Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka vagy kan? Pro-kontra?

Szuka vagy kan? Pro-kontra?

Figyelt kérdés

Tudom, ezer ilyen kérdés volt már, amiket át is böngésztem.


Régóta tervezünk kiskutyát (nagytestűt) de most jutottunk el oda anyagilag, hogy nem csak a szükséges dolgokat tudjuk neki megadni, hanem mindent. Van is egy kiszemelt, 4 hónapos. Nekem 2 dolog volt, ami fontos, ebben egyet is értünk a párommal. Legyen szuka, és argentin dog vagy hasonló keverék. Volt már egy hasonló vérmérsékletű kutyánk, egy amerikai bulldog csajszi, aki felnőtten került hozzánk, és nagyon agresszív volt.


Két kutyám volt eddig, mindig ivartalanított szukák. Akik ideiglenesbe voltak nálam, ők is mindig szukák voltak. Viszont a kiszemelt egy kan.


Kérdésem az lenne, hogy miben más egy kan kutya? Tudom, tüzeléskor megőrül, de azonnal ivartalanítva lenne. Azt is tudom, hogy általában a kanok vehemensebbek. De van valami más is?



2013. okt. 9. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Igazából ez fajta és egyedfüggő is. Egy dominánsabb fajtánál, mint pl. az argentin dog, vagy a rotti, általában a kanok dominánsabbak, nagyobbak (bár az argentinnál talán a szuka nagyobb), kevésbé simulékonyak, kicsit nehezebben kezelhetőek. Testőrködésre pl. kan kutya jobban alkalmas, mint egy szuka. Mondjuk az argentin nem ez a kategória, mivel vadászkutya. Szerintem a kanok önállóbbak is, mint a szukák. Kb. ennyi a különbség. Ivartalanítást én csak ivarérés után javasolnám egyébként.


Tüzeléskor nem őrül meg, ez hülyeség. Akkor nehéz velük, ha van szuka kutyád is és ő tüzel. Na akkor tényleg nem egyszerű a kannal, de nem őrül meg.

2013. okt. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha ivartalanítva lesz,sokkal simulékonyabb lesz a természete,mint ivarosan.Tehát mindegy,ha ő a szimpatikus nektek.Engem egyedül a növények lepisilése rettent a fiú kutyáktól,meg zavar a kukacának látványa és nagyobbak,mint a nőstények.Más nincs,szerintem.
2013. okt. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Azért ez nem teljesen így van. Nem lesz minden kan simulékonyabb az ivartalanítás után. Sokuknak egyáltalán, vagy csak minimálisan változik a jelleme. Egy kan legyen kan. Aki ölelgetni akarja a kutyáját inkább, az vegyen szukát.

2013. okt. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha esetleg félresiklik a nevelése akkor a viselkedési problémák mellett a kanok még pluszban jelölgethetnek a lakásban. Az a kan akit ismertem ivartalanítva lett de csak 5 éves korában és a jelölgetés megmaradt (hozzáteszem a "nevelése" mit sem változott, a gazda azt gondolta, hogy a műtét varázsütésként megszünteti majd a problémájukat). Viszont ha ivarérés előtt ivartalanítod akkor ez a féle probléma nem fog kialakulni sem, nem lesz sokkal nagyobb mint egy szuka, segít a domináns egyedeknél, nyugodtabb lesz mint ivaros társai. Ha szukát vennél annál az ivartalanítás ugye dominancia problémákon nem segít, náluk "csak" egészségügyi okokból szokták megcsináltatni. Egy kan is lehet olyan bújós és ragaszkodó mint egy szuka és egy szuka is lehet sokkal dominánsabb mint egy kan. Ezek mind egyed és nem fajtafüggő dolgok és nem lehet minden kanra és minden szukára ugyanazt a sémát ráhúzni.
2013. okt. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért a nevelési problémákból adódó lakásban való jelölést, ne az ivartalanítással akarjuk már megúszni, kedves 4es!
2013. okt. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Amint lehet, már vinném is ivartalanítani. Ahogy kutyasuliba is. Mint említettem volt már egy agresszív, "kihaénnem" kutyám, nem szeretnék még egy ilyet. Egy harc volt mindennap. Tudom, hogy nem a legegyszerűbb kutya az argentin dog, de ha egyszer ő tetszik, akkor nem fogok egy tacskót vagy egy goldent hazahozni.


Csak ha lehet minél kevesebb hatalmi harcot szeretnék megvívni.

2013. okt. 9. 12:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves 5ös! :) Mint írtam, ismertem a kutyát (azért múlt idő, mert a gazdával már nem tartom a kapcsolatot, de ez mindegy is) nem az enyém, nekem szukáim vannak egyébként. És ha hiszed ha nem nagyon sok ember azt hiszi, hogy ivartalanítással megoldódnak a nevelési problémák. Aztán meg jön a csodálkozás, hogy de hát ivartalanítva lett és mégis...
2013. okt. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyik rokonomnak tacskó keverék szukája volt. Kemény volt, mint a kőszikla, simán ledominálta a kan németjuhászt (!!!) akivel együtt volt.


Úgyhogy szerintem tökmindegy, milyen nemű kutyust veszel, amíg következetesen tudod nevelni.

2014. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!