Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese kiskutya...

Bichon havanese kiskutya tapasztalatokat kérnék, válaszolnátok a lenti kérdésekre?

Figyelt kérdés

Legfontosabb kérdéseim:

Bírja-e ha 6-8 órát itthon van?

Kis korában sokat piszkít?

Könnyen tanítható?

Mekkora a mozgásigénye?

Mennyire hagy koszt a lakásban/büdös?

Szőrét hullatja?

Válaszokat előre köszönöm!



2013. okt. 5. 14:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és tudna valaki jó kennelt ajánlani?
2013. okt. 5. 14:31
 2/6 anonim ***** válasza:
Kölyök korban mint minden kiskutya rongálhat, és bepiszkíthat ha nem megfelelően van kezelve. Fogváltáskor előfordulhat, hogy rágni fog, de az is, hogy nem. Nem robotok előre nem lehet megjósolni. 3-4 hónapos korban még 4-5 órát is nehezen bír ki ürítés nélkül. Alvás, evés, játék után általában wc-znek. Nagyjából 2-3 óránként ki kell vinni. Minden kutya egyéniség, majd ha meglesz rájössz könnyű-e tanítani. Nem lehet egy sémát rájuk húzni. Büdösnek nem hinném, hogy büdös, de ez nagyban függ attól mit eszik. A pedigree, meg darling tápok felejtősek, a tescossal együtt. Prémium tápot vegyél neki juniort 1,5 éves korig minimum. Utána válthatsz felnőttre. Brit, Acana...olvass utána a tápoknak. Mozgásigénye átlagos, napi több eü. séta, és egy nagyobb 1-2 órás séta felnőtt korban tuti elég lesz. A rövid szőrű kutyák általában jobban hullajtják a szőrüket. De a hosszúaknak is hullik valamennyire.
2013. okt. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

előttem lévő jól leírta!


Nekem is Havanese-m van meg egy Bichon Frise(11 éves) :)

2 éves most és szobatiszta, 6-8 órát kibír egyedül és pisi nélkül.

Amikor kölyök volt 2-3 óránként levittük,még így is voltak balesetek.Szóval egy kölyök 6-8 órát nem bír ki!

Rengetegszer le kell vinni kölyök korában.

Könnyen tanítható fajta általában,de persze egyed függő is.

Mozgásigény megint csak egyed függő,mostani Havanese-m nagyon hiper aktív,az első Havanese-m fele annyi mozgással beérte mint a mostani.

De átlagban napi 1-1,5 óra intenzív mozgás kell nekik,plussz napi 15 -20 perc vagy akár több szellemi lefárasztás (pl trükk tanítás).+ az egészségügyi séták de azok 10-20 percesek általában.


Őszinte leszek amióta van kutyám hiába bichonok,sokkal több a kosz.Takarítunk rendesen természetesen,de több kosszal jár.De ez a kutyatartás hátránya.Aki ezzel nem tud együtt élni,annak nem való kutya.

Az én bichonjaim nem büdösek,kutyaszaguk sincs mondjuk a bichonoknak nem is kéne még kutyaszagúnak sem lennie,ha azok akkor az étrend változással megoldható.Jó minőségű táppal kell őket etetni. Mondjuk én nyersen etetek ami a legideálisabb,legtermészetesebb :)

1,5-2 havonta szoktam őket fürdetni na amikor már fürdéshez kerül a sor akkor van egy pici szaguk.De hát állatok,minden állatnak beleértve az embernek is van testszaga.A szőrük kb annyira hullik mint az emberi haj vagy még annyira se.Én több hajszállal találkozok mint kutyaszőrrel:D


Ami fontos és nem írtad.A 1-2 napontai alapos fésülés.

1,5-2 havontai fürdetés.

Én nyár elején leszoktam nyíratni mind2 bichonom szőrét.

A nevelést is fontosnak tartom.Következetesen kell velük bánni,mert megtudják lágyítani az ember szívét.Nem lehet bedőlni nekik :D A hisztit sosem szabad engedni!

2013. okt. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nekem is az van!

Az egyedül létet azt bírja bár először még lehet h kicsit unatkozni fog egyedül!A mienk is így volt de vettem neki játékokat és elég jól elvolt!

De ha ennyi ideig egyedül van akk be fog pisilni. Ezért cêlszerű letenni neki valami újságot v kutyapelenkát és arra rá kell szoktatni h rá pisiljen!

Ha kiskorában jól van vele bánva akk könnyen tanítható. Pl elöször csak olyan kutyákkal legyen együtt akik barátságosak és ha felétek közelít egy nagyobb kutya akk se kapd fel hanem laza porázzal engedd felé így nem kelteszz benne feszültséget .

A mozgásigénye nem oan nagy de szeret futkozni tehát ha emeletes házba laktok akk engedd el egy parkba de ezt elég naponta egyszer de aazt se bánja ha egy nap mondjuk elmarad.

Koszt azt akk csinál maga után ha séta után koszos marad a lába! Mert akk minden nap felmoshataz ! Büdösnek csak akkor büdös ha megázik v

2013. okt. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia!Havanesem van egy fiu 10éves 1 lány 6éves 2kislány 4hetes kölyök.6órát kibir de reggel és délután mindenképp ki kell vinni.Imádnivalóak nagyon játékosak nekem a 10 éves is ugy játszik rohangál mint gyerek korában.Ha foglalkozol vele könnyen tanitható én póráz nélkül sétáltatom a zebránál megállnak nagyon okosak!De nálunk családtag nem kutya..Kiskorban minden kutya be piszkit.Koszt nem hagy a lakásban ha megfelelően van ápolva ha a tappancsáról le van nyirva a szőr akkor nem hozza be a koszt de egy vizes kistörölközővel megtölöd a talpát ha sár van kint és ennyi.Talán a Bishonok az egyetlen kutyák akik nem büdösek és egyáltalán nem hullik a szőrük!!De mivel hosszú szőrüek fésülni kell őket.Vagy megnyiratod a kozmetikussal. Igazán imádnivaló tökéletes ölebek nem betegesek és gyerekszeretők!
2014. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
kibírja egy kölyök Bicho havanese kutya 7-8 órát pisilés nélkül?ha nem ,úgy kibírja ,hogy van olyan helye ahova pisil.én szívesen otthon lenék de a szüleim munkában vannak én meg suliban.Amugy a ház nem kertes tudnátok tanácsot adni.előreköszönöm!
2016. jan. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!