Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacsibénulás minden esetben...

Tacsibénulás minden esetben műtéttel jár?

Figyelt kérdés

2 napja diagnosztizálták sajnos a kutyámnál :(

menni tud,de görbíti a hátát és úgy csinál mintha a 2 hátsó lábára egyszerre sántítana.

vagyis séta közben mindig csak az egyiket terheli,vagy az egyiken ugrabugrál vagy a másikon.de állni tud rajtuk.

az első nap a párom vitte el,én dolgoztam,nem tudtam kifaggatni a dokit.ma is vittem szurira,akkor a doki pont házhoz ment ki,ezért csak az asszisztens adta be az injekciókat.holnap is viszem,de már megőrülök,hogy nem tudom mire számítsak!!!

az egészben az a poén hogy valószínű vemhes,ivartalaníttatni akartam,és ezt is le kellett fújnom...

nem tudom hogy az injekcióktól mit várjak,lesz-e még valamilyen kezelés,ha igen akkor mi?hogyan vagy mikor lesz így ivartalanítva?és ha nem használ semmi?akkor meg se tudják műteni(ivartalanítás)?

az asszisztens azt mondta hogy szerencsések vagyunk,hogy ilyen korai stádiumban észrevettük.

rettenetesen félek,nem akarom hogy lebénuljon :(

olyan rossz így látni,az eddigi ugribugri kiskutyám most csak fekszik,nem csinál semmit... :(


2013. okt. 4. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. okt. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ezt én is olvastam,de jobban tapasztalatokat szeretnék!
2013. okt. 4. 21:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem (fiamnak) egy befogadott kóbor tacskó féle keverék kutyám van. Kb. egy éve voltam a dokinál mert elkezdte húzni a hátsó lábait. A doki velem is közölte, hogy a tacskók már csak ilyenek, és nemsokára "fókázni" fog, vagyis csak az első lábával lép és húzza maga után a hátulját.

Aztán beadott egy injekciót amitől két nap múlva jobban lett, és azóta sincs semmi baja. Jön-megy, kergeti a szomszéd macskáját, a postást, mint máskor...

:D

2013. okt. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2nap?bárcsak nálam is ilyen gyors lenne :( bár igazából mégcsak tegnap kapta az első szuriját.

ma is ugyanúgy húzza a lábait,csak annyi a különbség hogy tud p.silni és k.kilni(az első nap még ez sem ment,annyira fájt neki),és nem fáj neki olyan feltűnően.

olyan levert,nem mozog ha nem muszáj.

de ma amíg kimentem a szobából(tényleg csak 1-2 percre)már felugrott a kanapéra.kikisértem a páromat a kapuig,addig odatoltam a dohányzóasztalt a kanapé elé,hogy ne tudjon leugrani.erre mire visszaértem,lenn feküdt a párnáján...remélem nem vetette ez vissza a gyógyulását.

2013. okt. 4. 21:53
 5/6 anonim válasza:
3 éves volt a drága szálkásszőrűnk, mikor lebénúlt az egyik hátsó lába. Megröntgenezték, porckorongsérv, de csak gyógyszert kellett neki adni és meggyógyult. 10 éves korában ismét kezdődött, de sajnos innentöl rohamosan romlott az állapota. Eleinte csak az egyik hátsó lába, majd 1 évre rá mind a kettő hátsó, majd annyira elhízott a szteroidoktól, hogy fókázott és teljesen lebénult. Anyukám 2 évig ápolta, vitte ki napi 8-szor pisilni, kakilni, még éjjel is mikor a veséjét tönkretette minden gyógyszer. 13 évesen altattuk el, mert izületi fájdalmai olyan erősek voltak, hogy az addig nyugodt, gyerekszerető kutyusunk, morogni kezdett. Kijött a doki és.....-de ez a mi kis kutyusunk esete. Szóval: nem minden esetben műtenek. Néha elég a tabletta vagy a szuri is. Szeressétek nagyon, mert imádni való egy fajta!!!!
2013. okt. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Azért az jó hír,hogy a gyógyszeres kezelést követően még 7 évig tünetmentes volt!

Sajnálom hogy ilyen ronda vége lett.

már nagyon várom a holnapot,hogy kifaggathassam a dokit,nagyon bízom benne hogy még jo hosszú ideig nem kell a fókázásra gondolnom :(

2013. okt. 4. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!