Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legolcsóbb hússzerűsé...

Melyik a legolcsóbb hússzerűség amit elhanyagolt, sovány és kifejletlen németjuhásznak adni lehet?

Figyelt kérdés
Van egy kretén szomszédom aki szarik a kutyájára és nem bírom nézni ahogy szenved szerencsétlen állat.Csak házikosztot kap, húst talán ünnepnapokon.Mit tudnék tenni?
2013. okt. 3. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Szólj az állatvédőknek!!!!!
2013. okt. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Próbálj meg beszélni vele, hogy változtasson, de ha nem hat a szép szó és tényleg nagyon rosszak a körülmények akkor szólj a helyi állatvédőknek.
2013. okt. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A gazdája kiment külföldre dolgozni családostul.Egy iskolázatlan tuskó fa...szkalapról van szó.A házát kiadta egy eszméletlenül csóró családnak akiknek a létfenntartás is gondot okoz és még ezt is az ő nyakukba varrta, a kutyát nekik itt hagyta de pénzt nem ad nekik kutyatápra.Én szoktam szerencsétlen kutyát néha etetni maradék húsokkal, néha konzervvel.A mostani "gazdáktól" pláne nem kap semmit.Kenyérrel és kruplival etetik.Magamhoz venném de kicsit tartok tőle mert már 5 éves, gazdája igazán sosem volt és teljesen hideg, érzelemmentes a személyisége.Félek, hogy időzített bomba a kutya.
2013. okt. 3. 21:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol van helyileg a kutya? Készíts róla képeket, egy rövid jellemzést és küldd el az Állatvédőrségnek, vagy a PCASnek, ők segíteni fognak. Facebook-on megtalálod az elérhetőségüket, vagy elküldhetem itt ha gondolod. A kérdésedre válaszolva, farhátnak kb. 100 Ft kilója, illetve lehet kapni csirkenyakat/csirkelábat, az sem egy ökör ára. Kutyatáppal is tudsz hízlalni rajta. Nem a legjobb minőség ugyan, de vannak már pár száz Ft-os kutyatápok is. Jön a tél, ha alultáplált nem fogja sokáig húzni, gondolom rendes háza sincs..
2013. okt. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan kutya nincs, amelyik időzített bomba, csak ha nem normálisan tartják. Ha most te hazaviszed, és elkezded normálisan tartani meg nevelni, semmi gáz nem lesz. De ha elviszed egy jobb kutyaiskolába is, ahol meg tudják neked vizsgálni, hogy veszélyes-e, akkor meg végképp megnyugodhatsz :) Öt évesen még teljesen jó a kutya, formálható, nevelhető, és mivel ilyen csodás gazdája volt, nagyon megbecsülne végre egy igazi otthont és családot.

A kérdésre válaszolva pedig én azt mondanám, hogy állatkereskedésben nézz állati fogyasztásra szánt húsokat, sokkal olcsóbbak, mintha a hentesnél vásárolsz. Csirkefarhátat meg ilyesmit nagyon olcsón lehet kapni, zúzát is, az gyakorlatilag hús (hogy ne csak csontost egyen, mert szorulása lesz), 2-300 Ft/kg-ból ki lehet hozni. Minden mehet neki simán nyersen is, főzni csak a disznót, vaddisznót kell (de azt mindenképpen). Ha nagyon tuti akarsz lenni, akkor utánanézel a BARF nevű etetési módnak, ott meg van adva, hogy mennyi húst, csontos húst és zöldséget kell kapnia a kutyának nagyjából a testsúlyából kiindulva.

2013. okt. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Ja, és az "időzített bomba" kutyák is olyanok, hogy látszik rajtuk, hogy gáz lesz, csak a gazdák retardáltak, és nem akarják észrevenni. Olyan nincs, hogy egy egészséges kutya minden ok nélkül megkattan és szétrágja a gazdáját, vagy bárkit.
2013. okt. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2013. okt. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet menni állatvédőkhöz, csak épp az állatvédelmi tv nem köti ki, h mivel kell etetni egy kutyát. Szóval esélytelen, hogy ezzel bármelyik szervezet is foglalkozzon. Törvénysértés nincs, rossz tartási körülmény sem (kap enni-inni, van helye), szóval....
2013. okt. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 12:30

Ha a kutya valóban sovány, akkor már nem mondható el, hogy rendben van a tartása. Sőt... oltatni is kell, netán féreghajtani, a chipet már nem is említem.

2013. okt. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A sovány az nagyon tág fogalom. Amíg a soványsága nem kóros, addig nincs probléma - nekem elhiheted.


Volt egy esetem, sovány németjucihoz mentünk. Tényleg sovány volt. Gazdi megmutatta mit kap a kutya, volt oltási meg minden, és mutatott róla orvosi papírt is, h a kutya ismeretlen okból sovány, nem jönnek rá.


De volt súlyosan bőrbeteg kutya is, aki sovány. Szintén megmutatta mit kap, megmutatta azt a rengeteg rovosir papírt, ami felhalmozódott, kezelteti a kutyát, csak szerencsétlen nem reagál a kezelésre.


Szóval kívülről könnyű ítélkezni.

2013. okt. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!