Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itthon egy 10 éves francia...

Melike208 kérdése:

Van itthon egy 10 éves francia bulldogom ki van heréltetve benti kutyus de mivel családiban lakunk szeretnénk hozni egy argentín dog kutyust. Csak hallottam h az nem nagyon szivlel meg mas kutyat. Van valinek errol valami tapasztalata? Irjatok

Figyelt kérdés
2013. okt. 6. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Szoktatás kérdése. Inkább az a kérdés, hogy a már meglévő 10 éves kutya hogyan viseli majd el az új kölyök érkezését. Azért a 10 éves már nyugodt, egy kölyökről ez nem mondható el :) Ilyen azt hallottam dolgokra meg ne alapozz, beszélj tenyésztőkkel, ők megmondják neked mi jellemző a fajtára!
2013. okt. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ismerek egy argentin dogos családot, a dog mellett 3 másik mentett kutyusuk van. Az egyik egy apró keverék, teljesen jól elvannak egymással. Szoktatás, nevelés kérdése.
2013. okt. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Quadral ***** válasza:

Ha kan a mopszod, akkor szuka argentint vigyél mellé. A kanok nagyon dominánsak általában a dogók között.

De ne vegyél, ha örökbe is fogadhatsz! Ajánlom Perla-t. Albumában találsz róla képeket.

[link]

2013. okt. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó lenne azt mondani, hogy tényleg szoktatás és nevelés kérdése csak, de nem teljesen igaz. Nekem dogóm van, mellette egy kicsi testű szuka, és egy szintén kistestű kan kutyám. Mindhárom kölyökkorában került hozzánk, egyszerre voltak kölykök, együtt nőttek fel. Mégis, a szukával soha semmi problémája, a kannal viszont már volt, hogy közbe kellett lépnem, mert félős volt, hogy kirázza a bundájából. Nagyon sokat tanítottuk, neveltük, merthogy siket, és ilyenkor hajlamos az ember kicsit többet elvárni, hogy kompenzálja a fogyatékosságát, hogy ország-világ, meg mindenki, aki h@lyének néz, hogy siket kutyád van,lássa, hogy lám, még többre is képes, mint egy halló kutya - mégis, a többi kan kutyával szemben roppant domináns... erről képtelenség leszoktatni. És hihetetlen, hogy milyen apróságok miatt képes lenyomni a másik kutyát. Nyáron például abból lett hatalmas patália, hogy a kicsi hamarabb észrevett és kezdett el üldözni egy lepkét... odáig fajult, hogy vízsugár kellett a leszedéséhez. Szerintem is inkább szukával próbálkozz, mert az ellenkező neműekkel általában nincs gondjuk.
2013. okt. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!