Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom ( tacskó ) 4hónapos...

A kutyusom ( tacskó ) 4hónapos elmúlt . Még nem mertem neki csontot adni . Milyen csontot kaphat, amitől tuti nem lesz baja?

Figyelt kérdés
Pl.húslevesbe teszek ugye csirke farhátat,lábat,nyakat,mellcsontot . Ezekből melyiket kaphatja ?
2013. okt. 6. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Bármilyet, kivéve csirke csontot!

4 hónaposan még nagyon kis mohók. Lehet hogy lenyeli egyben és megfullad. Vagy nem rágja meg rendesen és kiszúrja a kis belét.

2013. okt. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
csöves csontot nem ehet , azaz a csirke csöves részeit, farháttól baja nem lesz.
2013. okt. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
de nem hiszem h erőltetni kell, még fiatal.
2013. okt. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem akarom erőltetni,(és azt sem akarom hogy baja legyen ilyen miatt ) , pont ezért érdeklődöm . De általában imádják a kutyák a csontot,és ha ehet már valamit,akkor szeretnék örömet okozni neki :) De ha nem ,hát nem :)
2013. okt. 6. 17:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Farhátat nyugodtan adhatsz neki ebben a korban is. A Láb, nyak, mellcsont is mehet!


A szárny, és a comb már nem!

2013. okt. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én pulykacombot, vagy szárnyat vettem, kifiléztem, és azt a csontot adtam neki. (a szárny csontjai kisebbek)

Ezeknek a végén jól elvolt egy darabig, a porcogókat lerágcsálta. Mikor már a csontnak csak a "csöves" része maradt meg, azt elvettem.

2013. okt. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valamint a Fennmaradó kis húscafatokat is olyan örömmel szedegette le róla... Öröm volt nézni :D
2013. okt. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A láb szintén csöves csont, főve nem ajánlott ugyanúgy mint a comb csont, vagy a szárny csont. Nyersen viszont nyugodtan adható az is.

Főve farhát, mellcsont, nyak adható. Bár én azt mondanám ad neki nyersen, főve megváltozi a csont szerkezete és szorulást okozhat.

2013. okt. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. okt. 6. 21:04
 10/10 Dotti. válasza:
Szia! tegnap voltam a tacsimmal orvosnál gyomor probléma miatt, semmiféle csontot nem szabad nekik adni az alkatuk és ez alapján a gyomruk elhelyezkedése miatt mert könnyen bélelzáródásuk lehet! :(
2013. okt. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!