Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg normális, ha egy agár...

Tényleg normális, ha egy agár bordáit meg tudom számolni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm agara annyira sovány, hogy egyenként jól kivehetőek a bordái. Szerinte, és egy másik agaras gazdi szerint az agarak ilyenek. Tényleg normális ez? Én úgy tudom, hogy egyetlen fajtánál sem

normális, ha szabad szemmel megszámolhatóak a bordái. Vagy mégis?


2013. okt. 4. 22:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen normális. Ha nem tudnád megszámolni, az azt jelentené, hogy olyan kövér, hogy nem éri utol a nyulat vagy az őzet.
2013. okt. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
igazából minden rövidszőrű fajtánál így lenne a normális... hosszúszőrűeknél is, csak ott ugye nem látszik. a jól izmolt kutyának a bordái könnyen tapinthatók/láthatók a csigolyái, medencéje viszont nem! mert azokat izomzat fedi, ahogy az egész testét. ha izom sincs, és zsír sincs, akkor beszélünk sovány kutyáról.
2013. okt. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyánál az a normális ha látszi 2-3borda (persze ha a szőre engedi) az agaraknál ez extrém eléggé.
2013. okt. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

tessék, illusztrálom: [link]

nem agár, de hasonlóan rövidszőrű. mint látod az éhező kutya hátvonala (plusz az egész testtartása, kisugárzása) lényegesen eltér a jó kondiban lévő, izmos kutyáétól.

2013. okt. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

na, találtam agarat is

sovány agár: [link]

izmos agár: [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. okt. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyönyörűek ezek az agarak!!!! nekem malim van, neki is kilátszanak a bordái, ha már nem, akkor visit a tenyésztő, hogy dundus a kutya:))) De igaza van, ha vékony, jól izmolt, gyorsabb, kevésbé sérülékeny a kutya.
2013. okt. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Huh, hát akkor oké. Én ezt úgy tudtam, hogy az a jó, ha rendesen kitapinthatóak a bordái, na de azért fedje izom. De akkor az agaraknál máshogy van ;) köszi a válaszokat!
2013. okt. 4. 23:28
 8/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk írtátok, hogy bármely rövidszőrű fajtánál kilátszanak a bordák. Random rákerestem a pitbullra, azért ahogy egy pitnek kilátszanak a bordái, az jóval kevésbé durva, mint az agárnál, nem? [link]
2013. okt. 4. 23:32
 9/17 anonim ***** válasza:
A pitkeverékemnek aktuálisan éppen kint vannak a bordái, de ez csak attól függ, hogy mennyi/milyen kaját kap és mennyit mozog. Ugyanennyi mozgatásnál a táptól nem látszottak a bordái, de most már nem zsíros, úgyhogy lehet számolgatni. Aktuális kondíció kérdése.
2013. okt. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kutya még teljesen jó.


[link]


A barnára gondolok, bár a másikal sincs gond.

2013. okt. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!