Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs közöm ahhoz, ki hogy...

Nincs közöm ahhoz, ki hogy neveli a kutyáját, de könyörgöm, nem kéne egy gazdának rászólnia a kutyájára, hogy ne ugasson folyton?

Figyelt kérdés

Láncon van a kutya, és gondolom keveset törődnek vele, de folyton ugat. Ha haza jön a gazdája ugat rá, ha mennek el, ugat rá, ha jön a postás ugat, ha valaki megy az utca túl oldalán ugat.

Kijön a szomszéd a posta ládát megnézni ugat a kutya.


Nincs közöm hozzá, de nem kéne rászólni, hogy ne ugasson már feleslegesen?

A feleslegest nem a postásra értem, és abetörüöőre, hanem, a szomszéd szereli a kocsit a garázs eléőtt, és a kutya ugatja fél órán át.

És nem szól rá semmit.

Néha már átdobnék valami petárdát, hogy bek*ssoljon a kutya...

És szeretem a kutyákat, nem bántanám, de elgem van!



2013. okt. 10. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy ugat, mivel unatkozik. Egész nap láncon van, ne foglalkoznak vele, ezért így próbálja levezetni a felesleges energiáját.


Nem a kutyát kell bántani, hanem a gazdáját feljelenteni, mert nem is lehetne a kutyát folyamatosan megkötve tartani. Úgy bírom, hogy a hülye emberek miatt mindig a kutya szívja meg....

2013. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Hiába szólsz rá a gazdára hogy ne ugasson attól még a kutya ugatni fog.

Hiába szól rá a kutyára, akkor is ugatni fog.

Az én szomszédom kutyája akkor is ugatott amikor hazamentem - a saját otthonomba.

Paraszt egy kutya.

2013. okt. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a gáz hogy szegénnyel senki nem foglalkozik és próbàlja felhívni magára a figyelmet. Hiába szól rá a gazda. Inkább foglalkoznia kéne vele.sajnálom szegény kutyit
2013. okt. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem tehet rólla a szerencsétlen unatkozik, nem foglakoznak vele az egyetlen amit szabadon tehet az hogy ugat. Én inkább a gazdáját rugnám fenékbe, vagy jelenteném fel állatkinzásért. Nem csóri kutyára lennék dühös.
2013. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Egyszer régen még gyerek voltam, folyton ugatott egy kutya. Egyszer mikor ugatni akart volna, ráüvöltöttem, hogy vau!!!

Na azt a döbbent csendet, ami utána volt...

2013. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hívd ki az állatvédőket. Gondolom nem szabvány hosszú a lánc és vannak egyéb problémák is a kutya körül. Ennyit tehetsz, többet nem.
2013. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Indíts a jegyzőnél birtokvédelmi eljárást és értesítsd a helyi állatvédőket. Nem vagy köteles eltűrni az ugatást, láncon pedig nem lehet tartósan tartani kutyát.
2013. okt. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Állatvédők meg feljelentés... Elárulom nektek, néha nincs az embernek választása. Albérletben lakunk, nem engedhetem szabadon a kutyám, pedig én is szeretném. Sajnos az ember nem teheti mindig azt amit akar, vagy ami jó lenne. Amikor tudok, játszom és foglalkozom vele, ha nincs itt senki, elengedem titokban 1 órára. Ennyit tudok tenni érte. Jah és igen, ő is ugatja a szomszédot, a postást, a szomszéd kutyát. Abban egyet értek, h a gazdájának rá kell szólnia, mert a kutyának is tudnia kell csendben lenni. Ha reggel rákezd a vonyításra, mert elmegy a párom dolgozni, én is kimegyek és rászólok, ez általában használ. Nem célszerű rögtön feljelentgetni a másikat. Én biztos nem díjaznám, ha elvinnék az állatvédők, mert láncon van. Szeretem a kutyám és nem válnék meg tőle semmi pénzért, és nem engedném, h elvegyék tőlem. Talán előbb neked is a szomszéddal kéne előbb beszélned, nem rögtön állatvédőzni.
2013. okt. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Menj át, kérd meg, hogy kezdjenek vele valamit, legalább szóljon rá stb. Nyilván nem értek egyet a kikötéssel. Viszont sokszor csak a körülményeket nem ismerik mások, ha normális a szomszédod, akkor végig fog hallgatni és tenni fog valamit ellene. Ott laksz mellette x ideje, csak van valamilyen kapcsolatotok, csak nem szeretnél vele rosszban lenni. Ha feljelented, így is úgy is tudni fogja, hogy te voltál, akkor már próbáld normálisan megbeszélni vele a dolgokat...
2013. okt. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Az én kutyám ugatott, lelocsoltam slaggal. A végén már elég volt csak egy darab slagot felmutatni s kuss volt.
2013. okt. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!