Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom hogy a kutyám...

Honnan tudom hogy a kutyám megbetegedett kullancstól?

Figyelt kérdés
Van rajta kullanccsepp és nyakörv is.tegnapi erdős sétànk utàn mégis 10 kullancsot szedtem ki belőle. És még ma is làttam hogy van benne 3 amit eddig nem vettem észre. Ebből az egyik még nem harapott bele. A csepp jó mert elpusztul a kullancs pàr nap utàn ha a kutyàba harap de cseszhetem mert nem gátolja meg hogy belemenjen. Mire figyeljek oda hogy vehetem észre időben ha esetleg megbetegedett?

2013. okt. 10. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Megváltozik a viselkedése. Rosszkedvű lesz, kevesebbet mozog, nem eszik, láza is lehet meg ilyesmi. Ha ismered a kutyádat, akkor látni fogod rajat, hogy valami baja van.
2013. okt. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Imola Ágnes ***** válasza:
Bágyatdság, étvágytalanság, izomfájadalom, anémia (az alső szemhéy alatti rózsaszín rész fehéres színü lessz), láz, vöröses-bordós vizelet. Jelentkezhetnek a tönetek egyben, de ha ezek közül egy is megjelenik, vidd orvoshoz.
2013. okt. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.figyelni fogom. Mennyi idő utàn jelentkeznek a tünetek?
2013. okt. 10. 08:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon figyelj oda a vizelete színére, pár hónapja babéziás volt a kutyám. Kullancsot nem találtam benne, se étvágytalanság, se kedvetlenség semmi, egyik délután csörgött a párom, hogy barnás a kutya vizelete mit csináljon... Elvileg több hét a lappangási idő, de nagyon figyelj oda rá, sajnos mutálódott a kór nekünk ezt mondta a doki.
2013. okt. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A legsúlyosabb eset ha besárgul a kutya ínye és a szeme belseje azt tuti észre fogod venni de addig ne várj, hanem figyeld amiket előttem írtak, ez a babesia jele egyébként, de ha időben elviszed orvoshoz tudnak rá ellenszert.
2013. okt. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon fogok figyelni. Köszönöm a segítséget
2013. okt. 10. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!