Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat arról, hogy védelmezzen a saját családtagjaimmal szemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy számomra elég kínos kérdés jár a fejemben tegnap este óta.

Van egy 6 éves nőstény angol cocker spanielem mindig is nagyon védelmezett meg én voltam kiskorában az "anya példa" mert mikor még kicsi volt lépcsőzni sem tudott én cipeltem fel le és ha udvarra kiment végig vele voltam mert simán kifért volna a kapu alatt.

Ahogy öregedett egyre jobban nem szerette ha fekszik és valaki a háta mögül elkezdi simogatni, vagy bármi.

Viszont tegnap este mellettem feküdt az ágyon, apum mögénk jött és elkezdte simogatni, a kutya erre egyből morog. Apum erre felállt és még jobban felé hajolt, mi sem kellet a kutyának és jobban támadásnak vette ő is felkelt.. ugatott, morgott. Apám rácsapott, a kutya már kezdet támadni, ez tartott kb 1 percig. utána megfogtam és elkezdtem kivinni a lakásból. (Tudni kell apám makacs ha valamit elgondol azt meg is teszi) jött utánunk és "verekedés lett belőle". A kutyám megharapta őt amint tudta megfogtam és rohantam vele. Soha eddig senkit nem harapott meg, ezért aggaszt nagyon ez a dolog. És szerintem ha tudnám, hogy szoktassam le a morgásról akkor ez sem fog többet be következni.

Szerintetek egy 6 éves kutyát, hogy lehet a morgásról leszoktatni?



2013. okt. 9. 07:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Most csak megvédted a kutyád és megerősítetted. Ezzel a mentalitással legközelebb apádat fogod kidobni a lakásból! Én apád helyében kidobnálak a kutyával együtt! A saját lakásában tartani kell a gyerekétől? ... meg a kutyájától?
2013. okt. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Salx Narval ***** válasza:
100%
Bizony, megerősítetted a kutyában, hogy ezt várod tőle, mármint, hogy megvédjen. Neked kellett volna rendre utasítanod ott nyomban. Mondjuk apukád reakciója sem jó, mert nem veréssel kell nevelni egy kutyát és pláne nem 6 év elteltével. Meg kell ezt beszélnetek, mert teljesen összezavarjátok a kutyát és a végén komolyan megharaphat valakit. A kutya utolsó kel legyen a családban (falkában) Ha legközelebb morog erőteljesen rászólsz, ha szót fogad jutalom, ezt addig kell csinálni, amíg nem tudatosul benne, hogy apád a főnök, vagy legalábbis előtte áll.
2013. okt. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan az van, hogy neked nincs is kutyád, a kutyának van embere. És be is védi a tulajdonát. Mivel a családban ő a domináns, megköveteli magának a nyugodt pihenéshez, a kanapéjához és az emberéhez való jogát.

Itt nem a morgásról kell leszoktatni, hanem az egész életmódotokat rendbe kell tenni, ha szeretnéd megadni neki a nyugodt kutyaéletet, amiben nem az ő dolga a család irányítása.

2013. okt. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha morog, azonnal tiltsd, határozottan, ne hagyd, hogy harapásig fajuljon. Én ilyenkor le is küldeném az ágyról.
2013. okt. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Olvasd végig Jan Fennel: kutyapszichológia c könyvet, sok kérdésedre választ találsz benne.
2013. okt. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

amit csak lehet az elcseszted :)

a fater helyébe a kutya után ,te is megkaptad volna megérdemelt büntetésed ! :)

a viselkedése nem védelmi,és nem a morgásról kell leszoktatni. nálatok ő a főnök, és te ezt eddig hagytad!

a morgós harapós kutyákat a normálisabb gazdik megnevelik, ha kell erősen ,ha kell kissé durvábban, de megnevelik . vajon egy rotinál, vagy egy pit-nél mit tettél volna ?? ja .. semmit ,mert te lennél az első akit ráncba-szed a kutya !

az általad leírt dolgok elképzelhetetlenek egy jó nevelést és jó szocializálást kapott lakásban tartott ,családi kedvenc kutyánál.

6 éves - eddig mi a fenét tanult ???

mázli ,hogy a fater nem dobta ki az ablakon !!!

falkasorrend a családban : anya-apa -gyermekek-...-...-...-...-kutya !!!!!!!!!!!!!!!!

mindíg a kutya az utolsó a sorban !!

nálatok ez nem így van !

2013. okt. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Már elkéstél azzal, hogy meséket olvass fel neki, meg erősen rászólsz! A fizikai harcban is megvédted, a "gonosz, támadó" apáddal szemben! Itt csak radikális módszerek segítenek mostmá, ha nem akarod folyamatosan emberek elől dugdosni a kutyád. A riearchiai sorrendben, a kívülállók még messzebb vannak, a te "falkavezér" kutyád mögött.
2013. okt. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaiskola! De jófajtát tessék keresni!

Azért véd meg a kutyád, mert a tulajdona vagy. És ahogy mondták, te még rá is erősítesz erre az elgondolására, mikor nem tiltod meg neki az ilyen viselkedést, hanem még dicséred is.

Nagyon nehéz dolgotok lesz, ha ezt 6 évnyi tapasztalatot ki akarjátok törölni a kutya viselkedéséből és teljesen új kapcsolatot felépíteni vele. Vagy máris kezdjetek hozzá, vagy adjátok oda olyannak, aki ért hozzá, mert ha így folytatódnak a dolgok ez a kutya utcára kelül. Apukád nem sokáig fogja elnézni, hogy a saját kutyája összeharapdálja valahányszor a közelébe megy...

2013. okt. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy hat éven át következetesen félrenevelt kutyát helyrerakni nem annyi, hogy itt ad valaki neked két-három nevelési tippet. Kutyaiskola és teljes szemléletváltás szükséges. Feltételezem, hogy póráz nélkül sétáltatni se tudod...
2013. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Az teljesen normális, hogy kölyökkorában nem engedted lépcsőzni és csak felügyelettel volt a kertben, ahonnan szökni tudott volna. Ez a kis kutya érdekében szükséges is volt, ezt jól csináltad!

DE!!! Baromira elkényeztetted a kutyádat!!! A többiek már leírták a lényeget.

Tényleg vigyétek suliba, öreg kutya is tud új trükköket tanulni. Elsősorban Neked és Apukádnak kell kutyául tanulnia...ugyanis a kutya sajnos teljesen természetesen viselkedik most is, mert nincs ember, aki irányítsa szerencsétlent.

2013. okt. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!