Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El lehet térni az előírt...

El lehet térni az előírt tápmennyiségtől ha úgy látom, hogy sovány a kutyám?

Figyelt kérdés

4 hónapos, tehát növésben van és eddig betartottam az előírtakat, de most úgy látom mintha vékonyabb lenne a kelleténél, legalábbis feltűnően kilógnak a csípőcsontjai.

Most hirtelen megnyúlt és emiatt is vékonyodott, de kicsit soknak érzem. (De lehet én reagálom túl, első kutya és aggódós vagyok)

Csak azért kérdezem egyébként, mert anno az állatorvos azt javasolta, hogy ebben az időszakban ne lépjük túl az előírtakat, mert a plusz tápanyagtól csak jobban fog nyúlni és ez tönkreteszi a csontjait majd.



2013. okt. 8. 13:45
 1/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Milyen fajta kutya? Milyen tápot eszik?
2013. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Border collie és happy dogot eszik
2013. okt. 8. 13:48
 3/8 A kérdező kommentje:

Közben gyorsan csináltam egy képet is róla.

Csak az a baj, hogy elég bundás még a szőre, így nem jön át annyira, meg hát nem is az a tuti minőség...

Itt a kép: [link]

2013. okt. 8. 14:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze el, ha valóban sovány.

De én inkább másik tápot javasolnék. Nem annyira rossz a Happy Dog, de ebben az árkategóriában van számtalan jobb is. :)

2013. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezt az állatorvosunk javasolta még 10 hetes korában és egyébként jól bevált (hasmenős volt, meg gyenge), meg mi olcsóbban is kapjuk a bolti árnál.

Csak én nem találom el mennyit kéne adni neki, mert az 5 kg utáni súly 7,5 amire ajánl valamit és most a kora miatt is kategóriát ugrottunk.

2013. okt. 8. 14:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze. Én nem is figyelem az előírást. Nálunk a német juhásznál volt így, de a szerencsétlen annyira lefogyott, úgyhogy most majd dupláját kapja és jó testes lett de nincs elhízva. Amúgy én nem látom a képről soványnak.
2013. okt. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, el lehet térni, de mindig tartsd szem előtt, hogy a kutya számára egészségesebb, ha picit sovány, mintha picit túlsúlyos. Én Eukanubából és Brit Care-ből is valamennyivel emelt adagot adtam (bár 4 hónaposan még nem, inkább hagytam, hogy picit vékonyabb legyen, minthogy megterheljem), mert nagyon aktív a kutyám és az anyagcseréje is viszonylag gyors. Végül mindenhogy túlságosan csontos maradt, hagytam a fenébe, most BARF-ozunk pár hete és már most kezd jobban kinézni a kutya.
2013. okt. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha nyúlik, akkor normális, hogy vékony, inkább vékonyabb legyen ilyen fiatalon.
2013. okt. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!