Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya odavan a tápért,...

Ha a kutya odavan a tápért, egészben lenyeli azonnal, akkor használhatom jutifalatként? Nem baj ha séta közben azzal jutalmazom? Arra is ugyanúgy azonnal megtesz bármit, mint a párizsiért.

Figyelt kérdés
2013. okt. 9. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:
nem jó ha lenyeli egészben.. abból hányás lehet a habzsolás miatt.. egyébként nem kell neki párizsi, nyugodtan használd jutalomfalatként.
2013. okt. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Annyi a baj vele, hogy gyorsan szomjas lesz tőle, és nem csúszik annyira jól a sokadik falat után. Amikor fogyóra kellett kicsit fognia kutyát, n is a tápját adtam neki, csak kicsit megpuhítottam vízben, hogy jobban csússzon.
2013. okt. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem örülök, hogy nem rágja meg, de nem tudok mit tenni, elé teszem az adagját és 1 percen belül benyomja. Rágás nélkül, még csak nem is egyesével, hanem kétpofára eszi. Vizet szoktam rá önteni, hogy akkor legalább inni kénytelen legyen.
2013. okt. 10. 00:03
 4/10 A kérdező kommentje:
Dehogy 1 perc, túloztam, pár másodperc...
2013. okt. 10. 00:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is ezt csinálja a kutyánk, ő kóbor kutya volt, biztos sokszor nem evett, de már 2 éve nálunk van, és már elég sok mindent próbáltunk. Most az van, hogy nem adjuk neki oda egyből, hanem beáztatjuk, és 3 adagban kapja meg a kajáját, így nem rókázza ki. De képtelen lassítani... Már volt, hogy szemenként etettem, semmit se ért. Egyébként többnyire konzervet kap, tápot csak ritkán.
2013. okt. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vannak habzsolás elleni tálak, bár sztem házilag is lehet valamit tenni a tálkájába, hogy kénytelen legyen lassítani.
2013. okt. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is habzsolt az egyik kutyánk én azt csináltam, hogy a táljába beleraktam egy kisebbet fejjel lefelé fordítva, így nem fért bele a pofija a tálba és csak lassan tudott enni. Annyira megszokta ezt a lassított evést, hogy egy idő után el lehetett hagyni a kis tálat és azóta normálisan eszik :)

A kérdésre válaszolva van, hogy én is tápszemmel jutalmazok, nem volt még vele gond. Egyébként a kimondottan boltban vett jutalomfalat is száraz és még nagyobb is mint a tápszem még sincs belőle probléma.

2013. okt. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jutifalatnak nem jó, mert száraz, szomjas lesz a kutya és könnyen férlecsúszik. A habzsolásról meg sürgősen szoktasd le!
2013. okt. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is habzsol, én vízbe áztatom neki. De hallottam olyat, hogy valami nagyobb követ kell a tálba tenni, és akkor nem tudja két harapásból bepusztítani az adagját.
2013. okt. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tegyél olyan nagy kő darabokat a kajájába amiket kizárt dolog, hogy lenyeljen és akkor muszáj lesz neki lassítani.. kutyasulis oldalon ilyesmit olvastam..
2013. okt. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!