Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a kutyám...

Mit csináljak, hogy a kutyám rágja a pelenkáját?

Figyelt kérdés

Mielőtt kérdeznétek,hogy minek kell neki pelenka azért kell mert pisilni fent is meg lent is szokott...

A kakilással nincs gondunk mert egyből jelzi ugatással ha kakilnia kell. Pisiléssel van gond inkább. Itthon ha fent is pisil, akkor nem a pelenkára. A pelenkát "játéknak" tekinti.(pedig nincs is kevés játéka amit rághatna.) Már 1db pelenkát szét is rágott.Határozottan rá szóltam de mit sem ér. Valami tanács?

3 óránként leszoktam vinni mikor itthon vagyok.



2013. okt. 8. 08:09
 1/9 Akiteki ***** válasza:
100%
A kutyát leviszed pisilni. A lakásban máshova pisil, nem a pelenkára. És megkérdezed, hogy mit csinálj? Pedig a kérdésben a válasz: Dobd ki a pelenkát!
2013. okt. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya?
2013. okt. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

MINEK A PELENKA? Ha 3 óránként leviszed, akkor már rég szobatiszta lenne ha soha nem engedted volna neki hogy a lakásban végezze a dolgát.

Inkább tanítsd meg a szobatisztaságra.

1. DOBD KI A PELENKÁT!

2. Minden egyes lenti pisilésnél jutalom. (Simi, dicséret, amit szeret. -POZITÍV MEGERŐSÍTÉS!)

3. Ha fent bepisil akkor szó nélkül összetörlöd.

Sajnos nagyon elrontottad a pelenkával, de még rendbe hozhatod, ha követed az elmondottakat és elhagyod a pelenkát, másképp nem fog menni. Sok sikert!

2013. okt. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

Miért nem menne pelenkával?? Én is így neveltem a kutyámat! Mikor láttuk, hogy guggol akkor gyorsan felkaptam és a pelenkára tettem. Amúgy meg ha a kőre pisilt és feltöröltem akkor a pelusba is belenyomkodtam, hogy érezze rajta a szagát. Mindig leviszem sétálni de régebben lent nem akarta végezni csak fent.Aztán egy idő után már elkezdett lent pisilni. Nekünk a pelenka azért kell, mert iskolába járok és mikor egyedül van itthon tudjon hova pisilni. Pelenkát élete végéig fog használni és kicsit se él rosszabbul bármely más normális kutyánál. Ha úgy érzi pisilnie kell akkor pelusra megy és jutifalat! Ha séta idő van (azt megérzi) akkor lent pisil össze vissza.


Kérdező!


Szerintem nyugodtan használhatsz pelust és ha legközelebb otthon pisil és törlöd fel, akkor nyomkodd oda a rongy pisis részét a pelusnak arra a részére ahol rágni szokta. Hidd el akkor már nem fogja rágni!:P

Ha meglátod, hogy odaszalad a pelusra és intézi a dolgát gyorsan jutalmazd meg, simogasd és dícsérd! *Jajj de ügyes* (Én is így neveltem szobatisztaságra)

Sok sikert! :)

2013. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó,nagyon köszönöm.:)
2013. okt. 9. 20:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Látom kaptál egy olyan választ amit szerettél volna hallani, de ez nem azt jelenti, hogy jó, csak áltatod magad. Egy átlagos kutya zokszó nélkül kibír 10-12 órát pisilás nélkül, vagy ennél még jóval többet is és meg sem kell erőltetniük magukat. Én is dolgozom, reggel 7:30-kor megyünk le, este legközelebb 18:30-kor. És amikor lemegyünk nem is azzal kezdi, hogy pisil, szóval egyáltalán nem gáz neki ennyi ideig tartogatni.
2013. okt. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen a te kutyád gondolom 3 hónapos korában kibírt 16 órákat pisi/kaki nélkül.
2013. okt. 10. 01:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, hogy kölyök. Bocsi, de ez nem volt egyértelmű. Fentebb még direkt kérdeztem is. Az előző válaszoló meg szerintem felnőtt kutyáról írt, ezért gondoltam, hogy a tiéd is felnőtt. Akkor bocsi. Kölyöknél szerintem rendben van.
2013. okt. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Na hogy sikerült?Jól viselkedik már a kutyus?:D

2013. nov. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!