Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egerésző kutyafajtát, de...

Egerésző kutyafajtát, de melyiket?

Figyelt kérdés

jóóó nagy telkünk van, jó sok farakással, amibe szeretnek belevackolni az egerek. Olyan kutyát keresek, aki gyerekszerető és rágcsálótávoltartó is egyszerre. :) A terrierektől tartok, mert olyan konokak alapból... kiskorom óta szerelmes vagyok a mudiba... mondjuk talán kiterelné az egereket :D

Ötletek?

Köszönöm!


2013. okt. 4. 12:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
macska?
2013. okt. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt találtam,akit egerekre tenyésztettek,de szerintem itthon senki nem tenyészt,andalúz egérvadász terriert.

Ráadásul a kiskutya még megnő és esetleg egeret fog az több hónap.És ha nincs benne ösztön,ami zömmel ugye nincs meg,akkor nem fog egeret fogni.


A macska pedig igen.


Plusz a kutyatartás manapság nem csak abból áll,hogy van a portán egy kutyám.Milyen feltételeket biztosítanál a kutyának?

Séta?

Mennyi időt szánnál rá?

Milyen kaját kapna?

Hol lenne a fekhelye?

Mennyi pénz van a tartására? És a megvételére?


stb.stb...

2013. okt. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Menhely. Ott sokszor rögtön szembetűnik a gondozóknak, hogy egy egy kutya mennyire elhivatott a rágcsálók elleni harcban. A menhelyen ahhol dolgoztam volt egy 3 lábú kis méretű keverék. Reggeltől estig a rágcsálókat kereste, mikor pedig kennelbe zártuk be nem állt a szája, hisz nem dolgozhatott. Egy család fogadta örökbe, az embereket imádta, a munkáját pedig hűségesen végzi ma is. Ha megfelelő körülményeket tudsz biztosítani a kutyatartáshoz, akkor én egy felnőtt, menhelyi mellett döntenék.
2013. okt. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg inkább méreg, egérfogó, stb.
2013. okt. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, amiket eddig írtatok. Tudom,mit jelent a felelősségteljes kutyatartás, volt kutyám gyerekként is, jelenleg is van egy keverék kutyánk. apósékkal közös a telek, ők kérték, hogy fajtatiszta legyen, én szívesen hoznék menhelyről. Macska azért nem játszik, mert a szomszédságban párat már széttéptek.
2013. okt. 4. 13:30
 6/16 Imola Ágnes ***** válasza:
Nem értem miért kellene fajtatiszta legyen? És tudják apósodék, hogy mennyi egy fajtatiszta kutya? Nem egy fajtajellegű szaporítós....
2013. okt. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
azért mert ők fajtatisztát akarnak. Miért kell rögtön lebeszélni???? Szerintem ha a mudival kacérkodsz kérdezz meg tenyésztőket, de szerintem inkább terriert válassz. Abban is van amelyik kevésbé makacs.
2013. okt. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egy vagányabb mudi még esélyes is, hogy megfogná neked az egeret. A magyarok lusta népség, nem tenyésztettek külön terriert, viszont cserébe a terelőkutyáink elég terrieresek ahhoz, hogy a rágcsálóirtást is elvégezzék. De éppen ezért nem értem, mi bajod van akkor a terrierekkel :D
2013. okt. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Imola Ágnes ***** válasza:
SEmmi bajom azzal, hogy fajtatisztát akarnak. Azzal sincs ha nem menhelyről visznek el egyet. Azzal viszont van, ha vesznek egy ideggyenge szaporítiott kutyát, majd 3-4 év múlva az utcára kerül. Ha fel vannak készülve egy fajtatisztára, akkor sok sikert hozzá.
2013. okt. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A mudi nem terrier, az a pumi.

Ha mudis fórumokat nézel, akkor láthatsz pockot vagy egeret vadászó mudit. Nekem mudim van, de ha kifejezetten kártevőirtó magyar fajtát szeretnél, akkor jobb, ha tudod, hogy hagyományosan a pumi az. A mudit a terelés mellett inkább vadászatra használták. Ettől függetlenül nem kizárt, hogy a mudi is el tudná végezni ezt a feladatot, nem tudom, nekem lakásmudijaim vannak.

2013. okt. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!