Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a kutyafajták közül...

Ezek a kutyafajták közül melyiket választanátok és miért? (több lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok, ezekről a kutyafajtákról lenne szó: Német juhász, Német Dog, Bernáthegyi,Újfundlandi, Pireneusi hegyikutya és a Leonbergi. Mi ezekről a fajtákról a véleményetek? Melyiket választanátok és miért? Melyiknek van kevesebb fajta betegsége? Ha tenyésztőtől veszem akkor mennyi az esély h a fajta betegségek előjönnek? Kinek van valamilyen fajta kutyája ezek közül? mi a tapasztalatotok róluk? vennétek még egyet?

2013. okt. 6. 10:39
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja egy fajtát kihagytam a BERNI pásztort. Előre is nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hasznos válaszát!:)
2013. okt. 6. 10:41
 2/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem hogy szetted össze ezeket a fajtákat. Mind más-más jellemű.


Esetleg a német juhászt választanám, a többi számomra abszolút érdektelen.

2013. okt. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Mi alapján válogattál?

Nekem pireneusim volt. Nagy, gyönyörű, jó jelzőkutya, őrzésre nem teszteltük,de akit ismert, azt beengedte. Nagyon bújós, barátságos, 12 évig élt, ami ha jól tudom náluk nagyon szép kor. Egyáltalán nem volt semmilyen betegsége, csak öregkorára kezdték a veséi felmondani a szolgálatot. Nem választanám többet a mérete miatt, most egy közepes méretű kutyánk van.

2013. okt. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hát mert sokat olvastam és hallottam ezekről a kutyákról és megtetszettek mind külsőleg mind belsőleg és imádom a nagytestű kutyákat :)
2013. okt. 6. 12:11
 5/21 anonim ***** válasza:
Német dognál kérdés, hogy hol tartanád, mert ugye minimális szőre van... Német juhász meg számomra kakukktojás, mert vele azért illik, kell dolgozni, mozogni stb, míg a többi kevesebb mozgással és feladattal is beéri, ilyen tipikus macikutyák, akik nyugisak, barátságosak stb. szerintem onnantól fogva mindegy.
2013. okt. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Szia! Először is mélyen egyetértek, hogy a nagy kutyák csodálatosak! Egy dolognak nézz utána. Sajnos én is szomorúan jöttem rá, hogy az óriások a pénztárcát erősen megterhelik. Reálisan gondold végig ennek tükrében, kérdezz erről tenyésztőket. Jó kutyaválasztást!
2013. okt. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Én a felsoroltak közül értelemszerűen a leonbergit választanám, mint ahogy már megtettem kétszer is és még ki tudja hány leóm lesz a jövőben!
2013. okt. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Egyre kérnélek! A lelketlen szaporítókat kerüld el! Csak neves kennelektől vásárolj kutyát! Ha pedig erre nincs pénzed, mert ugye egy TENYÉSZTŐ nem véletlen adja drágán a fajtiszta, eü szűrésen átesett kölyköket, adásvételiszerződéssel. Akkor inkább menhelyről ments meg egy ártatlan lelket.....
2013. okt. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől akarom majd megvenni az egyiket :)Csak nem tudom h melyiket
2013. okt. 7. 17:21
 10/21 anonim ***** válasza:
Segítek egy kicsit dönteni: http://www.youtube.com/watch?v=HOYN9fwFOOs
2013. okt. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!