Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek baj ha nagyon...

Szerintetek baj ha nagyon kézhez szokatom a Pitbull kölykömet?

Figyelt kérdés
2 hónapos, és ott tarunk, hogy szinte nem tud nélkülem aludni mindig idebújik a lábamhoz, és csak úgy alszik, mindenhová követ... Nagyon szeret és ragaszkodik hozzám.. de szerintem ez nem baj. és szerintetek? Volt már staffordom, de ő nem volt ilyen ragaszkodó.21. F

2013. okt. 9. 19:07
 1/8 A kérdező kommentje:
és még annyit szeretnék kérdezni, hogy szerintetek melyik fajta kutyatáp a legideálisabb ebben a korban neki? Szerintem kéne neki egy kis változatosság mert 2 hete ezt a zacskós pépes kutyakaját adom neki.+házi tejet, néha húst,...
2013. okt. 9. 19:09
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Az, hogy egy kutya folyton a gazdája fenekében van, nem feltétlenül a ragaszkodását és a szeretetét jelenti, lehet falkavezérségi hiányosság is a részedről. Persze a kutya még csak 2 hónapos, gondolom nemrég került hozzád, így te vagy most az ismerős, aki foglalkozik vele (gondolom és remélem).


Igazából te tudod, hogy számodra nem kényelmetlen-e, hogy a kutya ott van folyton a nyomodban, az viszont biztos, hogy nem árt, ha az egyedüllétet is megszokja, mert később nem biztos, hogy magára fogod tudni hagyni, ha ennyire magadhoz szoktatod. Egy kutya azért legyen önálló is valamennyire, nem szabad, hogy mindenben a gazdájától függjön.

2013. okt. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok.


Tápot adj neki, mert a konzerves kajától, meg a tejtől nem fog rendesen fejlődni, plusz a tej nem egészséges számukra!!! Úgyhogy azzal állj le minél hamarabb!


Én Joserával és Brittel etetek. Mikor az én kutyám 2 hónapos volt, akkor Josera Kids-et evett, szépen fejlődött tőle.

2013. okt. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj, ha a kutyád kötődik hozzád és szeret. Viszont már jó előre kezdjétek begyakorolni az otthonhagyást, mert a ragaszkodó típusú kutyák szoktak bepánikolni, ha elmegy a gazdi otthonról. Keress rá a szeparációs szorongásra, hogy megelőzd, hogy ez legyen nála is! Ha ez nincs, akkor nyugodtan ragaszkodhat, meg veled aludhat:)
2013. okt. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Na azért egy 2 hónapos kutyánál még nem kell falkasorrendet rendezni, ne hülyéskedjetek már:) Ha szeretnél a kutyával aludni, hát rajta én is vele alszom, így télen külön jó mert melegít:) Arra figyelj, hogy ne azért tegyél vagy engedj meg bármit is, mert sír, vagy szépen néz. Ha az ágyra akar feljönni, és mondjuk leül elé vagy hasonló, ne tedd fel egyből. Küldd a helyére, vagy várd meg míg mást csinál, és csak akkor vedd fel. A lényeg, hogy ne hagyd magad irányítani. A tej semmilyen korban nem jó egy kutyának, mehet tőle a hasuk, ami ilyen csöpp kutyánál veszélyes is lehet. Viszont a kefír, túró vagy bármilyen egyéb tejtermék (amiben nincs cukor) az mehet, de csak módjával. Ennyi idős kutyának én tápot adnék, ha csak nem vagy jártas BARF/PREY etetésben, mert abban minden szükséges vitamin megvan. Próbáld ki az acanat, de csak kis zsákot mert elég erős táp és nem minden kutya bírja. Ha nem jön be, ott van pl a brit ami nagyon jó, de van még rengeteg jó táp is, neten megrendelhetőek, és még cipelni sem kell. Darling, chappy akármi felejtős, abban csak szemét van, és a konyhai maradékot is inkább a kukába.
2013. okt. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is két hónaposan vettem magamhoz egy iszonyú körülmények között tengődő staffi kant.4 hetes koruktól vizet és kenyeret kaptak, egy apró kennelben voltak összezárva a szüleikkel (az apa párat meg is ölt), amikor elhoztam, férges volt és bolhás, csupa seb.

Ő is ugyanolyan, mint a te kutyud: nagyon ragaszkodó, úgy tekint rám, mint holmi istenségre, jön utánam, velem alszik.Ő most 9 hónapos.

A másik kutyám egy 3 éves szuka, szintén staffi.Őt 5 hónaposan vettem tenyésztőtől, törzskönyvvel, kölyökcsomaggal.Ő közel sem ennyire "fenékbebújós", mint a fiatalabb: inkább egy macskához hasonlítanám.Nem várja el, hogy "körberajongják", nem annyira ragaszkodó és bújós.

Szerintem egyáltalán nem baj, ha egy kiskutya bújik a gazdihoz.Szeret téged, benne van még a követőmódban, tehát megy utánad még a világ végére is.

2013. okt. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 IoraRua válasza:

A tejet felejtsd el, nem tudják feldolgozni.

Savanyított tejterméket adhatsz: joghurt, sajt, kefír pl.

2 hónaposan még persze, hogy a seggedben van, ez így jó :)

Minden kutya önálló személyiség, olyan lesz, amilyennek Te neveled.

2013. nov. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 IoraRua válasza:
Ja, táp: min. 25% körüli színhús tartalommal. Próbálj ki többfélét, mert nem biztos, hogy mindegyiket szereti. A lényeg, hogy közepes termetű puppy vagy junior tápot adj neki.
2013. nov. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!