Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez? Minden létező...

Miért van ez? Minden létező eszközt bevetettem már, hogyhogy pont erre reagált?

Figyelt kérdés

7 hónapos kutyámmal hónapok óta minden nap szenvedünk a láb mellett haladással. Van mikor halad, van mikor visszaesik, viszont úgy általában gyakran elfeledkezik a dolgáról és elém szalad. Ha rászólok vagy csoszogok visszaigazodik, de valahogy képtelen ott is maradni, főleg ha izgatott. Nem dominanciából eredhet szerintem, mert más téren kezelhető.


Mondom, minden létező módszert bevetettem már, forogtam, rántottam, botot tettem elé, jutifaliztam, satöbbi, satöbbi. Aztán ma elegem lett az egészből és a pórázas kezemmel felülről nyakon böktem és élesen rászóltam. És mindannyiszor ezt csináltam ahányszor kielőzött és nem állt vissza. Na és láss csodát, olyan szépen jött hogy ihaj. Pedig alig hogy hozzáértem, nem okoztam neki fájdalmat, mégis csak úgy pillogott rám és magától korrigált.


Azt nem értem, ha a többi módszer amit suliban, neten javasolnak, nem vagy alig jött be, miért pont ez vált be, mikor ezt nem szokás ilyen helyzetben alkalmazni? Vagy más is csinálta már így? Mi a véleményetek erről?



2013. okt. 8. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Minden kutya más !

Ezért mindegyiknél más módszerek használnak.

Nálunk két kutya van az egyiknek az interneten mindehol szajkozott módszerek vállnak be.A másik kutya meg rá se bagózik azokra a módszerekre.

Mindegyik kutya máshogy működik,rájöttél mi az ami a te kutyádnál bevállik akkor azt használod ennyi :)

2013. okt. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondtad, elfeledkezik magáról, ez a gond. Illetve hát fenéket gond, hét hónapos, nyilván minden izgalmasabb, mint a lábnál követés, nincs is ezzel semmi baj :) Főleg ha hónapok óta szenvedsz vele, egy pár hónapos kölyöktől végképp - már bocsánat, de - hülyeség elvárni, hogy hosszú percekig konkrét dolog nélkül csak rád figyeljen. Még ha szemkontaktust kérnél tőle, arra lehet koncentrálni, de önmagában az, hogy ne menjen előre, nem olyan dolog, ami lefoglalja egy kölyök agyát. A másfél éves pitem is ilyen egyébként, én is megállok vagy csoszogok, ha elfeledkezik magáról, és megelégszem ezzel, megvárom, amíg benő a feje lágya kicsi, már ha egyáltalán ez valaha is be fog következni :D

Most azért lehetett nagyobb sikered egyébként a bökdöséssel, mert azonnali reakció, és van annyira meglepő, hogy figyeljen rá a kutya. A pórázrántást gondolom megszokta, a bot nagyon egyszerű, mert arra nem kell figyelni, a forgásra sem kell figyelni, mert majd te csinálod, neki meg valószínű tök mindegy, hogy merre sétáltok, amíg mentek valahova, a jutifalat izgi, de anélkül megint csak nincs, ami lekösse a kutya figyelmét... Lehet, hogy ez a böködés is két hét múlva "elévül", mert nem lesz már új. Inkább csináld azt, hogy ha csak úgy napi sétás ne menj elém lábnál követés van, akkor csoszogsz meg megállsz, ha meg munka jellegű, akkor folyamatosan beszélsz a kutyához, rendszeresen dicséred, szemkontaktusra külön is, így fenntartod a figyelmét, és működni fog. De azért még ne lebegjenek IPO győzelmek a szemeid előtt, kölyökkutyád van, igazítsd ehhez az elvárásaidat.

2013. okt. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Minden kutya más. Nekem sem vált be semmi a szégyelld magad megtanítására amit javasoltak, a végén teljesen véletlenül találtam ki valamit ami működik.

Amúgy meg szerintem ez a láb mellett haladás teljesen felesleges. Talán azért is tanulja meg ilyen nehezen. Nekem a legidősebb kutyám 13 éves, plusz van még kettő másik, és vidáman élünk ennyi éve, pedig sosem sétáltatom őket láb mellett. Van a lábnál követés mint engedelmességi gyakorlat, ha meg pórázon van és közel kell lennie, akkor egyszerűen rövidre fogom.

Szerintem ez teljesen felesleges nyúzása a kutyának és az időd pazarlása amíg taníthatnál valami hasznosat is.

A séta arra való, hogy a kutya szórakozzon, ráadásul ez a kutya még fiatal és biztos sok az energiája.

2013. okt. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A kutyám rengeteget van póráz nélkül, kedvére szaladgál, kiéli magát, viszont ha olyan helyen megyünk keresztül ahol emberek és/vagy autók járnak, szeretném hogy szépen jöjjön a lábam mellett, persze azt belátom hogy természetellenes.


Köszönöm a hasznos válaszokat! Akumi, nagyon jól átlátod a helyzetet. :)

2013. okt. 8. 19:33
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Klikkerrel próbáltad? Folyamatosan lehet növelni az időt, hogy milyen időtávban klikkelsz meg változtatni, hogy ne jegyezze meg meddig tart az adott feladat és tudja, hogy hol van a vége, és hol az eleje (a klikkel egyben el is engeded, ilyenkor megint ki kell adni a lábhoz parancsszót).

De igaza volt akuminak, ez egy 7 hónapos (kis)kutya, nem kéne hónapok óta szenvedni vele, mert ez az alaptanfolyam anyaga, ami ugye 7 hónapos kortól látogatható, nem véletlenül, mert nagyon sokat jelent egy-két hónap ide vagy oda a kutyáknál. Én a helyedben még a láb mellett haladást szerettetném meg vele, ugye sokat vagytok kinn, szabadon, ha visszahívod menjen a juti, épp csak elengeded, megint hívod vissza. Ha elég csábító a jutalomfalat inkább ott fog maradni melletted. Ha magától elmegy, semmi baj, viszont ha magától visszajön, akkor dicséret + juti. Ezt nyomni kell egy ideig és spontán be fog igazodni, ill. könnyebb lesz a lábnál követés.

2013. okt. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olyan helyen ahol ahol láb mellett kell jönnie, sokkal biztonságosabb és egyszerűbb ha rövid pórázra fogod, és a probléma meg van oldva.
2013. okt. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!