Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről mi a véleményetek?

Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Vannak olyan menhelyek, szervezetek ahol ha jelentkezel ideiglenes befogadónak nem te választhatod ki a kutyát akit kapsz. Nem lenne jobb az, hogy te választhatnád ki a neked szimpatikusat? Ha nem szimpatikus a kutya valami miatt, akkor nem is olyan vele foglalkozni, nem csinálod olyan kedvvel, olyan intenzíven mintha összepasszolnátok, nem? Vagy csak én vagyok ilyen gonosz vagy önző vagy nem is tudom milyen szót használjak?
2013. okt. 10. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Aki ideiglenes befogadónak jelentkezik nem fogja azt nézni milyen kutyát kap. Legalábbis engem nem érdekel. A lényeg, hogy segítsek rajta és a többieken akiknek hely jut a menhelyen. Nyilván azt azért nézik, hogy ha pl nem tudnék ellátni egy sérült/beteg kutyát mert esetleg nincs annyi időm vagy kocsim, hogy kezelésre hordjam akkor azt nem nekem adják.
2013. okt. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha válogatni akarsz a kutyák között, fogadd örökbe. Ez az önzetlen segítésről szól, szép is lenne, ha az öreg, csúnya vagy beteg kutyákat senkinek nem lenne kedve befogadni.
2013. okt. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Én alapból válogattam az ideiglenesek közzött, nagyot nem akartam pl semmi képpen és "csúnyát" se, mert nem akartam hogy a nyakamon maradjon.


Akinek mindegy annak legyen mindegy, de akinek nem az had válogasson már ha épp olyanja van.

2013. okt. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért nem akarok örökbe fogadni, mert akkor csak egy kutyának segítek, így viszont tudok többnek is. Sose lehet tudni meddig marad a kutya és ha már kihozom, nem fogom visszaadni, addig maradna amíg nem lesz gazdája, de ha nálam ragadna egy olyan kutya ami már alapból sem szimpi akkor nem örülnék. Azt szeretném, hogy ha a kutya 1 évig van nálam akkor teljes szívemből örüljek annak az egy évnek és ne azt várjam, hogy mikor viszik már el, mert hátha a következő majd jobb lesz. Nem azt mondom, hogy gyönyörű legyen, mert nem az számít de azért tetszen már és a szimpatikussághoz a külső is hozzá tartozik. Az sem baj ha öreg vagy ápolni kell, csak legyen szimpatikus. Remélem értitek amit mondani akarok...nem az a lényeg, hogy fiatal és egészséges legyen. Igazából ez önként felajánlott segítség, biztosan sok ideiglenes gazda van de nem kötelező, hogy "eszi nem eszi nem kap mást".
2013. okt. 10. 13:47
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem had válogassanak. Azt például csak az ideiglenes gazdi tudja eldönteni, hogy ő milyen kutyával bír el, és milyennel nem.

Én például szívesen magamhoz vennék ideiglenesbe egy nyugodt, idősebb kutyust, mert nekem is az van. De ha a nyakára hoznék egy mindenlébenkanál fiatal kutyát, azt biztosan nem viselné jól és én sem biztos, hogy megfelelően tudnám kezelni. Ezért szerintem az a helyes ha lehet választani. Ok, hogy önzetlen segítség meg minden, de ha egy olyan kutyát kapok, akivel nem lesz meg az összhang, az nekem sem és neki sem jó...

2013. okt. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ideiglenes befogadó vagyok időnként és mindig megválogathatom,ki az,akit be tudok és szeretnék is fogadni.Nem külső,hanem szimpátia alapján választok,ami azért fontos,mert én kînlódom vele végig az utat a gazdisodásik.Nem is mennék bele olyan szituba,ahol nincs választásom.
2013. okt. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én több szervezetnek is ideigleneseztem már, kb. 15 kutya fordult meg nálam, és mindig adott kutyára jelentkeztem, mindig volt lehetőségem a megnézés után igent vagy nemet mondani.

Szóval nekem nincs olyan tapasztalatom, hogy ne válogathattam volna. Szégyen vagy nem, én is biztosra megyek. Olyanokat vállalok csak, akiknek jók az esélyeik a gazdisodásra, mert 3 hónapnál sokkal több nem fér bele nekem.

2013. okt. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Úgy látom azért más is válogat :) Nekem nem szempont, hogy esélyes legyen a gazdisodásra, az sem baj ha nagyon sokáig marad,leginkább élénk, aktív nagytestűt szeretnék, külön rajongok a fekete kutyákért (olvastam már több helyen, hogy nekik például kevesebb az esélyük mint egy világos színűnek...ezt sosem fogom megérteni), nem baj ha én tanítom szobatisztaságra, ha szét szed dolgokat az elején, ha szocializálni, rehabilitálni kell. Ha öreg vagy beteg akkor persze nem várnám, hogy pörögjön, az oké, de egy fiatal,egészséges de nyugis, lusta kutya nem hozzám való. Kistestű szintén, nem tudok velük mit kezdeni, nem szerettem soha a kicsi kutyákat. Azokra szerintem úgyis több a jelentkező mint egy nagy kutyusra.
2013. okt. 10. 14:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Az,hogy ideiglenes befogadóként valaki küllem alapján válasszon kutyát-az valóban nem túl etikus,hiszen ha már segíteni szeretnél,akkor ne ez döntsön már...Abban az értelemben viszont hülyeségnek tartom,hogy nem választhat az illető,ha pl családja van,kisgyermekkel és az ideiglenesbe érkező kutya nem gyerekkompatibilis.Meglehet,a kutya még két év múlva is ott lesz,csak éppen nincs szocializálva,rossz élménye volt gyerekekkel vagy csak marha nehéz eset,de az is lehet,hogy pl másik/többi kutyáddal nem jön ki,macskát nem szereti,amit te is tartasz stb,tehát ilyen esetekben mégiscsak neked,vagy legalábbis a te lehetőségeid alapján kellene választani.
2013. okt. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyilván a menhely vagy szervezet is válogat, én a válogatást csak a küllem alapján nem tartom fairnek. Ha valakivel nem kompatibilis az adott kutya vagy sok lenne neki, akkor tök oké.
2013. okt. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!