Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

A legkisebb gyerek 8, a legnagyobb 14 éves. Sok idő lenne rá, nem lenne elhanyagolva. Elég nagy kertünk van, de álában bent lenne aházban, de éjszaka kint aludna. Nem első kutya lenne.

Fontos, hogy gyerekszerető legyen, és jó lenne, ha nem lenne egy nagy fajta. Persze, ez is szóba jöhet:)

Mégegyszer említem, hogy sokat foglalkoznánk vele. :)

És nem kis ölebre gondolok. :)

Ti mit ajánlanátok?


2013. okt. 9. 09:48
 1/6 Imola Ágnes ***** válasza:
Magyar vizsla? Mondjuk annak fontos lenne, hogy éjszakára a házban legyen... Játékos, gyerek szerető, nem öleb, de mégsem hatalmas, nem szőrözi tele a házat... amúgy egy kutyának sem fog jót tenni, ha nappal lakásban van, éjszaka udvaron, főleg télen, mert így hamar megfázik. Ha nem ragaszkodtok a fajtatisztasághoz, én a menhelyet ajánlom...
2013. okt. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nézzetek el egy menhelyre, sintértelepre ha nincs konkrét "álomfajtátok". Nagyon sok gazdátlan kutya (kölykök is) nagyon várják hogy szerető otthonba kerüljenek. Tuti hogy fogtok találni az igényeiteknek megfelelő kutyát.
2013. okt. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Imola Ágnes ***** válasza:
Amúgy én is, elsősorban menhelyit ajánlok... annak már ismert a természete,ki lehet vinni sétálni, játszani.... megfigyelhető a viselkedése, és végtelenül hálásak tudnak lenni
2013. okt. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első dolog: ha egy kutyust nappal beengedtek akkor éjjel is igényelni fogja, ehhez majd nagyon sok türelem kell és el kell viselni eleinte a csaholást emiatt, de határozottnak kell lenni, soha nem szabad akkor beengedni éjjel, tanulja meg a rendet.

A második dolog pedig a fajta. Személy szerint két három kutyust tudok ajánlani tapasztalataim alapján, a többihez sajnos nem tudok hozzászólni.

1. Golden Retriever. ő nagyobb fajta, iszonyat odaadó és engedelmes, nagyon családszerető és gyerekbarát kutyus.

2. Beagle. makacs, de nagyon szeret mindenkit, mindenkihez kedves és bírja a gyűrődést minden téren: gyerek, túrák, hideg. Nekünk most ilyen kutyusunk van. szelíd, nagyon okos, ezért túljár néha a gazdi eszén

3. Labrador. szintén híres családi kutya, aki imádja a társaságot és mindenkihez jól viszonyul.

Alapvetően mindhárom fajta egészséges (beagle 7 éves még semmi baja nem volt).

Persze minden függ a neveléstől és hogy honnan veszitek a kutyát. Sokan mondják, hogy ha már fajtisztát vesz az ember, akkor neves kennelből vegye. Nem tudom, én nem ott vettem, de mai világunkbanlehet, hogy tanácsos lenne.

Természetesen szép dolog lenne, ha menhelyről hoznátok, de ezt ti döntsétek el. :)


Remélem segítettem valamit.

2013. okt. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nevelés kérdése szinte minden, de a kutya alaptermészetétől is függ. Nekem goldival és vizsla-keverékkel van tapasztalatom. Mindkettő jól nevelhető, a goldi talán kicsit könnyebben tanul. Szeretik az embereket, és a kedvükben akarnak járni. A kaját kiszedhetem a szájukból. Nem morognak, nem kapnak oda.

A vizsla jobban szőrözik, nem lehet rendesen kifésülni a bundáját. A goldit heti 2-szer fésülöm, szinte egyáltalán nem hagy szőrt a házban.

Viszont mindketten bent alvós kutyák. A goldi, mert mindene az ember közelsége, a vizsi, mert ő fotelkutya, és télen megfagy kint (nincs aljszőrzete), no meg ott a legjobb ahol a gazdi van.

Ha nem ragaszkodtok konkrét fajtához, akkor az alapítványi menhelyeket ajánlom, ahol elmondják milyen a kutya, elviheted sétálni, megkérdezik, hova, milyen körülmények közé vinnéd. Szerződést is írnak, ivartalanítási kötelezettséggel, vagy eleve ivartalanítva kapod meg.

Ha fajtatisztát szeretnétek, akkor először a fajtamentőknél érdemes szétnézni, onnan is ivartalanítva, vagy ivartalanítási kötelezettséggel hozhatók el.

Még a kiválasztás/elhozás előtt ajánlom Ceasar Millan Emberképzés kutyákhoz című videóját.

2013. okt. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Labrador?Nekem labradorom van, nagyon gyerekszerető, okos, tanulékony kutya.Én csak azt tudom ajánlani.:)
2013. okt. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!