Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most először volt magára...

Most először volt magára hagyva a kutyám hosszabb időre. Normális ez a reakció?

Figyelt kérdés

4 hónapos border colliem van. 2 hónapos kora óta, mióta elhoztuk egész nap vele voltam. Eddig csak 2x volt magára hagyva, maximum 1-1 órára, előtte ha úgy volt más vigyázott rá. Viszont nemsokára megyek vissza dolgozni, ezért úgy gondoltam ideje, hogy megszokja, hogy nem fog mindig valaki vigyázni rá, ezért mikor ma suliba mentem egyedül lett hagyva (kb 10 órán át).

Mikor hazaértem persze elém rohant farokcsóválva én meg a tanultakat követve, hogy ne erősítsem benne az érzést, nem figyeltem rá egy kis ideig. De nem bírtam nem észrevenni, hogy valamivel másabb volt, mint eddig és miután próbáltam én is üdvözölni, teljesen olyan volt, mint aki megtört. Remegett, mint a nyárfalevél, fülét-farkát behúzta, és minden szavamra elsőre reagált. Ez nagy szó, mert egyébként még nem behívható és most egyből jött ha hívtam. Ki akartam kefélni a bundáját (tele lett magokkal mire hazaértem), amit eddig is hagyott, de csak egy darabig, kicsit türelmetlenül, mert mindig a kefével akart játszani, de most ezt is egy szó nélkül tűrte. Kb azt csinálok vele amit akarok, egy hang nélkül tűri.

Most elaludt, úgyhogy valószínű valamennyi fáradság is volt benne (bár fáradtan sem volt ilyen soha), de remélem nincsen vele semmi gond.


2013. okt. 5. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, elég éles váltás volt számára, hogy 1 óra után most 10-re maradt magára. De nem gondolom, hogy emiatt baja lenne. Szerintem nem volt semmi baja, csak érezte, hogy a szeretetrohammal most semmire sem megy.
2013. okt. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ez normális közelségre vágyik és mindennek örül amit a gazdival csinálhat
2013. okt. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szoktatni kellene előbb,nem rögtön egyedül hagyni 10 órára.


Először elmész 1 percre,visszajössz.Utána 5 percre...majd 10...aztán leugrasz a boltba és visszajössz..stb.


3 nap alatt meg lehet tanítani a kutyával,hogy ne essen pánikba ilyen helyzetekbe.Neki csak annyi a lényeg,hogy felfogja,hogy te mindig visszajössz.

2013. okt. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem 10 órával kellett volna kezdeni...

Egyébként nekem gyanús ez a reakció, lehet, hogy más van a dolog mögött. Figyeld, nehogy valami baja, betegsége legyen.

2013. okt. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Volt már egyedül többször is, de olyan, hogy konkrétan otthon egyedül marad, az volt eddig csak 2x.

Igazából nem volt betervezve a 10 óra, tehát nem szándékosan lett ennyi, csak a tanár tovább húzta, én meg fizettem a suliért nem kevés pénzt, tehát nem akartam korábban elmenni.


Köszönöm a válaszokat! Akkor lehet, hogy az elkövetkező napokban tartok egy kis tréninget neki, a fokozatosságot figyelembe véve.

2013. okt. 5. 18:10
 6/8 A kérdező kommentje:

17:58

Nekem is a betegség volt az első gondolatom. Illetve a második, mert a késés miatt az etetése is csúszott.

Természetesen figyelni fogom! Köszönöm a választ!

2013. okt. 5. 18:11
 7/8 A kérdező kommentje:
Most felébredt és olyan, mint volt! Köszönöm!
2013. okt. 5. 18:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy beteg lenni. Remegni akkor is szoktak a kutyák, ha épp úgymond na kő esik le a szívükről. :) Ők így vezetik le, csak az emberek ezt sokszor félre értik és aggódnak.

Azért jobb lett volna, ha fokozatosan hagyod egyedül, 1-2 perctől haladva 1-2-.....5-6-7-8... 10 óráig. Szerintem azért remegett, mert ez nagy váltás volt neki.

2013. okt. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!