Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 9 hónapos csivavám....

Van egy 9 hónapos csivavám. Nagyon okos és szófogadó általában. Viszont amikor megyek felé, és beszélek hozzá, mindig lesunyítja fejét, és hanyatt vágódik, elkezdi csóválni a farkát és nyaldosni a száját. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt a kutyák viselkedése, hogy mit miért csinálnak és hogyan reagálnak helyzetekre. Most erre vagyok nagyon kíváncsi!

2013. okt. 5. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
azért mert csivavák h*ly*k
2013. okt. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy tart tőled. Nem vagy ilyenkor túl fenyegető? Egy kiskutya talán másképp veszi le a dolgokat a méretéből adódóan.

Próbálj kedves hangon beszélni vele és ne hajolj fölé, guggolj le mellé.

2013. okt. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez a teljes alárendeltség jele. Így alázkodik meg a nála dominánsabbaknak. Felnőtt korában majd ez mérséklődni fog normális esetben.
2013. okt. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Neem, sosem beszélek vele fenyegetően, amikor ezt csinálja olyankor szinte gügyögök mintha kisbaba lenne.

Most lehet sokan hülyének néznek, de nem érdekel.

PL olyanokat mondok, hogy "na ki a szép kiskutyaa? ki az okooos" .. olyankor hajolok le hozzá és simogatom meg.

Nem hat szerintem fenyegetően a hangsúlyom :D

2013. okt. 5. 17:43
 5/12 anonim ***** válasza:
És a testbeszéded? :)
2013. okt. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ahogy sétálok, közben lehajolok, aztán odaguggolok, néha meg leülök mellé a szőnyegre, vagy felveszem.
2013. okt. 5. 17:48
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A kölyök kutyák sokszor hanyat vágják magukat.Tudják,hogy gyengébbek,így megalázkodnak.Teljesen normális amit csinál :)

A mi Havanese-ünk kb 10 hónapos koráig minden kutyának hanyat dobta magát.Néha kellemetlen volt :D

2013. okt. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem vidd el kutyasuliba. Egy kis szocializáció nem árt meg neki ;)
2013. okt. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Most megkérdeztem édesanyámat is, ő azt mondta, hogy "kéjeleg" olyankor, és tudja, hogy most szeretgetés következik és várja már, azért csinálja.

Szerintetek ez valószínű? :D

2013. okt. 5. 17:52
 10/12 anonim ***** válasza:
A szájnyaldosás szerintem inkább idegességre utal, de én nem vagyok szakértő.
2013. okt. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!