Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS mit tegyek?

SOS mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, júniusban vettem. Ahogy lehet, tanítgatom, nyáron végig vele voltam, meg minden, és ugye szeptemberrel együtt jár a suli... és amíg én nem vagyok otthon, a kutya rendetlenkedik... széttépi a virágokat, a nagymamám pedig odáig van, hogy a kutya rendetlenkedik. én teljesen tanácstalan vagyok, mert nem tudom, hogy tanítsam meg a kutyát a jelenlétem nélkül arra, hogy ne tépje szét a virágokat. a nagymamám tagadja, de a kutyáról ordít hogy amikor rosszat csinál akkor a nagymamám megveri. azt mondták, ha nem oldom meg, akkor a kutya megy a háztól. anya és én próbálunk védekezni mama furfangjai ellen, de én már sírásig stresszeltem magam azon, hogy nem akarom elveszíteni a kutyámat. mit tegyek? van valami módszer arra, hogyan tanítsam meg a kutyámat arra, hogy ne tépje szét a virágokat?

#kutya #foglalkozás #szemét #kutyatartás #virágok. remélemkitépiazösszesetéseltűnnekvégre
2013. okt. 9. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Le kell fárasztani azt a kutyát mentálisan és fizikailag is.

Én is ezt magyaráztam a rokonéknak, nem hittek nekem, aztán bebizonyítottam. A helyzet ugyanaz, mert nincs vele törődés, de úgy néz ki, hogy ez így mégis megfelel.

2013. okt. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
A kutya része csak egy dolog, de abból kiindulva, amit írtál, h furfangos a nagyid, abból kiindulva nem csak a kutyát kéne lefárasztani, mert szerintem az a szerencsétlen állat, ha épp semmi rosszat se tesz akkor is lesz vmi baja vele a nagyidnak, ... szóval szerintem a nagyiddal is meg kéne próbálni vhogy megszerettetni a kutyust. Azt, h hogy nem tudom mit írjak erre, mert nem ismerem nagyidat, és téged sem, de biztos, h tudsz olyan pontot találni nála is, amitől meglágyul a szíve a kutya felé is, kell, h legyen!!!
2013. okt. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Előző vagyok..., ha a nagyiddal a szív lágyítás sikertelen lenne kifejezetten a kutya felé, azért gondolom téged szeret, szóval, ha minden kötél szakadna, akkor vhogy önmagadon keresztül érd el, h ne akarja elküldeni a kutyádat.
2013. okt. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Saját szobád kutyabiztossá tétele, kutya ott tartózkodjon napközben. Anyukáddal beszéld meg hogy amíg nem vagy otthon kulcsra szeretnéd zárni az ajtódat hogy a kutya ne rombolhasson lakäs szerte. Persze egy kulcs legyen anyukádnäl. Esetleg a szobádba egy szoba kennel.
2013. okt. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
a szobám nagyon pici sajnos :D oda nem férne be... meg a pisi ügy miatt se szeretném bent tartani. golden retriever, 5 hónapos.
2013. okt. 9. 17:57
 6/14 anonim ***** válasza:

Venni kell egy szobakennelt és oda bezárni, míg nem vagytok otthon. Persze, ezt csak akkor lehet, ha előtte le van fárasztva, tehát suli előtt elviszed mozogni, játszani, stb., aztán ha már elfáradt, mehet a kennelbe. Persze ne napi 8 órákat legyen benn, ha lehet, hanem kevesebbet.


A másik megoldás, hogyha van udvar, hogy oda csinálni egy kennelt és akkor amíg nem vagy otthon, oda bezárod. Semmi baja sem lesz, az enyém is így volt.

2013. okt. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6os vagyok.


Bocsi, most olvastam, hogy 5 hónapos. Hát akkor igazából ezt a kutya megvásárlása előtt kellett volna tisztázni a nagyival, hogy egy kölyök kutya az rendetlenkedik, unatkozik, játszani kell vele. A kennelt felejtsd el, egy 5 hónapos kutyát oda nem lehet bezárni órákra. Egy ennyi idős kutyának sok foglalkozásra van szüksége, ha egész nap nem foglalkoznak vele, akkor bizony leköti magát... ha nem tudtok vele kellőképp foglalkozni, akkor lehet, hogy jobb lenne új gazdi után nézni...

2013. okt. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Hovarju ***** válasza:

Mielőtt iskolába mész fáraszd le. Sétálj vele egy jó nagyot és taníts neki feladatokat.

Amíg nélküled van otthon, kerítsd el a virágoktól és a nagyitól.

Ha hazaérsz újra nagy séta, játék és tanulás. Ha kellőképpen lefárad, nem fog rombolni.


A nagyit meg kérd meg, hogy amíg kettesben vannak otthon ne foglalkozzon a kutyával.

2013. okt. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az az utolsó kulcsszó...szakadok. :D
2013. okt. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

jó lenne... én imádom a kutyámat de a reggel sajnos kizárt. nincs időérzékem, tuti elkésnék a suliból, ha előtte vinném sétálni. délután akkor viszem majd egy hosszú, egy órás, futós dologra.

utolsó. -> idegesen írtam a kérdést. :D

2013. okt. 9. 22:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!