Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egész éjjel ugató kutyámmal...

Egész éjjel ugató kutyámmal mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kutyám lassan 12 éves lesz, és régóta fennálló problémánk, hogy képes egész éjjel ugatni.

- kinti kutya, egész életében kint élt, nem is tűrné, ha bevinnénk

- sokszor csak ő ugat, csend van a környéken, más kutya nem ugat

- keverék, de van benne vizsla-vér, és minden arra járó madarat, rágcsálót stb. megugat, ez is fent tarthatja egész éjjel?

- ha nem vagyunk otthon, kennelben van, de minden nap szaladgál az udvaron, játszunk vele, és pórázon is sétál a környéken mindig

- sajnos az életünk úgy alakult, hogy én már elköltöztem otthonról (családot alapítottam), a kutyát panelba nem vihetem magammal, szüleimre pedig betegség miatt nem tudok számítani, viszont minden nap csak délután tudok munka után szüleimhez hazamenni foglalkozni vele, egy nap egyszer. Ez lehet, hogy kevés neki? Mit tehetnék?


Van bárkinek bármi ötlete, javaslata, hogy hogyan oldjam meg ezt a helyzetet?


2013. okt. 3. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát az a baj, hogy 12 éves kutyára nem mondom, hogy most kezdd el addig fárasztani, amíg lóg a nyelve, mert lehet, hogy nem fogja már bírni, és csak ártasz vele. De mondjuk ha legalább élmények érnék, új helyen sétálás, játék más kutyákkal, vagy meglátogathatna téged családostul, meg ilyenek, és abban elfáradna, az biztos nem terhelné meg. Kutyaiskolába is elviheted, élvezné, lefoglalná, kicsit megmozgatná az agyát is végre, jót tenne neki. Mindenesetre a kertben rohangálás meg a pórázos séta borzalmasan kevés, pláne egy vizslakeveréknek.
2013. okt. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, és miért nem viheted magaddal panelba?
2013. okt. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Veszel ugatásgátló nyakörvet.
2013. okt. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A kisfiam úgy tűnik allergiás a kutyaszőrre, és olyan az életvitelünk, hogy mindannyian későn érünk haza, tehát csak rontanánk a helyzeten, ha ott lenne bezárva egész nap. 12 évvel ezelőtt, kicsit még gyerekfejjel nem gondol az ember 10-15 évvel előre, hogy mi hogyan lesz akkor. Szeretnék vele többet foglalkozni, de egyszerűen így is alig marad idő az otthoni dolgokra... nehéz összehangolni a kettőt, de szeretném, ha nem lenne rossz neki, ezért érdekelnének a tapasztalatok, javaslatok.
2013. okt. 3. 21:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, a szüleidnek kellett volna gondolkodniuk helyetted még anno, nem is hibáztatlak, ezt magyarázzuk itt folyton, csak nem nagyon szokták elhinni, hogy a gyerek nem tervez ennyire előre, ő MOST akar kutyát, meg két hét múlva, aztán nem lesz rá ideje.

Sajnos ha azt mondod, hogy senki nem tud többet foglalkozni a kutyával, akkor nem igazán lehet megoldani ezt a problémát, mert a kutya baja az, hogy unatkozik, amire csak a több foglalkozás lesz a megoldás, ami meg időt-energiát igényel.

De egyébként ez a kutyaszőr-allergia túl van misztifikálva, meg ha délutánonként amúgy ráérsz foglalkozni a kutyával, akkor már csak két tíz perces sétát kell még beszorítani a napirendbe, és máris meg van oldva a kutyatartás. Persze ha nem érzed úgy, hogy menni fog, akkor nem is, szóval ne erőltessétek magatokra semmiképpen... Csak azt mondom, hogy gondoljátok át, mert én ezen meg a fizetett sétáltatón vagy napközin kívül nem nagyon látok más megoldást.

2013. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom,miért kell lepontozni az ugatãsgátló nyakörvet.Ez fájdalmat nem okoz a kutyának és legalább éjjelre biztosítja a környék nyugalmát.Specko én sem alszom rendesen egy ilyen kutya miatt,két éve.De szerintem a séta vagy a foglalkozás nem fárasztják le a kutyát.Ha nem szives és az ízületei rendben vannak és nincs elhízva,simán lehetne bringával futtatni néhány kilométert.Ez már leterheli annyira,hogy este ne ugasson,ugyanakkor nem időigényes és a kutya is élvezi.
2013. okt. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6: az ugatásgátló nyakörv csak tüneti kezelés, ami erősen ellenjavallt több okból kifolyólag is, nem kezdem el sorolni.

Abban meg igazad van, hogy ha nincs gond a kutya ízületeivel meg semmijével, akkor lehet vinni, de ezt viszont nem úgy kell megállapítani, hogy ránézek, és jó lesz, hanem el kell vinni dokihoz, és alaposan kivizsgáltatni súlyos tízezrekért. Az öreg kutya nem játék, nem lehet hirtelen agyatlanul elkezdeni sportolni vele...

2013. okt. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nos lehet valamit agyalágyultan csinálni,meg lehet odafigyelve is.de a kettő közötti különbséget értelmes gazdinak nem kell szájba rágni,és ez esetben a kérdező nem tűnik sík hülyének.A kutya sem döglött 12 éven át,sétált,játszott és foglalkoztak vele.Az általános állapot felméréséhez meg nem kell teljes szív érrendszeri kivizsgálás,hanem a terhelés lassú emelése,a kutya alkalmazkodóképességének figyelembe vételével.Nem a maratonra készül,nem is rövidtávfutónak.És igen,ha nincs más,marad a tüneti kezelés.
2013. okt. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, én nem pontoztam le senkit. Megpróbálok vagy egy másik napszakban beiktatni még egy sétát, vagy azt az időt tartalmasabban eltölteni... Köszönöm!
2013. okt. 4. 08:45
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Jönnek a hideg esték, mi lenne, ha éjjelre szüleid bezárnák a kutyát a lakásba? 12 éves, csak nem ugrálna össze-vissza. Legalább melegben tudna PIHENNI, mert így őrjöngéssel ő sem alszik rendesen...

Másik megoldás, hogy a sétákon szabadon is engeded, labdáztok, akár szellemi melóval kombinálva: ül-fekszik egyhelyben, labdát távolabbról vmi magasabb növényzetbe dobod, visszamész kutyához és indítod keresni...ha nem tud helyben maradni, akkor megtanítod neki

Napi 15-20 perc tanítás bőven elegendő lenne sztem

2013. okt. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!