Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Bolognese kis kutyám...

Van egy Bolognese kis kutyám 1 éves és nagyon vad mindig megharap de annyira h vérzek. Néha nem lehet hozzá érni se. Mit csináljak hogy neveljem meg?

Figyelt kérdés
2013. okt. 8. 22:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ku-tya-is-ko-la!
2013. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Találd meg a golyóidat. Ha lány vagy, akkor is. Ez néhány kilós szőrcsomó terrorizál, mondogasd ezt magadban addig, amíg meg nem unod, aztán tedd helyre.

Ha nem megy, menj el egy jobb kutyasuliba, olyanba lehetőleg, ahol nem csak hallották már a falkavezérség kifejezést, hanem rendszeresen alkalmazzák is.

2013. okt. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De hogy neveljem meg ? nem tudom mi ilyenkor a helyes.. :/
2013. okt. 8. 22:42
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon megharap fogd össze a száját és mondd, hogy nem, vagy nem szabad. De valószínű, hogy ez sem fog menni, mert semmilyen tekintélyed nincs a kutya előtt. Ezért kellene kutyasuliba menni, ami valójában gazdiképző. Ott megtanítják neked, hogy hogyan kell egy kutyával bánni, hogy ne legyenek problémák a együttélés során.
2013. okt. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Már próbáltam ezt a száj össze zárást és nagyon hamar kiszabadul és leeszi a kezem ez a csepp kutya és nem csak nekem hanem akikkel együtt élek azoknak is
2013. okt. 8. 23:20
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem te vagy a falkavezér, azt hiszi feletted áll. Az én kutyám nagytestű, szintén egy éves és SOHA, még csak meg sem mert morogni akkor sem amikor lenyúltam a torkán hogy kiszedjek egy fadarabot amit le akart nyelni. Ha játék közben elragadja a hév és véletlen megkap (nem is fáj, csak érzem a fogait egy pillanatra) egyből lapít, nyalogat, bocsánatot kér. Szóval ami nálatok megy az egyszerűen nem normális. Ha ezt meg meri tenni veled a kutya, akkor a tekintélyed előtte 0.

1. Séta rendben szokott menni?

2. Ha egyedül hagyod több órára, nyugodt marad? "Egyben" van még a lakás?

3. Etetéssel hogy álltok? Mindent megeszik zokszó nélkül amit elé raksz?

4. Szobatisztaság rendben?

Ha ezek közül akármire nem a válasz, inkább keress fel egy kutyasulit, ott jobban tudnak segíteni neked mint mi a gép elől.

2013. okt. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Sikeres 1 éve volt a kiskutyának, hogy a családot a fogai közé kapta.

Hihetetlen, hogy egy pár kilós kiskutyát nem lehetett már az első harapásnál helyre tennie valakinek.

Vagy elmentek vele iskolába , vagy amikor harap, megfogod a grabancánál és kiteszed onnan, ahol éppen vagytok.De egy pohár hideg víz a képébe sem rossz megoldás.

2013. okt. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Grabancnál megfogást én is akartam írni, csak kimaradt. Amikor harapni akar azonnal megfogod a grabancánál és erőteljesen (nagyon fontos a hangsúly!) rászólsz, hogy nem szabad. Akárhányszor csinálja, te mindig így reagálsz és nem hagyod hogy harapjon. Hidd el, ha a grabancánál kapod el nem fog ellenkezni, ez számukra a legerősebb jelzés arra nézve, hogy ki a főnök. A legtöbb kutyát meg sem kell szorítani, elég ha finoman fogod meg és máris nyüszít -nem fájdalmában, egyszerűen tudja hogy rosszat tett.

Amúgy meg egy bolognese kutyáról van szó, nem hiszem hogy akkora dolog lenne összefogni a pofáját. Mégse egy fenevad.

2013. okt. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kutyát úgy elcseszték 1 éven keresztül, hogy nem hinném, hogy a fizikai fenyítés beválna. Már csak azért sem, mert ha a gazdái nem változtatnak a saját viselkedésükön, akkor ez egy állandó háború lesz köztük és a kutya közt. Meg kellene érteniük az okokat ahhoz, hogy hatékonyan tudják kezelni a kialakult helyzetet és ehhez kellene a kutyaiskola.
2013. okt. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Kiképzőt keress, te ne próbálkozz... ezek a módszerek csak akkor hatásosak, ha tökéletesen tudod mit hogyan kell csinálni. Amennyire hatásosak tudnak lenni, ha megfelelően alkalmazod, annyira könnyű elrontani is őket....és akkor csak rontassz a helyzeten. Keress meg egy szakembert, és vedd komolyan amit mond, és kövesd az utasításait.
2013. okt. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!