Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ledum palustre homeopátiás...

Ledum palustre homeopátiás golyót hogyan kell alkalmazni kutyán kullancs távoltartás céljából? Melyik potenciál kell, hányszor?

Figyelt kérdés
Nagyon fertőzött területen élünk.Foresto van rajta, de kiegészíteném még egy belső védelemmel is.Nyers kaján él amúgy.

#kullancs #ledum #ledum golyó #ledum palustre
2013. okt. 10. 08:26
 1/4 Platypus ***** válasza:
72%

Általában tiszteletben tartom a másik hitét az ilyen alternatív izékben és mélyen hallgatok, de te veszélyeztetnéd a kutyádat ezzel a szerrel. A homeopátia nem valós gyógyszer, ezoterikus elveken alapul. Az alapelv, hogyha egy anyag egy adott hatást vált ki, akkor felhígítva és rázogatva készíthető belőle egy olyan szer, ami pont az ellenkezőjét okozza. Tehát ha valamit megeszel és lázas leszel tőle, akkor a belőle készített homeobogyó csillapítja a lázat. Józan ésszel felmérve a kullancsok nem fogják elkerülni a kutyádat mert hígított kullancskivonatot etetsz vele(elvileg ez lenne a legjobb a célra). Ráadásul a Ledum palustre még a homeopátia elvei szerint sem jó a kullancs távoltartására. Ez a szer a fájdalmas csípések kezelésére "való", és nem rovarriasztásra.


A kutyádnak valami spot-on készítményre van szüksége, bár lehet hogy ezek a nyakörv mellett már nem használhatóak. Kérdezz meg egy állatorvost, mi a leghatékonyabb működő kombináció. A kullancsok veszélyes betegségeket terjesztenek, nem érdemes kétes hatású kezeléssekkel kockáztatni a kutyádat.

2013. okt. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Én csak azt nem értem ebben az egészben, hogy ha egy sokszorosan hígított készítmény gyakorlatilag elenyésző valószínűséggel tartalmaz akár csak egy-egy molekulát is a hatóanyagból, akkor minek írják rá, hogy mi a hatóanyag, mikor nincs is benne semmi? Ha pedig mégis van benne hatóanyag, akkor milyen alapon nevezik homeopátiás készítménynek? Én mondjuk biztosan nem fizetnék a csomagolásért, illetve a szépen becsomagolt semmiért ennyi pénzt.
2013. okt. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!


Én ezeket a golyókat nem ismerem, azonban kutyás téren van elég tapasztalatom.

Ha nagyobb védelmet szeretnél a kutyádnak, akkor a Foresto mellé használhatsz ultrahangos kullancsriasztókat (pl:Skudo) ami vagy használ vagy nem. De használhatsz a nyakörv mellé egy spor-on készítményt, amit rá kell csepegtetni a nyakán a bőrére. A spor-on hatása a kutyától is függ, így nem lehet megmondani hogy melyiket válaszd, ki kell tapasztalni. Én személy szerint 3 kutyának használok Exspot cseppet és idén nem volt kullancsunk előző években ritkán.

Sok sikert a választáshoz! :)

2013. nov. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bocsi, Spot-on csak elírtam. :)
2013. nov. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!