Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky kutyát vennék, melyik...

Cacoka87 kérdése:

Husky kutyát vennék, melyik lenne a jobb ha szukát vagy kan kutyát vennék?

Figyelt kérdés

2013. okt. 8. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy 2 éves újfundlandi szukám van.Én a szukákat jobban szeretem.Nem csak az hogy az milyen lányos vagy valami,hanem mert saját tapasztalataim szerint a lány az nyugodtabb,meg néha a kan agresszívabb,"elszökik a szukákhoz" érted...

Én inkább szukát vennék

2013. okt. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ne vegyél. Kitől akarnád venni?
2013. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerősömtől venném,kan kutyát szerettem volna mert az mondják az nagyobb termetű,de sajnos kék szemű csak szuka született :/
2013. okt. 8. 19:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a szeme miatt akarod akkor ne vegyél. Legyél előbb tisztában a személyiségével. Lesz elég időd? le fogod tudni mozgatni minden nap? Télen, nyáron? Nehéz kutyák.

Szuka és kan husky közepes termetű kutya. nem fognak medve nagyságúra nőni. Akkor vegyél malamutot az ugyan úgy néz ki mint a husky csak nagyobb.


Mert ha nem, akkor ne vegyél.


Kérdésre válaszolva. Mi szukát vettünk mert szerintünk is szelídebb. És egy domináns szuka nem olyan gyakori mint egy domináns kan. De így is sok a probléma vele. Szerencsére nyugodt domináns természetűek vagyunk.


De ha szuka ha kan, mindenképp ivartalanítsd, úgy kevésbé szökik.

2013. okt. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Ne vegyél bizonytalan helyről kutyát, ha ismerős, ha nem. Inkább magyarázd el neki, hogy legközelebb ne szaporitsa szegény kutyák, hanem ivartalanitsa. Általában véve egészséges fajta, de a szaporitóktól származóak sajnos gyakran félősek, akár ideggyengék, allergia is előfordulhat, de akármilyen betegség, mert nincsenek szűrve a szülők, na meg ki tudja milyen körülmények között nevelkedtek.

Ami még fontosabb, hogy ne szem szin(amúgy is a kék szem sokszor beteg vagy betegség hordozója, nem véletlen van kevés a tenyésztőknél, java megbukik az egészségügyi szűréseken és ki kell vonni a tenyésztésből), meg kinézet alapján válassz huskyt, mert sok bajod lehet vele... Az ilyen miatt kerülnek menhelyre, mert de cuki, de aranyos, de szép a szeme, olyan küllemre mint egy farkas, csak amikor nő nem birnak vele és lepasszolják... Mit tudsz róluk? És mit tudsz nekik biztositani?

2013. okt. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!