Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem féltek attól, hogy...

Ti nem féltek attól, hogy szabad sétáknál felszed valamit a kutya és megeszi?

Figyelt kérdés
Ha pórázon sétálunk, akkor ha lát is kaját vagy szemetet, rászólásra otthagyja. De ha el van engedve, akkor viszonylag messze elszaladgál, mindenhol nagy a bozótos és a fű, nem mindig látom, hogy mit csinál. Valószínűleg ha ilyenkor találna valamit, azt megenné. Ti nem tartotok ettől, mikor sétáltok? Vagy mindig 100%-osan szem előtt van a kutyátok? Nekem póráz nélkül gyakorlatilag végig rohangál, néha megáll szaglászni, újra fut, ott sajnos nem tartunk, hogy folyton az öt méteres körzetemben poroszkáljon. Na meg akkor sosem fáradna el, ezt így is kihívás elérni nála.

2013. okt. 5. 17:10
1 2
 1/14 anonim válasza:

Én borzasztóan féltem a kutyámat minden sétánál. (8 hónapos Beagle)

Mivel olyan korban is van, hogy mindenre kíváncsi, jobban odakell figyelnem rá. Főleg, hogy kitudja miket dobálnak el az utcákon, parkokban. Én semmi esetre sem engedném el póráz nélkül császkálni.

2013. okt. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én a séta alatt végig szemmel tartom a kutyát. Nem fixírozom, de azért tudom merre jár, mit csinál.

A felevést pedig mindig szigorúan büntetem (ez talán az egyetlen dolog, ami miatt elverem, ha kell). Az utóbbi időben nem volt gond.

2013. okt. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy emiatt egy kutyát pórázfogságra ítélni egész életére kegyetlenségnek tartom.
2013. okt. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem félek, messziről is szót fogadnak. És igen, mindig azt lesem, hogy mit csinálnak, ezért sem szeretek másokkal menni mert elterelnék a figyelmem. Egy pillanatra sem veszem le róluk a szemem, és azt is folyton figyelem, hogy nincs-e valami veszély a közelben. Én nem várom el tőlük, hogy közel maradjanak, örülök nekik, hogy szaladgálnak és élvezik.
2013. okt. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Szilvi & Argos ***** válasza:

Alaphangon nem eszik fel a földről talált kaját és szemetet, erre tanítom folyamatosan.

Ha többen sétálunk, akkor is tudom kb. hogy merre jár. Nagyon bozótos, bokros búvóhelyekre nem engedem be.

2013. okt. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem igazán.
2013. okt. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem, mert soha semmit nem eszik fel, füvön kívül. Botlottunk már sültcsirkébe is, simán ment tovább.
2013. okt. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én kutyám igazi éhenkórász. De megtanítottam rá, hogy ha valamire rámondom, hogy pfúj, akkor ha otthagyja, jobban jár, mint ha feleszi. Ezt nem is bonyolult megtanítani, otthon is lehet gyakorolni. Meg aztán nekem is rajta van mindig fél szemem, mert azért mégiscsak felelősséggel tartozom érte, ezért nem engedem, hogy nagyon bemenjen a bozótba.


Ugyanakkor, a mérgezett kaján kívül nincs nagyon olyan, ami ártana a kutyának (kivéve, ha valami extrémet akar enni az eb... kavicsok, üveg, ilyesmi), szóval ha a kutyád feleszik egy kis kakit vagy egy kis kajamaradékot, az nem akkora tragédia, hogy ezért ne engedd el. Erre a dologra lehet gyúrni, tedd azt inkább.

2013. okt. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Féltem is, meg nem is. :)

Bízom a kutyáimban, pedig a fiatalabb minden alkalmat les, mikor zabálhat fel valamit.Ma reggel egy döglött vakondot szedtem ki a szájából, kapott egy pofont, némi ordítást, és mentünk tovább.Nekem is ez az egyetlen dolog, ami miatt eljár a kezem.

Betartják a maximum 10 méteres "láthatatlan póráz"-szabályt, ha ennél tovább mennek, egyet pisszenek, és jönnek vissza.

Bozótosba nem engedem őket, végig legyenek csak szem előtt. :D

2013. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én mindig attól félek hogy mérget eszik, a környékünkön nem mérgezik a kutyákat tudtommal de amikor más hova viszem például a ligetbe vagy máshol mindig rettegek 5 hónapos a kutyám.
2013. okt. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!