Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hosszú pórázt ajánlotok?

Milyen hosszú pórázt ajánlotok?

Figyelt kérdés
kistestű kutyámat eddig flexivel sétáltattam de most egy rendes pórázt szeretnék neki.Rengeteg méretbe látok és nem tudom melyik lenne az ideális..
2013. okt. 5. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:

amennyiben állítható méretűt szeretnél (pl városban rövidpórázon akarod vinni, de kevésbé forgalmas helyen ahol még nincs lehetőséged elengedni) akkor kiképzőpórázt, annak mind a két végén karabiner van és vannak rajta karikák, amikbe be lehet akasztani az egyik végét és így állíthatod a hosszúságát.

Ha viszont állandó méretűt, akkor ami neked kényelmes. Én most vettem a pennyben 600forintért nyakörvet és pórázt, a póráz az 120 cm, így még bőven tudnak szaglászni ha akarnak, de mégsem olyan hosszú.

A legjobb, ha elmész egy állatkereskedésbe, a legtöbbe engednek kutyát is és megnézegeted egyesével, aztán amelyik szimpi azt megveszed:)


Egyébként én inkább az anyagát nézem, mint a méretét, mert a fressnapfban vettem 3 éve egy sima egyszerű kiképzőpórázt és mostanra szétfoszlott, a nagykutyámnak vettem egy kicsit erősebb (dupla anyagból van) szintén kiképzőpórázt kilenc éve és eddig csak karabinert kellett rajta cserélni:))

2013. okt. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Állítható méretűek a kiképző pórázok. Ezeken több karika van, tehát több méretre lehet őket állítani. Ez akkor hasznos, hogyha mondjuk nem tudod szabadon engedni, de lenne lehetősége mondjuk szimatolni egy kicsit. Akkor hosszabbra állítod és szimatolhat, majd újra rövidre lehet állítani és láb mellett haladhat tovább a kutya. Mert ugye egyik póráznak sem az a lényeg,hogy a kutya előtted lohol...


Ezen kívül vannak 1.2, 1.5 méteresek, stb.

2013. okt. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2es vagyok.


Egyébként én kb. 5 éve vettem egy kiképzőpórázt egy kutyámnak, azóta is tökéletesen működik semmi baja. Magától nem fog szétfoszlani.


Később lett egy másik kutyám, neki még kölyök korában vettem egy hasonló anyagút, mint a kiképzőp., de mivel egy kicsit megrágcsálta, így hamarosan szétfoszlik. Az sajnálatos viszont, hogy a fressnapfban már a kiképzőpórázak nem olyan jó anyagból készülnek, mint régebben, most kicsit csúszósabbak.

2013. okt. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!