Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen időközönként szabad a...

Milyen időközönként szabad a kutyának csontot adni? Lehet valami baja, ha naponta legalább 2 alkalommal kap?

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem az időköz, hanem a mennyiség és a minőség számít.


Például az én 12 kilós kutyámnak naponta két csirkecomb-csontnál (természetesen főtt, és a hegyes csont kiszedve)többet nem szabad, mert székrekedése lesz tőle. Súlyos esetben bélcsavarodása, bélelzáródása is lehet.

2009. nov. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

A csontnak a tápértéke vajmi kevés, annál nagyon veszélyt jelent a nyelőcső, gyomor, belek tekintetében.


És hasmenést is okozhat nagy mennyiségben.


Én teljesen kihagynám az étrendből.

2009. nov. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a hegyes, szilánkosan törő csontokat kiveszed, semmi baja nem lesz! Ez hülyeség, hogy ki kell hagyni az étrendből, ha kap mellette normális kaját is és nem viszed túlzásba az etetését, semmi baja nem lesz.
2009. nov. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A csont tömöríti a székletet. A tömörebb széklet pedig, miközben kijön, üríti a bűzmirigyeket is, amik a végbél két oldalán vannak. Puha székletnél a bűzmirigyek nem ürülnek, csak az állatorvosnál. :-(


Ezért nincs a vidéki, csonttal is etetett kutyáknak gondja a bűzmiriggyel, és ezért kell szinte minden tápos, városi kutyának rendszeresen kinyomni.


Hülyeség, hogy a csontot teljesne ki kell iktatni az étrendből. A jól megfőtt csont jól emészthető, és nem árt a beleknek. Én legalábbis még sohasem láttam csonttól kimúlt kutyát, pedig világéletemben volt a családomnak, most pedig nekem is - kinti kutya is, benti kutya is.

2009. nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A napi 2 alkalmat én soknak tartom, különösen, ha nem nagytestű. Ha túl sok a csont, azt észre veszed amúgy. a kutya erőlködik kakilás közben (esetleg nyüszít is), illetve egy idő után fehér lesz a kaki. Illetve a csöves csont (csirkeláb, csirkeszárny, pulyka, kacsa) veszélyes. Nyilván, ha 2 órát van a sütőben, akkor nem.

Az enyém csont gyanánt hetente megeszik 4 farhátat (egészet), illetve heti 1x egy nagy csontot (fogpucolásnak). Szép keményet kakil, de azért nem "kopogósat" vagy fehéret. 60kg-os a kutyám.

2009. nov. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mennyiség kérdése, ha nem adsz sokat csak pár darabot akkor eheti naponta 2X is. És javítanám az egyik sznob válaszolót: A csontnak remek tápértéke van, már ha csak az ásványianyag tartalmát nézzük is érdemes adni. És nem is beszéltünk még a rengeteg fehérjéről, ami felépíti az állományát, és a vitaminokról, vasról ami a véres "részekben" van.

És a többi hasznáról, pl. a megfelelően kemény székletről.

2009. nov. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én csülökcsontot szoktam neki adni és nagyon boldogan eljátszik vele. ezért is érdemes szerintem.
2009. nov. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!