Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyiket vennétek agilityre...

Ti melyiket vennétek agilityre, bordert vagy sheltiet? Miért?

Figyelt kérdés
És az hogy lehet, hogy a border ennyire tarol maxiban agilityben? Valami űrlény, vagy mi?
2013. okt. 7. 20:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Bordert.:)
2013. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Bordert.:))

Te?

XD

2013. okt. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
sheltiet, kisebb és lakásba szerintem jobb, plusz a sheltie nagyon könnyen kezelhető fajta plusz miniben nagyon szuper eredményeik vannak
2013. okt. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyire lennék mániákus... Ha hú de mindent meg akarnék nyerni és csak ezzel akarnék foglalkozni, akkor bordert, de mivel én inkább hobbi szinten csinálnám a dolgot, ezért ebből a kettőből sheltie, de ha bármit választhatnék, akkor mudi.
2013. okt. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha nagyon komolyan szeretnél versenyezni, illetve már azért konyítasz hozzá valamicskét, akkor munka kennelből border colliet, de ha inkább csak hobbi szinten vagy alacsonyabb szintű versenyeken szeretnél részt venni akkor inkább sheltie, mert könnyebben kezelhetőek, viszont ebből nincsen megfelelő vonal Magyarországon. Egyébként nem szabad megfeledkezni a magyar fajtákról sem, a pumi illetve a mudi is iszonyú gyorsak és ügyesek tudnak lenni.
2013. okt. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nekem már van egy munkavonalú borderem, akit agilityre vettem, és megfordult a fejemben, hogy ufók hozták :-D annyira figyelmes és munkamániás, hogy az már nem normális :-D. Csak azért kérdeztem,mert gongondoltam egy kicsi sheltie-re is, még a border előtt és azóta is, meg kíváncsi voltam mások véleményére is, hogy alapvetően ki mit gondol erről a 2 fajtáról. Sokan nem bírják a bordert mert sport körökben rengeteg embernek van.
2013. okt. 7. 23:34
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha csak a kettő közül lehet választani, akkor sheltie. Nem szeretek beállni a sorba. Nem túl nagy kihívás.
2013. okt. 8. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egy ilyet kijelenteni h nem túl nagy kihívás egy boder...elég merész kijelentés :o)))
2013. okt. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Csatlakozok az valamelyik előttem szólóhoz, ebből a kettőből a border, de amúgy mudi :)
2013. okt. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ezt a kihívásos dolgot soha nem értettem. Ha választhatok egy olyan kutyát aki könnyen tanul, nem kell állandóan azért küzdenem, hogy érdekelje a labda, vagy hogy figyeljen rám, akarjon dolgozni, marha gyors stb. tehát agilityre tökéletes, akkor miért válasszon az ember más fajtát, ha amúgy ezt szereti? Én nem élvezem ha szenvednem kell egy kutyával, csak mert "kihívás". Én azt élvezem ha a kutya első szóra teljesít, nem kell könyörögni. Ez olyan mintha autóversenyre Trabantot választanék Ferrari helyett, csak azért mert a Trabant nagyobb kihívás és különbenis mindenkinek Ferrari van. Ne értsétek félre nem mudira gondoltam meg ilyenek, azok is nagyszerű kutyák és még sok jó kutyafajta van, csak az elvét mondom. Hogy miért jobb a kihívás, miért jobb pl. lassabb kutyát választani a kihívás miatt?
2013. okt. 8. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!