Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemény a hortobágyi sinkáról?

Vélemény a hortobágyi sinkáról?

Figyelt kérdés
Szerintetek rossz irányba halad mint a többi magyar kutyafajta ?

2013. okt. 10. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Mint kutyával semmi bajom. Bár nem is igazán tetszik, de ez csak ízlés kérdése. Az attidűd az kicsit idegesítő. Különcködésnek, nyavajgásnak hat szerintem. Hogy jaj nehogymár olyan kutyánk legyen amilyen másoknak, mert a több 100 fajta nem elég nekünk, pfúj törzskönyv és különben minden meglévő fajta sz*r és mindjárt itt az apokalipszis. Én egyáltalán nem látom olyan katasztrofálisnak a magyar kutyák helyzetét. Problémák mindenhol lehetnek. De ha azt gondolják, hogy a sinkát olyan jóvá tudnák tenni, akkor ezt a tudást miért nem abba fektetik, hogy meglévő fajtákat javítsák?
2013. okt. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elég régóta kutyázok,de erről a fajtáról nem hallottam :D

Amúgy láttam már ilyen kutyát,de azt hittem keverék,menhelyen is vannak hasonló kutyák.

2013. okt. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem közel sincs olyan szorult helyzetben, mint pl. a kuvasz, mivel viszonylag új fajta.

Én személy szerint csak úgy ismerem fel, hogy a képe alá oda van írva, hogy "Sinka". :DD

Nem tartanék, nagyon kemény kis kutya.Akkor inkább komondor, őket imádom.

2013. okt. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egy mesterkiképző véleménye egyszer az volt hogy a kuvasz és a komondor már nem rendelkezik megfelelő védő ösztönnel. Már inkább a szőrminőségre mennek mint az ösztönök megőrzésére.
2013. okt. 10. 18:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Véleményem,hogy öröm még eredeti feladatát ellátó,magyar kutyafajtát munka közben látni...Örülök,hogy a mai napig dolgozik,nem érte utol a divat,a város-igazi magyar munkakutya,tele ösztönnel,munkakedvvel.
2013. okt. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A kuvasz és a komondornál is nagyon nem mindegy, milyen tenyészetből vannak. Dolgozik még mindkét fajta sok helyen . Persze, azok nem a kiállítás győztes tenyésztői alomból kerültek ki.
2013. okt. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még soha nem láttam nem munka sinkát, úgyhogy szerintem nem tart rossz irányba a tenyésztése.
2013. okt. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a mesterkiképző elég nagy ostobaságokat szokott mondani azokban a videós kis értekezéseiben...

A komondor és a kuvasz, ha jó tenyészetből van, ugyanúgy őriz, mint régen.

2013. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A sinka egyenlőre nem fajta. A hortobágyi pásztorok szerettek hasonló kutyákat használni a tereléshez, ezt a tájtípusú keveréket hívták ott sinkának. Ezt szeretné most néhány ember egységesíteni és fajtává alakítani.

Egyenlőre nem halad sehová, mert amelyik kutyát a pásztorok használják ott szigorúan munkavonalra szelektálnak. A többi meg még nagyon gyerekcipőben jár.

2013. okt. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fajták sorsa az, hogy alakuljanak a világgal együtt. Igazából mindennek az a sorsa, és aki/ami nem így tesz annak nem sok jövője van. Hiába tökéletes a kuvasz/komondor a portára meg a nyáj mellé, ha ma már nincs porta meg nyáj és a jövőben még annál is kevesebb lesz. Szép dolog az örökség de ésszel kell csinálni és nem makacsul ragaszkodni a régi dolgokhoz, mert ha ezek a kutyák nem tudnak alkalmazkodni és nem lesz ahol a régi munkájukat csinálják, akkor mi történik? Inkább változzanak meg egy kicsit mint hogy eltűnjenek vagy elfogyjanak.
2013. okt. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!