Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oldjam meg ezt a...

Hogyan oldjam meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szerettem volna egy kiskutyát kaptam is szülinapomra, amikor nyár volt. De most suli időben nem tudok vele annyit foglalkozni, meg kimenni vele a kertbe én is fázom, ink. szoba kutyus, de azért kimegyek vele, csak nem sok időre.. én szerettem vna elvinni sétáltatni is de apám állandóan kiakad, hogy nincs meg még az összes oltása, és összeszed vmit az utcán..

tanulnom kell és ha tnaulok a kutya állandóan rámugrál, nem tudok úgy figyelni és sokszor dolgozom is suli után.. most megy a balhé, hogy miért nem foglalkozok vele annyit, hisz az "én kutyám".. nem tudom megoldani jobban a helyzetet..:/


mit tegyek?

17L


2013. okt. 6. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Már bocs, de miaz, hogy egy nyári születésű kutyának nincsen meg minden oltása? Az enyém is nyári, de már régen megvannak a sétáltatáshoz szükséges oltásai.

Egyébként előbb kellett volna gondolni arra, hogy nem lesz kedved foglalkozni a sulival kutya mellett... A szüleidnek igaza van.

2013. okt. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
* bocsánat fordítva, tehát a kutyával nem foglalkozol suli mellett.
2013. okt. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg már meg kellene lennie az oltásainak.

Nos ha te szeretted volna a kutyát akkor át kellett volna ezt jobban gondolni, egy kutyának sok figyelem és foglalkozás kell. Azt kell mondanom a szüleidnek igaza van.

2013. okt. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jól átdolgozott időbeosztás.

+ Reggel korábban kelsz, felöltözöl melegen és labdázol vele odakinn. Amikor meg hazaérsz. Rögtön tanulás előtt kimész vele játszani. Ha tanítod is, attól hamarabb fárad és akkor békén hagy amikor tanulsz.


Egyébként mennyi idős a kutyus?

Én az enyémet 3 hósan is vittem már kisseb sétákra. Nem szabad elengedni és vigyázni kell, hogy ne szagoljon/nyaljon fel semmit és a többi kutya akikkel találkozik be legyen oltva. Meg otthon se játszon az utcai cipővel, nehogy elkapjon valamit.

Az állat orvosom mondta. Most 11 hónapos és egészséges.

2013. okt. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
amikor hazajövök játszok vele , sőt reggel is dobálok játékot neki. Lassan 5 hónapos lesz.. nem az hanem nincs még csip , most kell meg még egy két oltás nem tudom..de a fő oltásai megvannak. Csak az állatorvos mondta hogy van amit később kell neki beadni.. sőt tanulás közben is kimegyek vele de nem tudok állandóan vele lenni :/
2013. okt. 6. 17:20
 6/8 anonim ***** válasza:
na éppen ezek miatt mondjuk állandóan, hogy konkrétan a gyereknek (bár elvileg te lassan felnőtt vagy) nem veszünk kutyát. Kutyát a CSALÁDNAK veszünk.. A későbbi oltás a veszettség elleni, enélkül már teljesen nyugodtan sétáltathatod a kutyát. Azzal, hogy kutyát szerettél volna át kellett volna gondolnod, hogy suli időben is lesz-e kedved, energiád, időd a kutyára. Ha ezeket nem tudod neki biztosítani, akkor még most keress neki új gazdát, mert a fiatal kutyákat hamarabb elviszik, mint az idősebbeket..
2013. okt. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha tudod magadról, hogy főleg benti elfoglaltságaid vannak (tanulás, gépezés), érdemesebb lett volna egy benti kutyust választani. Kinek milyen életmód jön be, aszerint kell kutyát választani, aki túrázós, kertben dolgozós, kertészkedős, annak a mozgékonyabb kinti kutya is ideális, mert sok időt tud vele tölteni anélkül, hogy erőlködésnek érezné. Aki bent szeret lenni, olvasgatni tévézni, tanulni, gépezni, annak benti kutya a megfelelőbb, mert így tud sok időt együtt tölteni a kutyával. Érted, mire akarok kilyukadni, ha állandóan "elkerülitek egymást" a kutyussal, akkor se szoros kötelék, se az igényei szerinti foglalkozás nem valósul meg. Mert a kutyának az kell, hogy minél több időt töltsön a gazdája közelében, ha aktívan akkor aktívan, ha pihenve és tévézve, akkor úgy.


Amit pedig most tudsz csinálni:

1/ erőt veszel magadon, és többet jársz ki hozzá, többet sétáltatod, mert tudod, hogy így lesz boldog

2/ benti kutya lesz belőle, így több időt tölt veletek, de akkor úgy kell tartanod, hogy lakáskompatibilis legyen (többet fürdeted, sokat fésülöd, és sokat porszívózol)

3/ ha egyiket se vállalod be, akkor igazat kell adj a szüleidnek, mert ebben az esetben tényleg elhamarkodott volt a kutyaválasztás


Remélem jól döntesz, és a kutyád érdekeit nézed! Meg fogja hálálni a törődést!

2013. okt. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nézd, amint látom jelen helyzetben teher neked ez a kutya, neki sem jó h keveset foglalkozol vele, kölyök még, energikus, ha nem vezeted le az energiáját akkor majd ő fogja, de annak nem biztos h örülni fogsz (szökdösni fog, elhordja a tárgyakat, kikaparja az egész kertet, stb.), inkább ajándékozd el. Fiatal még, lehet kezdetben rossz lesz neki de hamarabb megszokja az új helyzetet, mintha idősebb lenne, és gazdát találni is könnyebb neki. Természetesen ezt akkor válaszd, ha nem tudod átszervezni az időbeosztásodat. Hidd el, nem lehetetlen.
2013. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!