A családban nálunk mindig nj-k voltak, most vizslám van - nagyon más a temperamentuma, ami azonos, hogy vele is nagyon sokat kell foglalkozni, mozgatás és szellemi fárasztás terén is.

A gyerekekhez való viszony nemcsak fajta függvénye, sőt. Gyerekkoromban az nj-nk húzta a szánkót nekünk és imádott minket, akárhogy nyúzhattuk. A vizslámnál azon küzdök, hogy ne morogja el magától a gyerekeket, mert sajnos kiskorában nem lett elég alaposan hozzájuk szoktatva. Nem úgy kell ezt elképzelni, hogy minden nj veszélyes és minden vizsla imádja a gyerekeket. Az enyém max eltűri őket.

Tudatosan kell nevelni őket, kielégíteni az igényeiket (ami több óra aktív foglalkozást jelent naponta mindkét fajtánál!!!) és akkor alkalmasak családi kutyának. Nagyon fontos az egyed kiválasztása is, nemcsak a fajtáé és persze az, hogy megbízható helyről (tenyésztő!) vegyétek a kiskutyát, tutira stabil idegrendszerű, egészséges legyen.

2013. okt. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

1es vagyok.



A vizslák, ha terepen vannak, valóban jobban elvannak a szaladgálással és a szimatolással, mint azzal, hogy a gazdit körülugrálják. Egy német juhász alap esetben ennek az ellentettje. Na de ez természetes, hiszen az egyik vadászkutya, míg a másik munkakutya (őv, elsősorban).


Viszont a vizslák, ha nincsenek terepen, akkor egész nap legszívesebben a gazdi ölében lennének, hihetetlenül embercentrikusak.


Az meg, hogy egy német juhász nem enged be senkit a portára... na ez abszolút egyedfüggő. A szomszédunké szinte mindenkit beenged. De tény, hogy egy vizsla alapjáraton nem harap meg senkit, persze őket is szépen el lehet rontani.

2013. okt. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mennyi pénzetek van rá? (azért ez sem elhanyagolható szempont)
2013. okt. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a gyors és segítőkész válaszát!

Most viszont még megkérdezném,hogy milyen fajtákat ajánlanátok? Gondolom nincs olyan kutya ami minden feltételemnek megfelel-ez természetes- de gyerekszerető és játékos,könnyen tanítható és nyugodt kutyákat esetleg tudtok mondani( legalább ami 1-2 feltételnek megfelel)?

Akinek volt/van németjuhásza,vagy ismerősének volt és a kutya jó idegrendszerű,okos,stb. volt az tudna mondani tenyésztőt,kennelt? Eseteleg hallott megbízható tenyésztőről.

Köszönöm!


17:01 : Igazából nem tudom... Így alakultak a dolgok. Anyukám,apukám mindig is szerette a vizslákat. A németjuhászhoz meg egy kissebb regény fűződik.

És mind a kettő okos és kedves,szeretjük ezeket a fajtákat.

2013. okt. 2. 20:06
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekünk is Németjuhász kutyánk van. 9 éves és eddig soha senkit nem harapott meg és nem morgott rá, persze kerítésen keresztül nagy a szája még minket is ugat ha a kapu elött vagyunk de gondolom csak magára akarja vonni a figyelmet, de amint bemegy valaki odaszalad hogy megsimogassák, Nekünk sincs sok időnk rá, alig van itthon valaki, max 2 órát vagyok kint vele, mindig hozza a labdáját hogy próbáljuk elvenni tőle. Régebben se foglalkoztunk vele sokkal többet csak kissebb korába sokat dögönyöztük és ígyis szófogadó, igaz ha sétálni visszük csak megy mint az őrült de kicsit huzok rajta és mellettem jön. Nemtudom mér terjesztik sokan hogy a németjuhászok veszélyesek, 3 fajtiszta németjuhászom volt, meg egy keverék németjuhász és egyikse harapott meg senkit.
2013. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!