Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Hortobágyi Sinka, miért...

A Hortobágyi Sinka, miért nincs a MEOE honlapján?

Figyelt kérdés
Egy most fültett kérdésnél hallottam elősször a fajtáról. DE megnéztem és a MEOE-nél nincs fönt, alig találtam róla valamit. Ez miért van, nem elfogadott fajta, vagy mi?

2013. okt. 10. 18:58
1 2 3
 1/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Egyenlőre még nem elfogadott fajta. kevés van belőle. Majd ha elfogadja a Nemzetközi Kinológia Szövetség akkor maj önálló fajta lesz.
2013. okt. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták (olyan, aki sinkát is tenyészt), hogy nem is akarják, hogy az FCI rátegye a kezét. Szerintem nem is nagyon tudnák teljesíteni a feltételeket. A sinka tenyésztése annyira munka vonalon történik, hogy szerintem túl nagy kötöttség lenne az FCI-nek megfelelni. De ez csak az én magánvéleményem.
2013. okt. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%
Akkor ez most beteges, ideggyenge szaporítvány, meg amit még szoktak ilyenkor mondani, ha nincs tk., vagy mégsem minden fekete vagy fehér? :D
2013. okt. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A sinka hivatalosan még nem elfogadott fajta.Az állomány nagyon heterogén,nem igazán lehet még standardba foglalni",hiszen mindvégig munkakutyaként szolgált és szolgál a mai napig az ember mellett.Így a tenyésztési cél nem küllem,hanem jellem,ösztön,munkakészség alapján történt,ezért igen nehéz lenne a fajtát beszorítani egy standardba.
2013. okt. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Én tettem fel a kérdést az előbb. Én azon a véleményen vagyok, mint ahogy az előző kérdésemben már leírtam, a kuvasznál és a komondornál is nagy mértékben kiveszett a területőrzési ösztön ( tk.-s kutyákra értem) hogy már erre nem is nagyon alkalmasak. Ugyan ez történne a sinkával is. A pulinál és a puminál is kb. ez a helyzet. Láttam olyan puli ösztönpróbát ahol a puliba egyáltalán nem volt meg az ösztön. Ami a tk.-zés és a szőrminőség hibája. Ami szerintem elég nagy szégyen az ősmagyar kutyafajtánkra amit évszázadok alatt terelésre használtak, hogy jön a tk., FCI, és a szőrminőség javítása és oda a fajta...
2013. okt. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
# 3, hidd el, hogy azok akik ezzel foglalkoznak értenek hozzá, és tudják kit kivel és miért pároztatnak a fajta egészének érdekében. Nyilvántartást is vezetnek (törzskönyv), még akkor is, ha ez esetleg fejben van. Van még olyan eldugott szelete a világnak, ahol az adott szónak súlya van. A te szaporítóidra ez nem igaz. Persze most ez egy jó lehetőség számodra, hogy kapaszkodót találj az amúgy vesztésre álló vitádban.
2013. okt. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
24%

Pontosan. Ezért nem kell ész nélkül szajkózni ezt a tk. meg standard dolgot.

Nézzük meg, mi lett pl. a német juhászból.

2013. okt. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
58%
Igen, a német juhász nagyon jó példa a túltenyésztésre és az ész nélküli küllemi javításokra.
2013. okt. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
26%

Talán legyél kedves ne minősítsd az én szaporítómat, mert a lába nyomáig sem érsz fel!

Ismered talán?

Én megbízom benne, adok a szavára, te meg gondolkodás nélkül minősítgetsz itt embereket anélkül, hogy akár egy szót váltottál volna vele.

2013. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
17%

Egy mai nj. nyomokban sem tartalmazza azokat a tulajdonságokat, sem küllemben, sem ösztönadottságait nézve, mint amilyet valaha megálmodhattak.

Feltételezem, ilyesmi különutat bejáró tenyésztők több fajta esetében is vannak, amikor sajnos divatszéllel szemben kell haladniuk.

A következmény a standardba nem passzolók, nem tenyészszemlézettek, regiszteres papírosok, esetleg el nem ismert fajták, tk. nélküliek.

Rögös az út az elismerttetésig, már, ha egyáltalán céljuk, viszont ettől még tenyésztők lehetnek az én szememben.

Sokkal inkább, mint az alkotó, kreatív munkát nélkülöző módon divatirányzatot szaporítók.

Úgyhogy nem minden fehér, vagy fekete, és léteznek olyan dolgok, amikről nem tudtok, de mindig beindul a verkli, és mindenkit leszóltok, akinek nem az egyszerűen előállítható tk-es kutyája van.

2013. okt. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!